ECA Kombi Servisi


ECA Kombi Servisi‘nin ilgilenmesi gereken bir arıza mı var ? Profesyonel destek sağlamak ve problemlere kalıcı çözümler üretmek için; ECA Kombi Servisi Numarası ile (0232) 326 31 21 telefon numarası üzerinden hizmet alabilirsiniz. ECA olarak özellikle kombi ve ardından klima ürünleri üzerinde teknisyen arkadaşlarımızla çalışmalar yürütüyoruz. Kullanım oranı ile dikkat çeken, ve ısıtma-soğutma alanında oldukça çok tercih edilen bu cihazların arızalarıyla ilgileniyor; bakım ihtiyaçlarını gideriyoruz.

Isıtma-soğutma teknolojileri alanında üretilen bu cihazlar üzerinde yürütülen çalışmalar; yüksek dikkat ve donanım gerektirmektedir. Bunun temel sebepleri arasında özellikle ECA Kombi gibi ürünlerin elektronik ve doğalgaz ateşleme sistemleriyle çalışmasıdır. Ayrıntılı çalışma yapısına sahip olan bu cihazlarda yapılan yanlış müdahaleler, sanıldığından daha kötü sonuçlanabilir. Bu sebeplerden dolayı oluşabilecek en ufak arıza dahi detaylı incelenmelidir. ECA Servisi olarak bu gibi durumlarla karşılaşmamanız adına ufaktan büyüğe tüm arızalarla profesyonel teknisyen ekipler aracılığıyla müdahale ediyoruz.


ECA Müşteri Hizmetleri

ECA Kombi Servisi ile iletişime geçmek ve servis desteği almak için öncelikle müşteri hizmetleri üzerinden kayıt oluşturmalısınız. Arıza anında telaşa kapılan çoğu kullanıcı doğru adrese ulaşamıyor. Dolayısıyla bu konuda müşterilerimizi bilgilendirmek adına gereken bilgileri paylaştık. Aşağıdaki adımları takip ederek ECA Servis Talebi oluşturabilirsiniz.

Gerekli bilgiler ile işlemler yapıldıktan sonra servis talebiniz alınmış olacaktır. Hızlı servis ekipleri sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlayıp, cihazla ilgilenicektir.

ECA Kombi Servisi
ECA Kombi Servisi

ECA Kombi Servisi Hizmetleri

ECA Kombi Servisi hizmet alanında sunulan en ayrıntılı uygulamalardan biridir. Kombiler üzerinde yapılması gereken işlemlerin dikkatli olması gerektiğini daha önce vurgulamıştık. Bunun sebeplerinden de bahsettik. Peki bizler bu detaylı ürünler için ne yapıyoruz ? ECA Kombilerin kullanıcıların hayatında tuttuğu yerin farkında olarak çalışmalar yürütüyoruz. Bu tür cihazlar, karşıladığı ihtiyaçtan dolayı mağduriyet durumunda eksikliği fazlasıyla hissedilecek ürünlerdir. Günlük yaşantıda böyle bir konuma sahip ürünler için, oluşabilecek mağduriyeti en kısa sürede gidermeye çalışıyoruz. Alanında uzman, işlemleri sırasıyla ve detaylı yürütebilecek teknisyenler ile destekte bulunuyoruz.

Tüm bunların yanında, elbette ki alacağınız hizmet hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizin farkındayız. Özellikle arıza durumlarında, karşılaştığınız problemin kaynağı ve çözümleri konusunda fikir sahibi olmak isteyebilirsiniz. Netice de bunlar yoğun kullandığınız ve masraf harcadığınız ürünler. Bu açıdan sizlere ECA Kombi Servisi İzmir olarak nasıl bir hizmet kapasitesine sahip olduğumuzu aktaracağız.

