Buzdolabı Servisi


Buzdolabı Servisi çağırıp teknik ekip desteğiyle arızalara çözüm üretmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz! Beyaz Eşya Tamircisi hizmetlerinden faydalanmak ve profesyonel teknisyen desteği almak için hemen Servis Numarası olan (0232) 326 31 21‘i arayın, servis sağlayın. Teknik servis hizmetimizle bugün her evde bulunan ve belirli zaman aralıklarında arıza gösterebilen buzdolabı cihazlarıyla detaylı olarak ilgileniyoruz.


Buzdolabı ürünleri bugün her evde ve iş yerin gibi alanda bulunan ve düzenli olarak kullanılan cihazlardır. Bu cihazların temel amacı soğuk gıda tüketimini sağlamak, yiyecekleri muhafaza etmek ve dondurucu görevi görmektir. Bunu gerçekleştirirken çok yoğun ve sürekli çalışırlar. Nerdeyse hiç kapanmadan çok uzun süreler aktif olurlar. Bu kullanım şekli zamanla bu ürünlerin bazı arıza ve problemler göstermesine sebep oluyor. Zamanla iç aksamlar eskimeye başlıyor ve işlevini yitiriyor. Dolayısıyla profesyonel bir müdahale ile ilgilenilmesi gerekiyor. Bu durumda Buzdolabı Servisi ekiplerimizle sizlere servis hizmeti sağlayarak problemleri hızlı bir şekilde çözmek için çalışıyoruz.

Buzdolabı Tamircisi En Yakın

En Yakın Buzdolabı Tamircisi‘ne ulaşmaya mı çalışıyorsunuz ? Gelin sizlere en yakın teknisyen ekibe nasıl ulaşacağınızı anlatalım. Bizler her bölgede bu cihazlar üzerinde servis hizmeti sağladığımızı söylemiştik. Bu hizmeti donanımlı bir şekilde ve servis modeliyle sağladığımızı da söylemek isteriz. Kullanıcılar çoğunlukla kendilerine en yakın Beyaz Eşya Tamircisi ekibi arıyorlar. Fakat internet üzerindeki bilgilerin sürekli değişmesinden dolayı doğru teknik servise ulaşmakta zorluk çekiyorlar. Bu bağlamda sizlere yardımcı olacağız. Gelin Buzdolabı Servisi İzmir Yakınında nasıl ulaşılır öğrenelim.

Buzdolabı Servisi
Buzdolabı Servisi

Buzdolabı Servisi Nasıl Hizmet Veriyor ?

Buzdolabı Servisi İzmir ekibi olarak her cihazla özel ve detaylı bir şekilde ilgileniyoruz. Adım adım ilerleyen ve cihaz sahibini bilgilendirmeye yönelik bir hizmet sağlıyoruz. Bu şekilde detaylı hizmet sunmamızın bir sebebi var. Günümüzde ilerleyen teknolojilerin katkısıyla bu tarz akıllı ev ürünleri oldukça karmış iç yapılara ve bir çok fonksiyona sahip oldular. Bu da olası arızaların birden fazla sebebinin olmasına ve çözülmesinin uğraş gerektirmesine sebep oldu. Dolayısıyla yetersiz ve donanımsız bir hizmetin bu problemleri çözüme ulaştıramayacağını söyleyebiliriz. İşte bu sebeplerden sağlanacak onarım işlemlerinin profesyonel bir Beyaz Eşya Tamircisi tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Sizlere bu cihazlarla ayrıntılı bir şekilde ilgilenilmesi gerektiğini söyledik. Bununda elbette bir sebebi var. Eğer evinizde arızalı bir buzdolabı varsa ve yanlış müdahalelere uğrarsa, durumu daha kötü bir hale gelebilir. Buzdolabı üzerinde gözlemlenen ufak bir arıza bile olsa, bu duruma yapılan bilinçsiz müdahaleler çok büyük problemlere neden olabilir. Hatta ürünü tamamen işlevsiz hale getirebilir. Haliyle bu durum sizlere yüksek maddi kayıplar olarak geri dönecektir. Bu tarz problemlerle karşılaşmamak için mutlaka arızalı ürünleriniz işin profesyonel bir Buzdolabı Servisi tarafından destek almalısınız. Şimdi sizlere bu servisin nasıl hizmet verdiğini aktaracağız.

