Vaillant Servisi


Vaillant Kombi Servisi‘ne dair hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz! Vaillant marka özellikle kombi ürünleriniz için; Vaillant Kombi Servisi Telefon Numarası‘nı kullanarak (0232) 326 31 21 ile destek alabilirsiniz. Vaillant marka kombiler üzerinde yüksek ilgi ile Teknik Servis desteği sağlıyoruz. Bu ürünlerin özellikle son yıllarda artışa geçerek müşteriler tarafından fazlasıyla popüler hale geldiğini görüyoruz. Kombilerin sağladığı performans bu alanda tercih edilebilirliği arttırmaktadır. Tercih ve isteklere göre üretim esnasında da ürünlere yeni özellikler eklenmektedir. Bununla beraber daha donanımlı ve kullanışlı hale gelen bu cihazlar, arıza ve problem durumlarında yüksek ilgi gerektirir. Profesyonel teknisyen ekiplerimizle, cihazlarınızın sağlığı için arıza ve problemler ile yoğun bir şekilde ilgileniyoruz.

Vaillant kombiler üzerinde oluşan problemler ile ilgilenirken dikkat ettiğimiz en temel husus donanım ve dikkat konularıdır. Bu tür cihazlar üzerinde yapılacak olan her işlem diğer ev eşyalarına göre daha yüksek temkin gerektirmektedir. Çünkü bu cihazların çalışma yapıları diğer ürünlere göre farklıdır. Bir araya geldiğinde tehlikeli olabilecek bileşenler kullanarak ısıtma sağlarlar. Doğalgaz aracılığıyla ateşleme yapan bu sistemler olası arızalarda riskli bir hal alabilir. Bu sebepleri incelediğimizde onarım sağlayacak kişilerin yetkin ve tecrübeli olması gerektiğini anlıyoruz. Vaillant Servisi İzmir ekibi olarak bu alanda gerekli hizmeti profesyonel biçimde sunuyoruz. Hizmet detaylarımızı ve nasıl yararlanacağınızı inceleyelim.


Vaillant Müşteri Hizmetleri

Vaillant Servisi hizmetlerinden nasıl yararlanmanız gerektiği konusunda sizleri yönlendirmek istiyoruz. Olası Vaillant kombi arıza durumlarında teknik desteğe ulaşmak için bir servis talebi oluşturmanız gerekiyor. Bu talebi oluştururken bizimle bir iletişim kurmanzı ve bazı adımları izlemeniz gerek. Gelin öğrenelim; Vaillant servis kaydı nasıl oluşturulur ?

Vaillant teknik servis destek talebiniz bu aşamalardan sonra gerçekleşmiş olacaktır. Bu esnada sizler de ürünün genel durumundan ve arızadan bahsederek problemi anlatabilirsiniz. Hızlı servis ekipleri mağduriyetinizi gidermek adına size ulaşacaktır.

Vaillant Servisi İzmir
Vaillant Servisi İzmir

Vaillant Kombi Servisi

Vaillant Kombi ürünlerinin popülerliğinden, dikkat edilmesi gerek hususların ve verdiğimiz hizmetten daha önce bahsetmiştik. Neden temkinli davranılması gereken ürünler olduğunu da açıkladık. Kullanıcılara sunduğumuz servis hizmetinden de bahsetmek istiyoruz. Şunu söyleyebiliriz ki bu cihazlar şart denilecek kadar önemli ihtiyaçları karşılamaktadır. Bu düzeyde önemli olan cihazların kullanılamaz halde olması büyük problemler oluşturabiliyor. Bununla beraber endişeye kapılan cihaz sahipleri durumun kaynağını öğrenmek istiyor. Tabii ki alacağı teknik destek hakkında da bazı bilgilere erişmek istiyor.

