Kombi Bakımı Servisi


Kombi Bakımı ürünlerin sağlığını korumak, kullanım süresini arttırmak ve performansını yükseltmek adına yapılması gereken ihtiyaç niteliğinde bir işlemdir. Cihazdan verim almanın yanı sıra yapılmaması durumunda sadece performans kaybı değil, arızalarda kendini gösterebilir. Dolayısıyla sürekli kullanım için şarttır diyebiliriz. Kombi Bakımlarının zorunlu yapılması gerektiği gibi düzenli yani periyodik biçimde de devam etmesi gerekir. Kombiler için zorunlu hale gelen periyodik bakımları profesyonel yaptırmak istiyorsanız; Kombi Servisi‘ne (0232) 326 31 21 telefon numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kombi Bakımı İzmir gibi büyükşehir sınırları için de fazlasıyla yoğun talep edilmektedir. Nüfusun yüksekliğiyle beraber kombi kullanımının yüksek olması bu durumu desteklemektedir. Dolayısıyla müşteri yoğunluğunun yüksek olduğu bu alanda hizmet kalitesi önem arz etmektedir. Bakım esnasında yapılan hatalar kalıcı sorunlara yol açabilmektedir. Profesyonel düzeyde hijyenik ve ayrıntılı gerçekleşmesi gereken bu işlemleri Teknik Servis ekiplerimizle üstlenmekteyiz. İzmir’de Kombi Bakımı hizmetiyle alakalı detayları içeriğimizde anlatacağız.


Kombi Bakımı Fiyatı: 400 TL

Petek Temizliği Fiyatı: 400 TL


Kombi Bakım Servisi Hizmeti

Kombi Bakım Servisi olarak, bu alanda profesyonel ve avantajlı bir hizmet sunuyoruz. Kombi Bakımı, cihazların sağlıklı ve performanslı çalışması, arızalardan korunması ve uzun ömürlü olması için önemli bir noktada bulunuyor. Hatta cihazın kullanılmaya devam etmesi için bakım işlemlerini periyodik olarak yapılması şart oluyor. Fakat burada önemli nokta, bakım işleminin detaylı ve profesyonel gerçekleşmesidir.

Günümüzde birçok farklı teknik servis, kombiler için bakım hizmeti sunuyor. Ancak bunların bir çoğu, ne yazık ki yeterli donanıma sahip değil ve kaliteli bir hizmet sağlayamıyor. Kombi Bakımı işleminin yanlış ve yetersiz yapılması, cihazlarda bazı problemlere yol açabiliyor ve daha sık bakım yapılmasını gerektirebiliyor. Bu nedenlerden dolayı, kaliteli ve uzman bir servisten bakım hizmeti almak, bunu düzenli olarak devam ettirmek gerekiyor.


Kombi Bakımı İzmir ekibi olarak bizler, bu alanda donanımlı bir hizmet sunuyoruz. Kombi konusunda her marka ve modele hakim, alanında uzman teknisyen arkadaşlarımız ile hizmet veriyoruz. Bakım işlemlerinizi oldukça detaylı ve profesyonel gerçekleştiriyoruz. Cihazınızın içinde yer alan kritik aksamları ve önemli parçaları temizliyor, bunu yaparken donanımlı teknik ekipmanlarımızdan faydalanıyoruz. Petek temizliği işleminde teknolojik cihaz ile işlem uyguluyor, sistemin tamamının temizlenmesini ve atıkların giderilmesini sağlıyoruz. Ayrıca, hijyenik çalışma stilimiz ile, oldukça temiz ve hızlı bir şekilde Kombi Bakımı hizmetini tamamlıyoruz. Yaptığımız işlemlere yönelik gerekli bilgilere yazımızdan veya web sayfalarımızdan ulaşabiliyorsunuz.

Kombi cihazınızın bakım zamanının geldiğini düşünüyor veya herhangi bir performans düşüşü gözlemliyor olabilirsiniz. Sizlere özel sunduğumuz avantajları inceleyin, 7/24 bizlerle iletişime geçin ve profesyonel Kombi Bakım Servisi talep edin.

Profesyonel Bakım

Uzman Ekip

Hijyenik ve Detaylı Çalışma

Uygun Fiyatlı

Kombi Bakımı
Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Gerekli Mi ?