 • Buzdolabı Arıza Tespiti; Servis ekipleri adrese ulaştıklarında öncelikle cihazın arızasını tespit edeceklerdir. Bu aşamada ölçüm ve test aletleri kullanarak çalışacaklardır. Bu işlem diğer adımların devamı için oldukça önemlidir.
 • Buzdolabı Onarım & Tamir; Arıza kaynağı tespit edildikten sonra sorunu ortaya çıkaran bozuk parça tespit edilir. Yedek parça temin edilmesi için gerekenler yapılır. Parça elimize ulaştığında montajı ve onarımı sağlanır.
 • Buzdolabı Cihaz Teslimi; Yedek Parçanın temin edilmesi belli bir süreç olabilir. Gerekli malzemeler elimize ulaştıktan sonra Buzdolabı Tamircisi ekiplerimiz profesyonel bir şekilde onarım gerçekleştirir ve cihazın performansını test eder. Sorunsuz çalışan ürün garantili hizmet ile 1 Yıl Garanti fırsatıyla sunulur. Servis süreci ortalama 1-3 İş Günü sürmektedir.

Beyaz Eşya Servisi Hizmet Kalitesi

Beyaz Eşya Servisi hizmetimiz , müşterilerine kaliteli hizmet sunma konusunda öncü bir role sahiptir, özellikle Buzdolabı Servisi alanında. Firmamızın sunduğu hizmetler, müşterilerin hayatını kolaylaştıran çeşitli avantajlarla doludur. İlk olarak, servisimiz, uzman teknisyenlerden oluşan deneyimli bir ekip tarafından sağlanan hızlı ve etkili onarımlarla müşterilerin günlük yaşamlarını aksatmadan devam ettirebilmelerine imkan tanıyor. Ayrıca, şirketimiz müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor ve bu nedenle 7/24 müşteri hizmetleri sunuyor. Böylece, herhangi bir sorunla karşılaştıklarında müşteriler her zaman yardım alabilecekleri bir destek ekibine sahip oluyor.

İzmir Buzdolabı Servisi‘nin diğer büyük avantajı da yedek parça teminindeki kolaylıktır. Firmamızın geniş bir servis ağı bulunuyor ve bu sayede hızlı bir şekilde parça değişimi yapılabiliyor. Bununla beraber, onarım ve parça değişimi yapılan ürünlere en az 1 Yıl Garanti sağlanıyor. Sonuç olarak, Servisimiz müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, kaliteli hizmet ve pratik çözümler sunuyor, böylece müşterilerin günlük yaşamlarında rahatlık ve kolaylık sağlıyor. Arızalı buzdolabı cihazlarınız için avantajlı ve profesyonel bir hizmet arıyorsanız, bizleri tercih edebilirsiniz.

Buzdolabı Servisi Hizmet Avantajları

7/24 Destek

Hızlı Servis

Aynı Gün Hizmet

1 Yıl Garanti

Uygun Fiyatlar

Buzdolabı Tamircisi
Buzdolabı Tamircisi

Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

İzmir Buzdolabı Servisi olarak çok uzun sürelerdir hizmet verdiğimizi ve detaylı çalışmalar yürüttüğümüzü söylemiştik. Çalışmalarımız kapsamında cihaz sahiplerini olabildiğince bilgilendirmeye çalışıyoruz. Kullanıcıların aklında bazı temel sorular bulunuyor. Bunların en belirgin olanlarından biri ”Buzdolabı Arızaları Nelerdir ?” sorusu oluyor. Genellikle arıza anında ürünün probleminin neden kaynaklandığı ve ne gibi çözümleri olduğu merak konusu oluyor. Dolayısıyla insanlar belirli yollarla bu bilgilere erişmeye çalışıyor. Açıkçası bu konuda bilgi sahibi olmak daha temkinli davranmak adına faydalı oluyor. Bizler beyaz eşya tamircisi ekiplerimizden sağladığımız bilgiler kapsamında sizlere olası Buzdolabı Arızaları ve bunların çözümleri konusunda yardımcı olacağız. Bu sayede ürünü daha iyi tanımanız mümkün olduğu gibi arıza anında ne yapacağınızı da daha iyi kavrayabileceksiniz.