Servis Hizmeti; Kombi Servisi

Böyle durumlarda genellikle ilk merak edilen arıza durumunun neden kaynaklandığı ve nasıl çözüleceği oluyor. Genellikle cihaz sahiplerinin karşısına arızalar kod halinde çıkıyor. Akıllı kombinin ekranın beliren bir takım sinyal ve kodlar arızayı belirtiyor. Kullanıcılar ise bu işaretlerin ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışıyor. Vaillant Kombi Servisi dahilinde hem karşılaştığınız arıza kodlarından, hem de hizmetimizin detaylarından ayrıntılı olarak bahsedeceğiz. Gelin bakalım en sık görülen arızalar nelerdir;

Vaillant Kombi Arıza Kodları

Vaillant Servisi İzmir bölgesinde uzun yıllardır sürdürdüğü kombi çalışmalarında bazı gözlemler yapmıştır. Kombiler üzerinde gerçekleştirdiğimiz araştırmalar sayesinde mevcut arıza kodlarının nedenlerine ve çözümlerine hakimiz. Bu arıza kodları modeller arasında değişim göstermektedir. Teknisyen ekiplerimizin tecrübesiyle her modelin sık görülen problemlerini biliyoruz. Bu avantajı sizleri bilgilendirmek adına kullanacağız. Her cihaz sahibinin mutlaka karşılaştığı veyahut karşılaşabileceği arıza durumlarını sizlerle paylaşacağız. Kombinizin problem anında sizlerin endişelerini de gidermek adına öğrenelim; Vaillant Kombi Arızaları Nelerdir ?

ATMOTEC-TURBOTEC Arıza Kodları

Atmotec-Turbotec Arıza KoduNedeniArıza Çözümü
F5 ArızasıAtık Gaz Tahliye SorunuPTC Sensör Değişimi
F11 ArızasıKalorifer Suyu ProblemiDönüş Suyu Sensörü Değişimi
F13 ArızasıSıcak Su ve Elektrik SorunuNTC Sensör Değişimi
F16 ArızasıTemiz Hava Alım ProblemiPTC Sensör Onarımı
F20 ArızasıTermik Bağlantı ProblemiLimit Sensörü Kontrolü
F22 ArızasıSistem Suyu ArızasıKombi Barı ile Su Basılması
F25 Arızası Yüksek SıcaklıkKombiyi Bir Süre Kapalı Tutun (15-20 Dk.)
Vaillant Kombi Arıza Kodları

ECOTEC Arıza Kodları

Ecotec Arıza KoduNedeniArıza Çözümü
F01 ArızasıSu Dönüşümü HatasıNTC Sensör Onarımı
F20 ArızasıAşırı Yüksek Su SıcaklığıLimit Sensörü Değişimi
F27 ArızasıAteşleme YapılamamasıAteşleme Grubu Kontrolü
F29 ArızasıYetersiz Gaz MiktarıKombiye Gaz İlavesi
F32 ArızasıHava Akışı ProblemiFan Motoru Onarımı
F49 ArızasıElektrik Akımı HatasıTesisat Kontrolü
F63 Arızası Cihaz ÇalışmıyorElektronik Kart Değişimi
Vaillant Kombi Servisi
Vaillant Servisi
Vaillant Servisi

ECOVİT Arıza Kodları

Ecotec Arıza KoduNedeniArıza Çözümü
F00 ArızasıSıcak Su Dönüşüm ProblemliNTC Sensör Kontrolü
F20 ArızasıAşırı Isınmış Atık GazAteşleme Grubu Değişimi
F28 ArızasıAteşleme YapılmıyorGaz Vanalarının Kontrolü, Kombi Reset
F37 ArızasıFan Motoru Hava Akışı AksaklığıFan Motoru Tamiri
F42 ArızasıBağlantı veya Kısa Devre HatasıKombi Resetleme
F27 ArızasıAteşleme Sisteminde HataGaz Grubu ve Vana Kontrolü
F63 Arızası Cihaz ÇalışmıyorElektronik Kart Değişimi
Vaillant Servisi İzmir

Vaillant Kombim Arızalandı Ne Yapmalıyım ?