Kombi sahibi kullanıcılar genelde cihazların verimi ve performansı düştüğünde bakıma başvuruyor, ve akıllarına ”Kombi Bakımı Gerekli Mi ?” sorusu geliyor. Buna vereceğimiz cevap elbette ki gereklidir. Haydi gelin bu konuya açıklık getirelim;

Kombiler devamlı, uzun süreli ve yoğun kullanıma uğrayan cihazlardır. Bu yoğun kullanım esnasında yaptığı işlemler sistemi zamanla yormakta, ve pisliğe maruz bırakmaktadır. Kombi cihazı valflerden gelen doğalgazı elektrik kullanarak ateşler, ardından ısı enerjisi sistem içerisindeki su dolu borulara aktarılır. Yüksek sıcaklığa ulaşan su, sistem içerisinde petekler üzerinde sürekli dolaşır, dolaşım sonunda soğuyan su tekrar ısıtılarak bu işlem döngü halinde devam eder. Sürekli kendini tekrarlayan bu işlemler sonucunda cihazın iç sisteminde bulunan aksamlar ve parçalar kirlenebilmektedir. Zamanla pislenen, kireç ve toz pisliklere maruz kalan ürünün temizlenmesi gerekir. İşte bu noktada mutlaka Kombi Bakımı gereklidir.

Bakım Hizmetine Göz Atın; DemirDöküm Kombi Bakımı

Evinizdeki ürünün bakım ihtiyacı gerektirdiğini ısı performansındaki kayıptan, geç ısınmasından ve yeterli sıcaklığa ulaşmamasından anlayabilirsiniz. Yüksek meblağlar ödeyerek satın aldığınız cihazı verimli kullanmak istediğinizden eminiz. Kombi Temizliği, bu noktada da önemini ve gereğini korumaktadır. Sonuç olarak kombilerinizi uzun ömürlü kullanmak, performansını yüksek tutmak, maksimum konfor ve verim almak için ihtiyaç anında Kombi Bakım Servisi çağırarak cihazla ilgilenmelisiniz.

Periyodik bakımları yaptırmamanız durumunda, çok daha pahalıya mal olacak arızalarla karşılaşmanız muhtemeldir. Zamanla bakımsızlıktan işlevini yitiren parçalar kullanılmaz hale gelecektir. Bu durumda F11, F1, E25, E05 gibi bir çok arıza koduyla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Son yıllarda bozulan kombilerim %50‘sinin bakımsızlıktan arızalandığını da belirtmek isteriz. Bu yüzden en mantıklısı, düzenli bakım yaptırarak olası problemlerden kaçınmaktır.

Kombi Bakım Servisi
Kombi Bakım Servisi

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kombi Bakımı İzmir ilinde hijyenik kurallara uygun ve ayrıntılı ilerlemesi gereken işlemlerden oluşmaktadır. Cihazı en yüksek performansa ulaştırmak için yeterli donanıma sahip teknisyenler tarafından müdahale edilmelidir. Çünkü bu basit bir temizlikten ziyade detaylı ve uygulamalı bir işlemdir. Bunun için en yeterli hizmeti Kombi Bakım Servisi sağlamaktadır. Teknik servis tarafından bakım hizmeti alırken, ürün sahiplerinin aklında bazı sorular olabilmektedir. Bunlardan en belirgini ”Kombi Bakımı Nasıl Yapılır” sorusudur. Doğal olarak hizmet verilen ürüne neler yapılacağı merak edilmektedir. Detaylı olarak inceleyelim;

1) Kontrol

 • İlk kontrol işlemi olarak kombinin çalıştığından emin olunur ve ardından gelen elektrik bağlantısını sonlandırılır.
 • Devamında doğalgaz akımı da vanalar üzerinden kapatılarak sonlandırılır.
 • Ardından sistemin içerisinde bulunan su; su boşaltma vanası ile (bazı kombilerde bulunmaz), yoksa petekler üzerinden teknolojik cihaz sayesinde boşaltılır.
 • Bütün kontrol işlemleri tamamlandıktan sonra temizlik ve Kombi Bakımı işlemine başlanılabilir.

2) Bakım ve Temizlik

 • Öncelikle kapak ve dijital panel tamamen çıkartılır.
 • Ardından sistemdeki suyu ısıtmaya yarayan ve en önemli aksamlardan Eşanjör parçasının temizliği için parçanın iç kısmı açılır. Mikrofiber bezler yardımıyla, sirke veyahut temizleme ürünleriyle toz parçalarından ve pisliklerden arındırılarak yapılır.
 • Brulör bakımına başlanılır. En kritik parçalardan biri olan bu bölümün temizlenmesi için bağlı olan tüm kablo ve borular çıkartılır. Tıpkı eşanjör de yapıldığı gibi temizlik ürünleri kullanılarak detaylı olarak temizlenir.
 • Yoğuşma Sifonu‘na giden tüm borular çıkartılır, parça sökülür ve temizliği sağlanır.
 • Üç Yollu Vanalar yerinden çıkartılarak iç kısım temizliği sağlanır. Sistemdeki dolaşımın sağlıklı olması için önemlidir.
 • Fan Motoru temizliğine başlanır. Havayla etkileşime giren bu aksam fazlasıyla tozlanabilmektedir. Sistemin atık olarak nitelendirdiği pis havayı dışarıya yönlendirmeyi ve yerine temiz hava depolamayı sağlayan bölümdür.
 • Kombi Bacası‘nın bakımına ve tozdan arındırılmasına başlanır. Fan motorundan yönlendirilen pis havayı dışarı aktaran bu parça en çok pisliği barındıran alandır diyebiliriz.
 • Genleşme Tankı sistemdeki havayı muhafaza eden bölümdür. Bu bölüm test edilerek içerideki hava yeterli değilse ilave sağlanır.
 • Son olarak iç veya dış kısımda bulunan tüm Filtreler su ve temizlik ürünleri yardımıyla tozlardan ve kirden arındırılır, ve cihazın tüm parçaları tekrar monte edilerek ürün toplanır.
 • Tekrardan bütün haline gelen kombinin test işlemlerine başlanılır.