Buzdolabı Soğutmuyor

Buzdolabı Soğutmuyor arızası ekiplerimizin sıklıkla karşılaştığı arızalardan biridir. Bir çok sebebi olabildiği gibi ciddi parçalarda oluşan bozukluklardan kaynaklı da olabilir. Cihazın içinde bulunun gazda kaçak olması Tahliye kanallarının tıkanması bu arızanın sebeplerinden biridir. Arkada bulunan kompresör aksamının arıza göstermesi çok sık karşılaşılan bir durumdur. Fanlarda meydana gelen çalışma bozuklukları da buna neden olabilir. Rezistanslarda ve kartta meydana gelen bozulmalar da bu arızanın en temel nedenlerindendir. Düşük bir ihtimal de olsa kapı lastiklerinin gevşeyerek ürünün dışardan hava alması bu duruma sebep olabiliyor. Bu arızayla karşılaşınca uygulayabileceğiniz tek çözüm buzdolabını tamamen boşaltmak ve 4-5 saat boyunca kapalı bir şekilde kapıları açık vaziyette bekletmektir. Eğer bu çözüm olmazsa Buzdolabı Servisi‘nin onarım uygulayacağı ve değiştirebileceğini parçalar aşağıdaki gibidir.

 • Kompresör
 • Tahliye Grubu
 • Fan
 • Elektronik Kart
 • Kapı Lastiği
 • Rezistans
 • Motor

Adı geçen parçaların değişimi için teknik servis müdahalesi şarttır. Lütfen arızayla ilgilenmesi için servis talebinde bulunun.


Buzdolabı İçeriye Su Akıtıyor

Buzdolabının içeriye su akıtmasının en temel nedeni tahliye kanallarının tıkalı olmasıdır. Eritilen buzun tahliyesini sağlayacak boruların kapanmış olması suyun iç üniteye akmasına neden olacaktır. Diğer bir sebep ise evaporatörün görevini yerine getirmemesi sonucu bu arızanın meydana gelmesidir. Rezistans sistemi üzerinde ortaya çıkan kireçlenme ve benzeri bozulmalar da suyun içeri damlamasına neden olabilir. Bu problemle karşılaşmamak için buzdolabının içerisinde aşırı sıcak yemekleri muhafaza etmemelisiniz. Arıza anında yapabileceğiniz çözüm; Cihazı 48 Saat boyunca kapalı ve kapıları açık bir şekilde bulundurmanız olacaktır. Problem çözülmediği takdirde arızalı olabilecek parçalar aşağıdadır.

 • Tahliye Kanalları
 • Evaporatör
 • Rezistans

Bu arızanın kesin ve hızlı çözümü için mutlaka Buzdolabı Tamircisi İzmir ekiplerinin müdahale etmesi gerekmektedir. Hemen arayarak servis talebi oluşturabilirsiniz.


Buzdolabı Çalışmıyor

Buzdolabının çalışmıyor olması ilk olarak cihazın elektrik bağlantısının kontrol edilmesini gerektiriyor. Eğer ürüne gelen elektrik bağlantısında bir kopukluk veya arıza varsa bu durumun çözülmesi gerekir. Bunun dışında elektronik kart üzerinde meydana gelen bir problem de çalışmamasına sebep olabilir. Bu durumda kart tamiri öngörülecektir. Cihaz kendini buzu çözmek için durdurduğunda işlem gerçekleşmeden çalışmaz. Buz çözülmesin sağlayan evaporatör parçasında bozulma olması da ürünün çalışmayı durdurmasına neden olabilir. Herhangi bir arıza kodu verme ihtimali de vardır. Bu durumda servis çağırmak tek yapabileceğiniz çözümdür. Buzdolabı Servisi İzmir ekibi olarak aşağıdaki parçaların onarım ve değişim durumunda problemin çözüleceğini söyleyebiliriz.

 • Elektrik Grubu
 • Ana Kart
 • Motor
 • Evaporatör

Bu parçaların onarıma uğraması ve değişmesi için mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.


Buzdolabı Buzlanma Yapıyor

Buzdolabınız buzlanma yapıyorsa bunun sebebi kapı contalarının eskimesinden kaynaklı dışarıdan hava almasıdır. Bu, cihazın sürekli olarak soğutma yaparak karlanma yapmasına neden olur. Termostat ve sensör arızaları ürünün soğuğu algılamasına engel olarak devamlı buzlanma yapmasına sebep olabilmektedir. Soğutmayı sağlayan kompresör parçasında oluşan bozulmalar da bir arıza sebebidir. Bununla beraber tahliye kanallarının tıkanması buzun erimesine engel olarak sürekli karlanmaya neden olur. Bu durumda sizler cihazın içine aşırı yüksek sıcaklıkta besinler koymamaya dikkat etmelisiniz. Onun haricinde dolap kapaklarını uzun süreler açık tutmamalısınız. Soğutma ayarlarını da kontrol ederek uygun derecede çalıştırmalısınız. Arızanın çözülmesi için onarılması ve değişmesi gereken parçaları inceleyelim.