Göz Atın; Kombi Servisi İzmir

ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi sahiplerinin özellikle arıza durumlarında bilgiye ihtiyacı olduğunu söylemiştik. Genellikle bu arızalar ortaya arıza kodu olarak çıkıyor. Bu hatalar karşısında akıllara ilk olarak durumun neden olduğu ve nasıl çözüleceği geliyor. Dolayısıyla ihtiyacınız olan bilgi arıza kodları hakkında oluyor. Bu arıza kodları, modelden modele değişkenlik gösterebiliyor. Bu sebepten de kafa karışıklığına sebep oluyor. Bizler her model ürün hakkında sunduğumuz hizmet kapsamında detaylı bilgiye sahibiz. Bu tecrübemizi kullanarak sizlerin problem anında endişenizi giderecek ve servis hizmetini açıklayacak bilgileri paylaşacağız. ECA Servisi Kombi arızaları hakkında bilgi edinelim;

ECA EUROSTAR Arıza Kodları

ECA Eurostar Arıza KodlarıArıza Nedeni
A3 Arıza KoduGaz Sensörü Arızası
A7 Arıza KoduSıcak Su Sensörü Arızası
A4 Arıza KoduAtık Gaz Tahliye Sorunu
AC Arıza KoduHava Sensörü Arızası
E0 Arıza KoduElektronik Kart Arızası
E9 Arıza KoduAşırı Isı Kaynaklı Termostat Arızası
E4 Arıza KoduAteşleme Grubu Arızaları
ECA Kombi Arıza Kodları

ECA WHİTEPLUS Arıza Kodları

ECA Whiteplus Arıza KodlarıArıza Nedeni
C1Fan Arızası
C6Ateşleme Grubu Arızası
E2Sıcak Su Sensörü Arızası
E9Aşırı Isınma Arızası
EABrulör Ateşleme Arızası
E9Aşırı Isı Kaynaklı Termostat Arızası
CEYüksek Isıda Radyatör ve Bakımsızlık Arızası
ECA Kombi Arıza Kodları
ECA Servisi İzmir
ECA Servisi İzmir

ECA SCOT Arıza Kodları

ECA SCOT Arıza KodlarıArıza Nedeni
Er 04Kombi Donma Arızası
Er 07Yüksek Sıcaklık Sinyali
Er 12Brulör Arızası
Er 17Gaz Valfi Arızası
Er 21Su Basıncı Arızası
Er 25Baca Sensörü Arızası
Er 27Dış Hava Sensörü Arızası
ECA Kombi Arıza Kodları

ECA PROTEUS Arıza Kodları

ECA PROTEUS Arıza KodlarıArıza Nedeni
L3Elektrik Arızası
L6 ve L4NTC Sensör Arızası
L4Termostat Arızası
L7 ve L4 Baca Arızası
L6, L7 ve L4Düşük Su Basıncı Arızası
Tüm Işıklar Yanıp SönüyorAna Kart Arızası
L3 ve ardından L4Ateşleme Arızası
ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi Arızalarında Ne Yapmalısınız ?

ECA Kombi Servisi olarak bir çok arıza durumunu gözlemlediğimizi söylemiştik. Buna bağlı olarak söyleyebiliriz ki arızaların devam etme sebebi çoğunlukla bilinçsiz kullanıcılardan kaynaklanıyor. Arıza anında endişeyle ne yapacağını bilemeyen kullanıcı bilinçsiz müdahalelerde bulunuyor. Peki Kombi Arızalarında Ne Yapmalısınız ?

ECA Kombi arıza kodlarında ve yaşanan problemlerde mümkün oldukça cihaza elle müdahale etmeyin. Söylediğimiz gibi yapılacak yanlış müdahaleler kötü sonuçlar doğuruyor. Endişeyle gerçekleştireceğiniz bir ayarlama veyahut işlem mevcut arızayı daha kötü bir hale getirebilir. Böyle durumlarda elinizden gelecek en iyi işlem basit arızalarda Kombi Resetleme yapmaktır. Bu işlem bazı ufak bağlantı hatalarında problemi çözecektir. Ancak ateşleme ve gaz arızaları gibi durumlarda elle hiçbir müdahale yapmamanızı tavsiye ederiz. Eğer uygunsa cihaza giden elektrik bağlantısını kesmelisiniz. Ardından tek yapmanız gereken ECA Kombi Servisi Numarası üzerinden teknik destek talep etmek. En doğru karar, profesyonel teknisyenlerden yardım almaktır.