Vaillant Kombilerde yukarıda belirttiğimiz arıza durumların birini veya bazılarını yaşıyor olabilirsiniz. Bu durum ürünlerin çalışma yapısını göz önünde bulundurursak fazlasıyla olağan bir durumdur. Elbette arıza anlarında ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Peki Vaillant kombiniz arızalandığında ne yapmalısınız ?

  • Kombiye acil bir durumda elle müdahale etmeyin. Yanlış ve bilgisiz yapacağınız herhangi bir işlem daha büyük tahribatlar oluşturabilir.
  • Kendiniz onarım sağlamaya çalışmayın. Deneyeceğiniz tamir yöntemleri daha büyük arızalara yol açabileceği gibi ürünü işlevsiz hale de getirebilir. Özellikle ateşleme ve gaz problemlerinde mümkün oldukça temastan kaçının.
  • Vaillant Kombi Resetleme, deneyebileceğiniz en iyi çözüm yolu olacaktır. Bağlantı ve kablo hatalarında cihazı resetleyerek basit arızaları götürebilirsiniz.
  • Bunun haricinde çözümleyemediğiniz arızalarda ürün kapalı hale getirin. Elektrik bağlantısını kesin ve gaz vanalarını kapatın.
  • Arızanın kesin çözümü ve yüksek maliyeti önlemek için mutlaka Vaillant Kombi Servisi çağırarak teknisyen yardımına başvurun.

Vaillant Kombi Bakımı

Vaillant Servisi İzmir olarak kombi bakımı üzerinde ayrıntılı çalışmalar yürütüyoruz. Kombiler için düzenli bakımlar cihaz sağlığı için yapılması gereken en önemli işlemdir. Yaptığımız araştırmalara göre söyleyebiliriz ki; oluşan arıza kodu ve problem durumlarının %57‘si kombi bakımı yapılmamasından kaynaklanıyor. Bu istatistik periyodik bakımların önemini arttırmaktadır. Peki bakım yapılmaması cihazları nasıl işlevsizliğe sürüklüyor ?

Vaillant kombiler daha önce de dile getirdiğimiz gibi su, hava ve gaz dönüşümünü bir arada sağlayarak çalışırlar. Bununla beraber bu dolaşımı radyatörlerle beraber tüm sistemde sürdürürler. Sistemin içinde dolaşan bu maddeler zamanla ortamdan kaynaklanan pisliklerden ve tozlardan etkilenir. Dönüşüm devam ettikçe bu zararlı maddeler peteklerin içine ve kombinin parçalarına bulaşmaya başlar. Zamanla ihmal edildikçe bu pislik ve tortular çalışan parçaların işlevini yitirmesine sebep olur. Bu da kaçınılmaz durum olan cihazın bozulmasına doğru ilerler.

Vaillant Kombi Bakımı‘nın ihmal edilmesi durumunda oluşan arızalar bakım fiyatlarından çok daha yüksek maliyetlere tekabül eder. Söylediğimiz sebepleri göz önünde bulundurarak, uzun süreli kullanımlar için mutlaka Vaillant Servisi tarafından düzenli kombi bakımı yaptırınız.

Vaillant Kombi Bakımı Fiyatları

Vaillant Servisi tarafından İzmir bölgesinde aktif olarak sunulan bakım fiyatlarını inceleyelim.

Göz Atın; Kombi Bakımı Fiyatları

Vaillant Bakım HizmetFiyat Tarifesi
Vaillant Kombi Bakımı300 TL
Vaillant Petek Temizliği400 TL
Vaillant Kombi ve Petek Bakımı700 TL
Vaillant Kombi Servisi İzmir
Vaillant Kombi Servisi
Vaillant Kombi Servisi

Vaillant Servis Ücreti

Vaillant Kombi Servisi çağırdıktan sonra uygulanan arıza keşfi işlemi için belirli bir servis ücreti bulunmaktadır. Bu ücret ekiplerimizin harcadığı yakıt, efor ve zamandan dolayı talep edilmektedir. Vaillant Servis Ücreti 100-200 TL arası seyretmektedir. Alınan ücret sadece mevcut arızanın kaynağını öğrenmek için ödenir. Herhangi bir arıza onarımı yapıldığında gerekli malzeme ücreti hesaplanarak farklı bir fiyat tarifesi sunulur. Vaillant ürün onarıma uğradığında servis ücreti alınmaz, sadece sunulan fiyat tarifesi talep edilir.