 • Kapı Lastiği
 • Termostat
 • NTC Sensör
 • Kompresör
 • Tahliye Grubu

Bu parçaların değişimi ve arızanın onarımı için Buzdolabı Servisi çağırmanız gerekmektedir. Yapılacak işlemlerin profesyonel olması arızayı çözecektir.


Buzdolabı Çok Sesli Çalışıyor

Buzdolabından gelen ses su akışı veya çıtırtı gibi bir ses ise bu durum normaldir. Gaz dolaşımı ve buzların çözülme sesi rahatlıkla duyulabilir. Ancak sürekli devam eden bir ses mevcut ise bunun sebebi motor arızası olabilir. Ayrıca Fan parçasının bozulması da sürekli olarak ses çıkartabilir. Motor ve Fan sürekli olarak çalışan önemli parçalardır. Bu aksamların bozulması çalışma döngüsü esnasında gürültüye sebep olacaktır. Kendi imkanlarınızla cihazı 48 Saat kapalı tutarak arızayı çözmeyi deneyebilirsiniz. Ancak kesin çözüm için İzmir Buzdolabı Servisi ekiplerinin müdahalesi gerekmektedir. Bu durumda arızalanabilecek parçalar aşağıdaki gibidir.

 • Fan
 • Motor

Buzdolabı Tamircisi İzmir
Buzdolabı Tamircisi İzmir

Buzdolabı Servisi Tamir Hizmetleri

Buzdolabı Servisi ekibi olarak bu cihazların sürekli olarak kullanıldığını, bu durumun ise düzenli olarak arıza göstermelerine neden olabildiğini söylemiştik. Bu arızaların çözümü için profesyonel müdahale gerektiğini biliyorsunuz. Detaylı incelersek, yaşanan her arızanın farklı nedenlerden kaynaklanabileceğini; hatta tek bir arızanın birden çok parçayı etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Durum böyle olunca arıza kaynağını kesin öğrenmek için tespit yapmak gerekiyor. Yapılan tespitin sonucunda hangi parça ve aksamların değişmesi veya onarılması gerektiği belirleniyor. Buzdolabı Tamiri aşamasında uygulanacak hizmet burada belirleniyor. Değişecek her parçaya veya uygulanacak onarıma göre farklı işlemler ve fiyat belirleniyor. Bu bağlamda uygulanan hizmetler aşağıdaki gibidir;

 • Buzdolabı Motor Tamiri
 • Buzdolabı Rezistans Değişimi
 • Buzdolabı Kart Tamiri
 • Buzdolabı Termostat Değişimi
 • Buzdolabı Kompresör Tamiri
 • Buzdolabı Kapı Contası Değişimi
 • Buzdolabı Fan Motoru Tamiri

Buzdolabı Tamiri Ne Kadar ?

Buzdolabı Tamiri konusunda net bir fiyat bilgisi vermek için öncelikle arıza tespiti yapmak gerekir. Bu sebepten dolayı önceden net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Değişmesi veya onarılması muhtemel olan Motor, Kompresör, Rezistans ve Kart gibi parçaların fiyat tarifeleri birbirinden farklıdır. Ayrıca birden çok parçanın arızalı olma durumu da mevcuttur. Bu sebeplerden dolayı net bir arıza tespiti yapılması, onarılacak parçaların ve yapılacak işlemlerin belirlenmesi fiyat tarifesini oluşturacaktır. Buzdolabı Servisi ile iletişime geçin bilgi almak için; (0232) 326 31 21 arayın.

Buzdolabı Servisi
Buzdolabı Servisi İzmir

Buzdolabı Arızalandı Ne Yapmalıyız ?