ECA Kombiler Neden Arızalanıyor ?

Kombi arızalarında en çok merak edilen konulardan birisi de arızaların neden kaynaklandığı ve neden sık olduğudur. Cihazların arıza kaynağını bilmek; bu durumları önlemek için avantaj olacaktır. ECA Kombiler çoğunlukla düzenli bakım yapılmadığından arızalanır. Periyodik ve düzenli bakımlar model fark etmeden her kombinin temel ihtiyacıdır. Son yıllarda yaşanan arızaların neredeyse %53‘ünü bakımsızlık oluşturmaktadır.

ECA Kombi Bakımı işlemlerinin düzenli olarak yapılmaması, bazı riskli durumlar yaratır. Bu durumlar çalışma sisteminin aksamasından kaynaklanır. Zamanla yoğun kullanılan kombi sistemi, su ve gaz dönüşümü esnasında pislik, toz ve kir biriktirmeye başlar. Sürekli olarak su döngüsü sağlayan ürünün içinde kir ve pislik hızlıca dolaşır. Bununla beraber tozlu hava da sisteme nüfuz eder. Kullanıma devam edildikçe sistemin içindeki parçalar ve özellikle radyatörler pisliğe bulanır. Bu durum ise çalışma döngüsünün aksamasına sebep olarak parçaların işlevini yitirmesine sebep olur. Radyatörlerin çalışma performansı düşürerek ısı kaybı ortaya çıkar. Bu durumun devam ettiği süreç içerisinde verimsiz çalışan parçalar zamanla işlevini yitirip arızalanır. İşte bu sayede arızaların çoğu oluşur ve riskli durumlar ortaya çıkar.

ECA Kombi Servisi olarak önerdiğimiz en temel işlem düzenli bakım yaptırmaktır. Bu sayede hem cihazlarınızın sağlığını korursunuz, hem de parça arızalarında oluşacak yüksek masrafların önüne geçersiniz.

Eca Kombi Bakımı aksatma olmadan mutlaka Her 1 Yılda 1 Kez yapılmalıdır. Kombiyle beraber petek temizliği işlemini de unutmayınız.

ECA Servisi İzmir
ECA Servisi
ECA Servisi

ECA Servisi İzmir’de Kombi Arızaları Nasıl Çözülüyor ?

ECA Kombi Servisi İzmir, Klima ve Kombi ürünlerinde genel arızalara onarım sağladığımızı daha önce söylemiştik. Bu tip ısıtma-soğutma ve iklimlendirme teknolojilerinde detaylı çalışılması gerektiğini de vurgulamıştık. Bu nedenler gereğince; servis hizmetleri olabilecek en kapsamlı onarım sürecini uygulamaktadır. Ürün tipi değişse de, uygulanan çalışma stili ve servis işlemleri aynıdır. Her biri adım adım ve ayrıntılı ilerlemektedir. Gelin bakalım arızaları nasıl onarıyoruz;

  1. ECA Arıza Keşfi: Elimizdeki cihaz ne olursa olsun yapılması gereken ilk adım arıza kaynağını öğrenmektir. Eğer yanlış bir tespit yapılırsa; hem faydasız bir işlem olacaktır, hem de arıza daha çok büyüyecektir. Özellikle ECA Kombi ürünlerde yanlış işlem yapılması fazlasıyla tehlikelidir. Doğalgaz ve ateşleme teknolojisi gibi bölümlerle ilgilenirken dikkat esas alınmalıdır. Arız Keşfi sorunsuz ve kesin teşhis ile sonuçlandığında; işlemlere devam edilir.
  2. ECA Onarım & Bakım: ECA arızasının kaynağı keşfedildikten sonra yapılacak adım diyebiliriz. İlk bölümden elde edilen sonuca göre bakım veyahut onarım yapılır. Bakım ve Temizlik kaynaklı bir arıza mevcutsa; Kombi Bakımı gibi hijyenik ve profesyonel hizmet uygulanır. Fakat bazı problemler onarım ve tamir ihtiyacı bulunan; işlevini yitiren parçalardan kaynaklanır. Bu aşamada gerekli onarım hizmeti gerek evde, gerekse atölyelerde sağlanır.
  3. ECA Cihaz Teslimi: Gerekli uygulamalar yapılan ürünün teslim bölümüdür. Bakım yapılan cihazlar bakım sonrası kontrol ve testleri yapılarak teslim edilir. Tamir veyahut onarıma uğrayan ECA cihazlarınız, çalışma ve performans testlerinden geçer. Garantili Hizmet fırsatıyla değişen parçaya 12 Ay Garanti ile teslim gerçekleşir. Cihazlar ortalama 1-3 iş günü içerisinde teslim edilir.