Vaillant Servisi İzmir Ekibi Nasıl Çalışıyor ?

Vaillant Kombi Servisi İzmir, Klima ve Kombi ürünlerinde genel arızalara onarım sağladığımızı daha önce söylemiştik. Bu tip ısıtma-soğutma ve iklimlendirme teknolojilerinde detaylı çalışılması gerektiğini de vurgulamıştık. Bu nedenler gereğince; servis hizmetleri olabilecek en kapsamlı onarım sürecini uygulamaktadır. Ürün tipi değişse de, uygulanan çalışma stili ve servis işlemleri aynıdır. Her biri adım adım ve ayrıntılı ilerlemektedir. Gelin bakalım arızaları nasıl onarıyoruz;

  1. Vaillant Arıza Keşfi: Elimizdeki cihaz ne olursa olsun yapılması gereken ilk adım arıza kaynağını öğrenmektir. Eğer yanlış bir tespit yapılırsa; hem faydasız bir işlem olacaktır, hem de arıza daha çok büyüyecektir. Özellikle Vaillant Kombi ürünlerde yanlış işlem yapılması fazlasıyla tehlikelidir. Doğalgaz ve ateşleme teknolojisi gibi bölümlerle ilgilenirken dikkat esas alınmalıdır. Arız Keşfi sorunsuz ve kesin teşhis ile sonuçlandığında; işlemlere devam edilir.
  2. Vaillant Onarım & Bakım: Vaillant arızasının kaynağı keşfedildikten sonra yapılacak adım diyebiliriz. İlk bölümden elde edilen sonuca göre bakım veyahut onarım yapılır. Bakım ve Temizlik kaynaklı bir arıza mevcutsa; Kombi Bakımı gibi hijyenik ve profesyonel hizmet uygulanır. Fakat bazı problemler onarım ve tamir ihtiyacı bulunan; işlevini yitiren parçalardan kaynaklanır. Bu aşamada gerekli onarım hizmeti gerek evde, gerekse atölyelerde sağlanır.
  3. Vaillant Cihaz Teslimi: Gerekli uygulamalar yapılan ürünün teslim bölümüdür. Bakım yapılan cihazlar bakım sonrası kontrol ve testleri yapılarak teslim edilir. Tamir veyahut onarıma uğrayan Vaillant cihazlarınız, çalışma ve performans testlerinden geçer. Garantili Hizmet fırsatıyla değişen parçaya 12 Ay Garanti ile teslim gerçekleşir. Cihazlar ortalama 1-3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Vaillant Servisi Soru & Cevap

Vaillant Kombi Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır ?

Vaillant marka kombiler için düzenli bakım işlemi 12 Ayda 1 Kez sıklıkla yapılmalıdır. Periyodik bakım işlemleri aksatmadan servis desteğiyle yapılmalıdır.


Vaillant Kombi Servisi Numarası Kaç ?

Vaillant Kombi Servisi Numarası‘ndan irtibat kurmak için (0232) 326 31 21 tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz. Vaillant Müşteri Hizmetleri‘ne ulaşmak için bu numarayı kullanabilirsiniz.


Vaillant Servisi İzmir’de Hangi Bölgelerde Hizmet Veriyor ?

Vaillant Servisi tarafından İzmir’in tüm ilçelerinde teknik servis desteği alabilirsiniz. Hızlı servis avantajıyla tüm bölgelere anında servis bulunmaktadır.