Buzdolabı Arızaları‘nın normal olduğunu daha önce sizlerle paylaştık. Ancak cihaz sahipleri arıza durumunda genellikle endişeyle hareket ediyor. Hal böyle olunca böyle durumlarda ne yapacaklarını bilemiyorlar. Bu da bilinçsiz müdahalelere neden olarak, arızanın büyümesine neden oluyor. Anlattığımız arızaların tamamı Beyaz Eşya Tamircisi müdahalesi olmadan çözülebilecek problemler değildir. Bu sebeplerden dolayı sizlere arıza anında neler yapacağınızı anlatacağız. Bu sayede yaşanan problemler çok daha hızlı çözüme kavuşacaktır.

 • Buzdolabında meydana gelen ufak bir arızaysa, uygulayabileceğiniz çözüm yolu cihazı resetlemektir. Cihazı resetleyin ve tekrar gözlemleyin.
 • Eğer problem çözülmediyse, yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmamaktadır. Lütfen elle müdahale etmeyiniz.
 • Ürünü tamamen kapalı hale getirin, fişini çekin ve içini boşaltarak kapıları açık vaziyette bırakın.
 • Kalıcı ve kesin çözüm için hemen En Yakın Buzdolabı Servisi‘ne başvurarak servis talebinde bulunun.

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır ?

Buzdolabınızın arıza göstermesinin sebepleri arasında her cihazda olduğu gibi bakımsızlık yer almaktadır. Dolayısıyla buzdolabı temizliği yapmak fazlasıyla faydalı olacaktır. Bu temizlik, oluşan pislik ve tortuların parçaları bozmasına engel olarak cihazın daha sağlıklı ve uzun ömürlü çalışmasını sağlayacaktır. Buradan yola çıkarak söyleyebiliriz ki; düzenli olarak temizlik yapmalısınız. Buzdolabı Tamircisi ekibi olarak sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

 • Öncelikle cihazın fişini çekerek gelen elektriği sonlandırıyoruz.
 • Buzdolabının içini tamamen boşaltıyoruz.
 • Yarım kova suyun içerisine Yarım Çay Bardağı Sirke veya 2 Yemek Kaşığı Karbonat ekliyoruz.
 • Hazırladığımız karışım ile buzdolabının iç kısımlarını ve contalarını silerek pisliklerden arındırıyoruz.
 • Son olarak cihazı kapıları açık ve boş bir şekilde 48 Saat bekleterek tahliye kanallarının açılmasını sağlıyoruz.
 • Böylece Buzdolabı Temizliği işlemi tamamlanmış olacaktır.

Buzdolabı Servisi İzmir Yakınında

Buzdolabı Servisi İzmir ilinde bulunan her ilçe ve mahallede aktif ekiplerle hizmet vermektedir. Beyaz Eşya Tamircisi kuruluşumuzla iletişime geçerek sizlere en yakın teknisyen ekipten destek alabilirsiniz. Bu sayede sizler için bulunduğunuz bölgede yer alan ekip hızlıca adrese ulaşacaktır. İzmir gibi büyük bir şehirde arıza raporları ile sık karşılaşmaktayız. Bununla beraber yoğunluğumuzu arttırarak her adrese aynı gün servis sunmaya çalışıyoruz.

Buzdolabı Servis Ücreti 2022

Buzdolabı Servis Ücreti 2022 senesi itibariyle 100-200 Türk Lirası aralığında belirlenmiştir. Bu servis ücreti daha önce de anlattığımız Buzdolabı Arıza Tespiti için talep edilmektedir. Bu işlemde kullanılan ölçüm ve test aletleriyle beraber ekiplerimizin zaman, efor ve yakıt harcaması belirli bir ücrete tabi tutulmasını gerektirmiştir. Hızlı arıza tespiti ve çözümü için bize ulaşabilirsiniz.


Buzdolabı Servisi Soru & Cevap

Buzdolabı Servis Numarası Kaç ?

Buzdolabı Servisi‘ne ulaşmak için (0232) 326 31 21 telefon numarası üzerinden arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.


Buzdolabı Servisi Kaça Kadar Açık ?

Buzdolabı Tamircisi ekiplere ulaşmak için 7/24 çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz. Teknisyen ekiplerimiz Pazartesi-Cumartesi günleri arasında hizmet vermektedir.


Buzdolabı Servis Süreci Kaç Gün ?

Buzdolabı Arızalarının çözümlenmesi, yedek parça temin edilmesi ve diğer işlemlerle beraber Servis Süreci 1-3 İş Günü kadar sürebilmektedir.