Siemens Servisi İzmir


Siemens Servisi İzmir ile problem yaşadığınız arızalı ürünler de destek sağlamak istiyorsanız, doğru adrestesiniz! Profesyonel teknik destek sağlamak için; Siemens Servis Numarası olan (0232) 326 31 21 ile bizlere ulaşın. İzmir’in her ilçesinde ve bölgesinde anında destek sağlamak için hızlı teknisyen ekiplerimizle yanınızdayız. Eğer elinizdeki Siemens cihazın arızası ve Teknik Servis hizmeti hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, yazımızı inceleyin.

Siemens ürünler çoğunlukla Bulaşık ve Çamaşır Makineleri, Buzdolabı ve Fırın & Ocaklar olarak sıklıkla tercih ediliyor. Bunun haricinde ısıtma-soğutma alanında klimalar da tercih ediliyor. Tüm bu ürünlerin ortak noktası; uzun zaman aralıklarında düzenli olarak kullanılmalarıdır. Bunun en temel sebebi, karşılanması şart olan ihtiyaçları tamamlamalarıdır. Dolayısıyla cihazlar uzun süreli ve düzenli şekilde kullanıldığında, bazı durumlarda arızalar meydana getirebiliyor. Zaten bu ürünlerin tamamının elektronik olarak çalıştığını biliyoruz. Siemens Servisi İzmir‘de olarak bu arızaların çözümlenmesi için çalışmalar yürütüyoruz.

Söz ettiğimiz arızalar ile ilgilenirken, elbette işlemleri profesyonel çalışma stiliyle yürütüyoruz. Bunun sebebi; bu cihazların olası arıza durumları, bilinçsiz ve yanlış müdahalelerle tehlikeli bir hal alabiliyor. Özellikle maddi olarak kullanıcılara zorluklar yaratabiliyor. Hatta elinizdeki ürünü tamamen kaybetmenize neden olabiliyor. Buradan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz; eğer arızalara kalıcı ve sorunsuz çözümler üretmek istiyorsanız; Siemens Servisi‘nden doğru ve yeterli servis sağlamalısınız.

Peki Siemens ürünleriniz için servise nasıl ulaşacaksınız ? Kullanıcılar arıza durumlarında servis hizmetine ulaşma konusunda bazı problemler yaşayabiliyor. Bu da cihazlara donanımsız kişiler tarafından işlem uygulanmasına sebep oluyor. Böyle durumların önüne geçmek ve sizleri yönlendirmek adına İzmir Siemens Servisi‘ne nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağız.

Siemens Arıza Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Arızalı ürünler için doğru servise ulaşmak istiyorsanız öncelikle bir Siemens Arıza Kaydı oluşturmalısınız. Bu, teknisyen desteği almak için yapmanız gerek bir işlemdir. Bu esnada bizlere ulaşmak için kullanabileceğiniz iletişim yollarını ve müşteri hizmetleri desteğini, ayrıca nasıl servis çağıracağınızı da anlatacağız. Siemens Arıza Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Siemens Arıza Kaydı bu işlemlerden sonra başarıyla oluşturulmuş olacaktır. Dolayısıyla servis hizmeti almak için gerekli tüm işlemleri yapmış olacaksınız. Teknisyenler sizlere destek sağlamak için gün içerisinde geri dönüş sağlayacaktır. Peki servis desteği nasıl sağlanıyor ?

Siemens Servisi
Siemens Servisi

İzmir Siemens Servisi Hizmet Süreci Nasıl İlerliyor ?

Siemens Servisi İzmir ekibini çağırmak için yapmanız gerekenleri artık biliyorsunuz. Bu işlemlerin ardından profesyonel servis süreci başlayacaktır. Daha önce bu ürünlerin insan yaşamında önemli ihtiyaçları karşıladığını söylemiştik. Sizlerin de bu sebepten dolayı yaşadığınız arızalarda mağduriyetin hızlıca giderilmesini istemeniz gayet normal. Bu bağlamda servis işlemlerinin neler olduğunu, ne kadar süreceğini ve nasıl ilerlediğini merak edebilirsiniz. Cihaz sahiplerini bilgilendirmek ve servis hizmeti hakkında detaylar paylaşmak için sizlerle paylaşmak istiyoruz. Siemens Servis Süreci Nasıl İlerliyor ?