3) Test

 • Kombi Bakım Servisi işlemlerinin sonucunda ürünün sorunsuz çalıştığından emin olmak için testlere başlanır.
 • Kontrol aşamasında sistemdeki suyun tamamını boşaltmıştık. Kombi Barı üzerinden su durumu kontrol edilerek gerekli su basıncı sağlanır.
 • Genleşme tankına ilave edilen gazın miktar ve durumu tekrar kontrol edilir.
 • Son aşamada kombi cihazı çalıştırılarak suyun dolaşımı, parçaların işlev durumu ve performans test edilerek cihaz hazır hale getirilir.
Kombi Bakımı İzmir
Kombi Bakımı İzmir

Kombi Petek Bakımı Nasıl Yapılır ?

İzmir Kombi Bakımı sadece cihazın ana bölümünden ibaret değildir. Sistemdeki asıl dönüşümü sağlayan ve ısı iletimi gerçekleştiren peteklerin de temizliği ihtiyacı vardır. Hatta radyatörler en çok pisliğe ve kirece maruz kalan alanlardır diyebiliriz. Bu işlem günümüzde teknolojik donanımlar ile yapılmaktadır. Haydi gelin profesyonel temizlik işlemini inceleyelim;

 • Öncelikle sistem tamamen kapalı hale getirilir.
 • Kombinin içindeki parçaların pisliğe maruz kalmaması için dolaşım vanası kesinlikle kapalı hale getirilir.
 • Evinizin banyosunda ki havlupan açılarak temizleme cihazı bağlanır.
 • Cihazın diğer ucu; kirli su dışarı aktarılacağından klozete yönlendirilir.
 • Temizleme makinesine su boşaltılarak çalıştırılır, ve su dönüşümü başlar.
 • Sistemde bulunan kirli su dışarıya aktarılırken yerini temiz su alır.
 • Bütün peteklerin vanaları kapatılır.
 • Radyatör temizliği sırayla gerçekleştiğinden, sadece temizlenecek peteğin vanaları açık bırakılır.
 • Daha önce su eklediğimiz temizleme cihazına Kombi Bakım Kimyasalı ilave edilir.
 • Temizlenecek radyatör üzerinde ısıtma sistemiyle beraber dolaşmaya başlar. Bu işlem tüm petekler için yapılır.
 • Bakım ürünü tüm sistemi temizledikten sonra, kesinlikle koruyucu maddeler ile hijyenik hale getirilmelidir.
 • Petek bakımının sonunda tüm vanalar tekrardan açılarak radyatörlerin havası alınır, ve çalışmaya hazır halde bırakılır.

Evde Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kombi Bakımı Fiyatları‘nın günümüz ekonomisinde artışta olduğundan bahsetmiştik. Bu durumda geçici temizlik amacıyla evlerinizde kombi temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Ancak söylemekte fayda var; bu sadece geçici bir bakım işlemi olup, Kombi Bakım Servisi gibi profesyonel bir nitelik taşımayacaktır. Yine de günü kurtarmak ve anlık problemleri atlatmak için yararlı olacaktır. Evde kombi bakımı nasıl yapılır;

 • Her bakım işleminde olduğu gibi kombiyi tamamen kapatıp radyatörlerin çalışmasını da sonlandırıyoruz.
 • Teker teker bütün peteklerde yer alan purjör bölümlerini anahtar veyahut tornavida yardımıyla açıyoruz.
 • Purjörler açıldıktan sonra sistemde biriken pis suyun ve kirli havanın çıkışını sağlıyoruz. Bu işlem dışarıya pislik çıkartacağından mutlaka geniş bir kovayı hazır bulunduruyoruz.
 • Petekler tamamen boşaltıldıktan sonra Rekorları açarak Radyatörleri borulardan ayırıyoruz.
 • Söktüğümüz radyatörleri uygun bir ortama götürerek uygun temizlik ürünleri ve tazyikli su yardımıyla temizleyip kireçten arındırıyoruz.
 • Çıkardığımız parçaları tekrardan sisteme yerleştirip; boruları bağlayıp, purjörleri kapatıyoruz.
 • Kombiyi aktif hale getirerek su barı ayarlarını yapıyoruz. Sisteme temiz su girişini sağlıyoruz.
 • Son aşamada tek yapmamız gereken olan peteklerin havasını alıyoruz, ve çalışmaya hazır hale getiriyoruz.