ECA Servis Ücreti 2022

ECA Kombi Servisi tarafından yaşadığınız arızaya tespit yapmak için ECA Servis Ücreti 150-250 TL aralığında değişmektedir. Bu servis ücreti, adresinize gelen ekiplerin uygulayacağı arıza keşfi için istenmektedir. Bu aşamada profesyonel ve teknolojik ölçüm aletleriyle cihaz üzerindeki bütün arızalar tespit edilir. İşlemler için harcanan yakıt, zaman ve efor için bu ücretler talep edilmektedir. Sizlerde bir arıza durumunun teşhisini yaptırmak istiyorsanız; ECA Kombi Servisi Numarası üzerinden mutlaka teknisyen ekiplerden yardım alın.


ECA Yetkili Servis Kalitesinde Hizmet

ECA Kombi Servisi, kaliteli hizmet anlayışını ECA Yetkili Servis standartlarıyla birleştirerek müşterilere üstün bir deneyim sunmaktadır. Uzman teknisyenlerin sağladığı hızlı ve etkili çözümler, kesintisiz konforunuzu sağlarken aynı zamanda enerji verimliliğini de artırmanıza yardımcı olur. Geniş servis ağı sayesinde her zaman ve her yerde erişilebilirlik sağlanırken, düzenli bakım fırsatlarıyla kombi performansının uzun ömürlü olması desteklenir. Müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutularak, güvenilirlik ve kalite ön planda tutulur. ECA Kombi Servisi İzmir ekibi, sunduğu kolaylıklar, yenilikçi çözümler ve teknik destek ile kombi sorunlarına güvenilir ve kalıcı çözümler sunarak evinizin sıcaklığını ve güvenini korur.

ECA Servisi kapsamında sunulan fırsatlar ile, müşterilerimin rahat ve hızlı bir servis süreci geçirmesi sağlanıyor. Bu bağlamda bizleri tercih eden müşterilerimize birçok avantaj sunuyoruz. Uygun fiyatlar, sürekli destek ve orijinal yedek parça kullanımı gibi avantajlarla müşterilerimizin memnuniyetini hedefliyoruz. Herhangi bir ECA ürününüzün arıza durumunda bizlere ulaşın, fırsatlarımızdan yararlanarak hızlı ve etkili teknik destek alın!

Hızlı Servis

7/24 Hizmet

Profesyonel Ekip

1 Yıl Garanti

Uygun Fiyatlar


ECA Servisi Soru Cevap

ECA Kombi Bakımı Ne Kadar ?

ECA Marka kombiler için uygulanan bakım ve petek temizliği işlemlerinde fiyatlar Kombi için 350 TL, Petekler için 450 TL ve toplam bakım ücreti 800 TL olarak belirlenmiştir.


ECA Kombi Servisi’ne Nasıl Ulaşabilirim ?

ECA Servisi İzmir teknisyen ekipleri tarafından profesyonel destek sağlamak için ECA Kombi Servisi Numarası olan (0232) 326 31 21 üzerinden iletişime geçiniz.


ECA Servisi Hangi Bölgelerde Hizmet Veriyor ?

ECA tarafından sunulan servis hizmetleri İzmir ili içerisinde bulunan tüm ilçe ve mahallelerde aktif olarak hizmet vermektedir.


ECA Kombi Bar Ayarı Kaç Olmalı ?

ECA Kombi cihazlarınız için ideal bar ayarı 1 – 1.5 seviyesinde olmalıdır.