  • Siemens Arıza Tespiti; Arızalı cihazlar için uygulanan ilk işlem arıza tespitidir. Bu aşamada cihaza belirli teknolojik aletlere ölçüm ve test gerçekleştirilir. Burada amaç arızanın kaynağını tespit etmektir. Sürecin devamında yapılacak olan işlemlerin sağlıklı devam etmesi için bu adım oldukça önemlidir.
  • Siemens Onarım & Bakım İşlemleri; İzmir Siemens Servisi profesyonel teknisyenlerin gerçekleştirdiği onarım ve tamir sürecidir. Burada arızanın kaynağı ikiye ayrılır. Bakım yapılmamasından oluşan arızalar hijyenik temizlik uygulanarak anında teslim edilir. İşlevsiz parça bulunan ve iç aksamlarının değişmesi gereken ürünler için yedek parça temin edilir. Ardından bazı durumlar cihaz profesyonel onarım için atölyelere götürülür. Burada tecrübeli ustaların elinde işlem görür.
  • Siemens Cihaz Teslimi; Atölye ortamında donanımlı bir şekilde onarılan cihaz, bir takım kontrol ve performans testlerinden geçer. Bu adımlardan sonra sorunsuz çalıştığı onaylanan ve kullanıma hazır olan cihaz teslim edilmek üzere yola çıkar. Parça değişikliği yapılan her üründe garantili hizmet fırsatıyla 1 Yıl Garanti tahsis edilir. Genellikle ürünler, 1-3 İş Günü içerisinde süreci tamamlayarak teslim edilir.
Siemens Teknik Servis
Siemens Teknik Servis

Siemens Teknik Servis İzmir

Siemens Teknik Servis markanın ürettiği akıllı ev eşyalarının her birinde özel olarak servis hizmeti sunuyor. Bunların ayrı ayrı uygulanmasının nedeni bu cihazların her birinin detaylı olarak incelenmesi gerektiğidir. Aynı zamanda bu servis süreçlerinde edindiğimiz tecrübelerle makineler üzerinde araştırmalar gerçekleştiriyoruz. Bununla beraber de sizlere bilgi sağlamaya ve cihazların iç yapısını anlatmaya çalışıyoruz.

Cihaz sahiplerinin de bazı durumlarda aklına sorular geliyor. Haklı olarak insanlar sahip oldukları ürün hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu durum genellikle arızalarla karşılaşınca ortaya çıkıyor. Herhangi bir problem durumda kullanıcı, arızanın kaynağını ve çözüm yollarını araştırıyor. Aslında bu bilgilere sahip olmak, çoğu zaman faydalı oluyor. Siemens Servisi İzmir ekibi olarak uzun yıllardır farklı model ürünler üzerinde uyguladığımız onarımlara dayanarak, neredeyse her arıza türüne hakimiz. Bu avantajı kullanarak sizlere gözlemlediğiniz arızalar hakkında bilgi vererek durumu kontrol altında tutmanızı sağlayacağız.


Siemens Yetkili Servis Düzeyinde Hizmet Kalitesi

İzmir Siemens Servisi, müşterilerine eşsiz bir deneyim sunan, kaliteli hizmetleriyle öne çıkan bir servis olarak hizmet veriyor. Siemens Yetkili Servis düzeyinde çalışması, müşterilerin elektronik cihazlarını gönül rahatlığıyla teslim edebilecekleri bir güven noktası oluşturuyor. İşlerinde uzmanlaşmış, deneyimli teknisyenler tarafından sağlanan hizmetler, müşterilerin beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı hedefliyor.