Evde Kombi Temizliği yalnızca petekler ve radyatörler için uygulanmaktadır. Cihazın iç bölümüne müdahale etmek, hem sizlerin, hem de cihazın sağlığı için doğru olmayacaktır. Profesyonel bakım işlemi için teknik destek tavsiye ediyoruz.


Kombi Bakımı Fiyatları
Kombi Bakımı Fiyatları

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı ?

Kombi Bakımı işlemlerinin periyodik ve düzenli bir şekilde yapılması gerektiğinden bahsetmiştik. Fakat hem bütçe ayarlamak, hem de uygun vakti bilmek için bakımların ne kadar sürede bir yapılacağı merak konusu oluyor;

Kombi ve Petek Bakımı Yılda 1 Kez olmak üzere özellikle kış aylarından önce mutlaka yapılmalıdır. Eğer yoğun kullanım mevcutsa Yılda 2 Defa‘ya kadar yapılabilir. Bunun haricinde evde kombi temizliği 6 Ayda Bir kullanıcı tarafından yapılmalı, kullanma talimatlarına uyularak kullanılmalıdır.

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı ?

Kombi Bakımı Fiyatları 2023

Kombi Bakımı Fiyatları müşterilerimizin en çok merak ettiği konulardandır. Sürekli değişen ve artışa geçen fiyatlardan kaynaklı böyle bir merakın oluşması bir hayli normaldir. Fiyat tarifeleri sadece kombi veyahut sadece petekler, yada kombi ve petek beraber olmak üzere değişkenlik göstermektedir. Güncel ekonomiye yönelik Kombi Bakımı Fiyatları 2023 yılı için aşağıdaki gibidir;

Bakım HizmetiFiyat Tarifesi
Kombi Bakımı Hizmeti400 TL
Petek Temizliği Hizmeti (Petek Sayısı Önemlidir)400 TL
Kombi ve Petek Bakımı Hizmeti800 TL
Kombi Bakımı Fiyatları 2023

DemirDöküm Kombi Bakım Fiyatı

DemirDöküm Kombi Bakımı Fiyatları markanın sık tercih edilmesinden kaynaklı kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. DemirDöküm cihazların yüksek performansları ilgi çekmektedir. Cihaz sahipleri de sürekli olarak verimli bir kullanım sağlamak için düzenli bakım yaptırmak istiyorlar. Ürünlere uygulanan bakım işlemi ve fiyatı markadan markaya değişkenlik göstermemektedir. Kombi, Petek ve her ikisi için uygulanan güncel fiyat tarifesini yine de sizlerle paylaşmak istedik. DemirDöküm Kombi Bakımı Fiyatı;

Bakım HizmetiFiyat Tarifesi
DemirDöküm Kombi Bakımı400 TL
DemirDöküm Petek Temizliği 400 TL
DemirDöküm Kombi ve Petek Bakımı 800 TL
DemirDöküm Kombi Bakımı Fiyatı

İzmir Kombi Bakımı Servisi Soru Cevap

Kombi Bakım Servisi’ni Nasıl Çağırabilirim ?

Teknik Servis desteği ile profesyonel bakım yaptırmak için (0232) 326 31 21 telefon numarası üzerinden irtibata geçerek servis talep edebilirsiniz.


Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır ?

Kombilerinizin sağlığı için mutlaka Senede 1 Defa petekler dahil olmak üzere bakım yaptırmalısınız. Kullanıcı olarak her 6 Ayda Bir evde kombi temizliği de gerçekleştirebilirsiniz.


Kombi Bakımı Ne Kadar ?

Kombi Bakımı Fiyatları sadece kombi için 400 TL, sadece petekler için 400 TL, ikisi beraber 800 TL olarak belirlenmiştir.


Kombi Bakımı Ne Kadar Sürüyor ?

Kombi Bakımı işlemi, yaklaşık olarak 30 Dakika – 45 Dakika kadar sürüyor.


Kombi Bakımı Yapılmazsa Neler Olur ?

Kombi Bakımı yapılmadığı takdirde, kombinizin performansı düşer, ömrü kısalır ve sık sık arıza verebilir.