Siemens Servisi İzmir, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor ve her adımda müşterilerine destek olmayı amaçlıyor. Hızlı ve etkili çözümler sunmanın yanı sıra, müşterilere sağladığı kolaylıklar ve avantajlar da dikkat çekiyor. Yerinde servis imkanı, orijinal yedek parçaların kullanımı ve uygun fiyat politikası gibi özellikler, müşterilerin zaman ve maliyet açısından avantaj sağlamasına yardımcı oluyor. Servisimiz, profesyonel ve samimi bir hizmet anlayışıyla her müşteriyi karşılıyor, soruları yanıtlıyor ve ihtiyaçlarına çözüm buluyor. Elektronik cihazlarını teslim eden müşteriler, uzmanlık ve özenle gerçekleştirilen işlemler sayesinde memnuniyetle ayrılıyor!

Hızlı Teknik Destek

Evde Tamir

1 Yıl Garanti

Uzman Ekip

Ekonomik Fiyatlar

Siemens Servisi İzmir
Siemens Servisi İzmir

Siemens Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Siemens Servisi İzmir olarak Buzdolabı ürünlerinde olabildiğince ayrıntılı işlemler uyguluyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu ürünler diğerlerine göre çok daha fazla tercih ediliyor. Hali hazırda bütün evlerde yer edinmiş ve gıda alanında önemli ihtiyaçları karşılayan bu cihazların performanslı olması bu oranı daha çok arttırıyor. Rezistans ve motor gibi önemli aksamlarla soğuk gıda tüketimi sağlayan bu ürünler bir çok farklı sebepten arızalanabiliyor. Genel arıza durumlarının detaylı incelemesini Buzdolabı Servisi sayfamızda paylaşmıştık. En sık görülen Siemens Buzdolabı arızalarına göz atalım;

ArızaNedeniÇözümü
Siemens Buzdolabı SoğutmuyorKompresör ArızasıKompresör Onarımı ve Gaz Kontrolü
Siemens Buzdolabı Su DamlatıyorTahliye Grubu ArızasıCihazı 48 Saat Kapalı Tutun
Siemens Buzdolabı Karlanma YapıyorMotor Çok ÇalışıyorKapı Kenarlarını Kontrol Edin
Siemens Buzdolabı Çok Sesli ÇalışıyorFan ArızasıFan Değişimi
Siemens Buzdolabı Kapağı Vakum YapmıyorKapı ArızasıContaları Değiştirin
Siemens Buzdolabı Aşırı IsınıyorHavasızlıkBuzluğu Aşırı Doldurmayın
Siemens Buzdolabı Üst Kısım SoğutmuyorHava Kanalı ArızasıServis Çağırın
Siemens Buzdolabı ÇalışmıyorElektronik Kart ArızasıServis Çağırın
Siemens Buzdolabı Servisi

Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Siemens Servisi ürünleri arasında bir diğer popüler ürün ise çamaşır makineleridir. Bu makineler neredeyse her gün olacak şekilde uzun süreli ve düzenli kullanılmaktadır. Karşıladıkları hijyen ihtiyacı insanların hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu da bu cihazların devamlı çalışmasını sağlamaktadır. Gelişmiş elektronik kartlar ve kazanlı sistemler ile kurutma özelliği gibi bir çok niteliği de barındırmaktadır. Elbette her elektronik ürün gibi bu makinelerde bazı problemler oluşturabiliyor. Gelin çok görülen Siemens Çamaşır Makinesi arızaları nelerdir inceleyelim.

ArızaNedeniÇözümü
E00Siemens Çamaşır Makinesinde Hata YokCihazı Resetleyin
E16Siemens Çamaşır Makinesi Kapak KitlenmiyorKapağı Açıp Tekrar Kapatın
E17Siemens Çamaşır Makinesi Su AlmıyorMusluğu Kontrol Edin ve Ventil Değiştirin
E18Siemens Çamaşır Makinesi Suyu BoşaltmıyorTahliye Borusunu Kontrol Edin
E19Siemens Çamaşır Makinesi Suyu IsıtmıyorServis Çağırın
E23Siemens Çamaşır Makinesi Su KaçırıyorPompa Değiştirin
E33Siemens Çamaşır Makinesi Çok Köpük YapıyorDeterjan Miktarını Azaltın
Siemens Çamaşır Makinesi Servisi

Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Bulaşık makineleri Siemens Teknik Servis cihazları arasında bir diğer sevilen üründür. Açıkçası ilgili marka ürünlerinin bu tarz makinelerde daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Tıpkı çamaşır makineleri gibi yüksek sıcaklıkta su ve temizlik maddelerini kullanarak, mutfak araçlarının temizliğini sağlıyorlar. Bunu fıskiyeler ve motor aracılığıyla sürekli devam ettiren bir yapıya sahipler. Gündelik olarak tıpkı diğer makineler gibi yoğun kullanırlar. Bununla beraber elektronik yapıda yüksek miktarda su kullanımı arızalar doğurabiliyor. Sizlerle inceleyelim; Sık görülen Siemens Bulaşık Makinesi Arızaları;

ArızaNedeniÇözümü
E05Siemens Bulaşık Makinesi ÇalışmıyorCihazı Resetleyin ve Kartı Değiştirin
E06Siemens Bulaşık Makinesi Kapağı KapanmıyorKapak Sensörü Değiştirin
E07Siemens Bulaşık Makinesi Kurutma YapmıyorKurutma Sistemini Kontrol Ettirin
E08Siemens Bulaşık Makinesi Durulama YapmıyorBulaşıkları Tekrar Konumlandırın
E09Siemens Bulaşık Makinesi Suyu IsıtmıyorServis Çağırın
E12Siemens Bulaşık Makinesi KireçleniyorTemizlik Ürünü Kullanın
E14Siemens Bulaşık Makinesi Suyu BoşaltmıyorPompa Kontrolü
E10Siemens Bulaşık Makinesi Islak ÇıkartıyorServis Çağırın
Siemens Bulaşık Makinesi Servisi

Siemens Fırın & Ocak Arızaları ve Çözümleri

Siemens Servisi İzmir mutfak ürünleri arasında bulunan Fırın & Ocak ürünleri gıda alanında bir çok kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde yapılan bir çok lezzet ürünü bu cihazlar sayesinde oluşmaktadır. Elektrik veyahut gaz enerjisi kullanarak yüksek ısı sağlarlar. Rezistans kullanarak bu adımları uygulayan kullanışlı ürünler elektrik akımlarından ve diğer sebeplerden dolayı arıza gösterebiliyor. Sizlerin olası problemleri daha iyi tanıması ve çözümlemesi için arıza durumlarını paylaşacağız. Siemens Fırın & Ocak Arızaları Nelerdir ?

ArızaNedeniÇözümü
Siemens Fırın IsıtmıyorYetersiz AkımElektrik ve Voltaj Akımını Kontrol Edin
Siemens Fırın Işığı YanmıyorLamba ArızasıFırın Lambasını Değiştirin
Siemens Fırın ÇalışmıyorKart ArızasıServis Çağırın
Siemens Fırın Çalışırken KapanıyorYüksek SıcaklıkCihazı Dar Alanda Çalıştırmayın
Siemens Fırın Sigorta AttırıyorPriz ArızasıTesisatçıya Başvurun
Siemens Fırın Aşırı IsınıyorFan ArızasıServis Çağırın
Siemens Fırın Gıdaları YakıyorKapak ArızasıKapağı Kontrol Edin
Siemens Fırın Servisi
İzmir Siemens Servisi
İzmir Siemens Servisi

Siemens Klima Arızaları ve Çözümleri

Cihazlar arasında ısıtma-soğutma alanında görev alan ürün klimalardır. Çalışma stili diğer makinelerden farklı olmasıyla beraber amacı da ayrıdır. Soğuk kış günlerinde yada sıcak yaz aylarında ortam sıcaklığını dengelemek üzerine çalışırlar. Bunu hava sirkülasyonu sağladıkları sensör ve ünitelerle sağlarlar. Havayla yoğun temas içerisinde bulundukları için gerekli bakımlar yapılmadığında kolayca arızalanabilirler. Bu ürünlerin arıza durumları üzerinde ki çalışmalarımızı Klima Servisi içeriğimizde anlatmıştık. İzmir Siemens Servisi bu ürünler üzerinde oldukça detaylı çalışmaktadır. Hem yüksek maliyetli olmaları, hem de hassas ürünler olmaları bunun temel sebepleridir. Daha kontrollü olmak adına inceleyelim; Siemens Klima Arızaları;

ArızaNedeniÇözümü
E0Siemens Klima ÇalışmıyorElektronik Kart Değişimi
E1Siemens Klima Dış Ünite ÇalışmıyorResetleme ve Devre Kartı Kontrolü
E3Siemens Klima Çok Sesli ÇalışıyorFan ve Akım Kontrolü
E4Siemens Klima IsıtmıyorKompresör Arızası
E6Siemens Klima Kısa Devre YapıyorBakım Yaptırın ve Sensörü Kontrol Edin
E7Siemens Klima Dış Ünite Çok Ses ÇıkarıyorDış Fanı Kontrol Edin
P4Siemens Klima Soğutmuyorİnverter Kompresör Değişimi
Siemens Fırın Servisi

Siemens Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız ?

Sunduğumuz içeriklerle sizlere Siemens cihazların arıza durumları hakkında bilgiler verdik. Fakat kullanıcıların aklında bu durumlar esnasında bazı sorular oluyor. Doğal olarak arızayla karşılaşınca cihaz sahibi tam olarak ne yapacağını bilemiyor. Kendileri müdahalede bulunuyor ve bu çoğunlukla arızanın çözülmesini zorlaştırıyor. Bizim görevimiz böyle durumları olabildiğince sorunsuz ve hızlı çözüme kavuşturmak. Buna destek sağlamak adına sizlere arıza anında ne yapmanız gerektiğini ve servis hizmetlerine nasıl ulaşacağınızı anlatacağız. Siemens Arıza durumunda ne yapmalısınız ?

  • Arıza gösteren ürün üzerinde kendi imkanlarınızla bir işlem gerçekleştirmeyin. Elle müdahale etmeyin ve belirli araçlarla onarmaya çalışmayın.
  • Basit ve ufak hatalarda, cihazı resetlemek yapabileceğiniz tek çözüm yoludur. Bu yol, bazı ufak bağlantı sorunlarını çözebilir. Siemens ürünü resetleyin.
  • Reset işleminden sonra arıza hala devam ediyorsa, cihaza gelen gaz, elektrik ve su bağlantılarını kesin. Ürünü tamamen kapalı hale getirin.
  • Profesyonel tespit ve çözüm sağlamak için Siemens Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin ve servis çağırın.
Siemens Müşteri Hizmetleri
Siemens Müşteri Hizmetleri

Siemens Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Siemens Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile iletişime geçmek için (0232) 326 31 21’i kullanabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda yer alan servis çağır butonları ile de çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Bu; servis hizmeti almak ve bilgi sağlamak için en doğru tercih olacaktır. Müşteri hizmetleri servis talepleri, arıza durumları ve genel bilgiler için her daim hizmet vermektedir.

Siemens Servis Ücreti 2023

Siemens Servis Ücreti 2023 yılı içerisinde güncel olarak 100-250 TL aralığındadır. Bu ücret, uygulanacak profesyonel arıza tespiti için talep edilmektedir. Teknisyen arkadaşlarımız, arıza keşfi yapmak için efor sarf ederek test ve ölçüm yapmakta, ayrıca yakıt ve zaman harcamaktadır. Dolayısıyla en önemli servis işlemlerinden biri olan bu adım için belirli bir ücret ödenmelidir.


İzmir Siemens Servisi Soru & Cevap

Siemens Servis Numarası Kaç ?

Siemens Servis Numarası ile irtibata geçmek için (0232) 326 31 21 dahili telefon numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.


Siemens Servisi İzmir Kaça Kadar Açık ?

Siemens Müşteri Hizmetleri ile telefon üzerinden 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Servis ekiplerimiz, saat 21:00‘a kadar aktif çalışmaktadır.


İzmir Siemens Servisi Nerelerde Hizmet Veriyor ?

Siemens Servisi İzmir ili içerisinde bulunan tüm ilçe ve mahallelerde hizmet vermektedir.