Menemen Kombi Servisi


Menemen Kombi Servisi mi arıyorsunuz ? Doğru yerdesiniz! Profesyonel hizmet kalitesi ile cihazlarınızla ilgileniyoruz. Ürünlerinizde yaşadığınız her problemde yanınızdayız. Kombiler belirli durumlarda bozulabilir ve bu durumlarda gaz ve elektrik kullandığı için tehlikeli bir hale gelebilir. Birazdan nasıl çalıştığını inceleyeceğimiz bu cihazların neden arızalandığın daha iyi anlayacaksınız. Peki bizim görevimiz nedir ? Kombi Arıza durumlarında Menemen bölgesinde aktif Teknik Servis ekipleriyle çözüm üretmekteyiz. Menemen Kombi Servisi Telefon Numarası (0232 326 31 21) ile bizimle iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.


Menemen Kombi Servisi, Menemen ilçesi içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Dolayısıyla Menemen içerisinde her alanda servis ekiplerimiz bulunmaktadır. Cihazlarınız bozulduğunda her bölgeden telefon ile servis talep edebilirsiniz. Müşteri ve ürün sahibi olarak elbette talep ettiğiniz servis desteğinin yeterliliğini merak edebilirsiniz. Bu konuda oldukça dikkatli davranılması gerekir. Yetersiz çalışan bir servis zaten bozuk olan ürünü kurtarılamaz hale getirebilir. Bunun yanı sıra yüksek masraflar gibi mali yükler de oluşturabilir. Kombi ürünleri üzerinde işlem yapılırken profesyonel ve dikkatli yol alınmalıdır. Sunduğumuz detaylı, bilgilendirici ve profesyonel hizmeti inceleyelim.

Menemen Kombi Servisi Süreci Nasıl İlerliyor ?

Menemen Kombi Servisi sürecinin nasıl ilerlediğini, ürünün ne gibi işlemlerde uğrayacağını ve ne zaman teslim edileceğini bir çok kullanıcı merak etmektedir. Sık sorulan soruları yanıtlamak, hizmetin nasıl sunulacağını açıklamak ve merakınızı gidermek adına yapılanlardan bahsetmek istiyoruz. Ayrıca nasıl servis çağıracağınız, en yakın hizmete nasıl ulaşacağınız hakkında da bilgileri de sizlere aktardık;

 • Kombi cihazınıza teknik servis sağlamak için öncelikle (0232) 326 31 21 üzerinden çağrı merkezi ile görüşme gerçekleştiriniz.
 • Bu görüşmede problemi anlatabilir, gerekli bilgileri vererek servis kaydı oluşturabilirsiniz.
 • Menemen Kombi Servisi profesyonel teknisyenleri, kayıt oluşturduğunuz gün içerisinde adrese ulaşmaktadır.
 • Evinizde Arıza Tespiti yapıldıktan sonra; sorunun kaynağı net olarak belirlenmektedir.
 • Kombi Bakım ihtiyacı olan ürünlere temizlik işlemleri yapılır ve aynı gün hizmet gerçekleşir.
 • Yedek Parça gerektiren arızalar da gerekli parçanın temin edilmesine bağlı olarak Kombi Servisi Süreci 1-3 İş Günü kadar sürebilmektedir.
Menemen Kombi Servisi
Menemen Kombi Servisi

Kombiler Neden Arızalanır ?

Kombi cihazları doğalgaz kullanarak suyun ısısını arttırmayı sağlayan ürünlerdir. Isı enerjisini elektrikli aksamlar aracılığıyla petek sistemlerine göndererek çalışır. Bunun gündelik hayattaki önemi; çoğunlukla kış aylarında ısınma ihtiyacını karşılamak üzerinedir. Kombi Arıza durumları çoğunlukla bakım işlemlerinin eksik yapılmasından kaynaklanır. Mevcut arızaların %60’ı düzenli bakım yapılmamasından kaynaklı oluşmaktadır.

Doğalgazı kullanarak suyun tüm sistem içerisinde dolaşımını sağlayan kombiler; bu işlemi uzun süre devam ettirince bazı pislenme, kireçlenme ve tozlanma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle dolaşımı sağlayan Eşanjör ve Pompa gibi parçalar pisliğe maruz kalabilir. Aynı şekilde uzun süreli kullanımların ardından peteklerde de kireçlenme gibi durumlar görülebilir. Bunun haricinde Kombinin içine bulunan Fan ve diğer tüm parçaların da bakım ihtiyacı oluşmaktadır. Menemen Kombi Servisi tarafından periyodik bakımlarının ertelenmesi; cihazın içindeki kir ve pisliğin artmasıyla iç aksamların işlevini yitirmesi, Elektronik Kart gibi kritik parçaların arızalanmasına sebebiyet vermektedir. Sonuç olarak bakımsızlık; işlevsiz bir cihaz ve yüksek maliyetli arızalar yaratmaktadır.

Kombi Arıza durumlarını azaltmak ve bununla beraber ürün daha verimli hale getirmek için Yılda Bir Kez periyodik Kombi Bakımı yaptırmayı unutmayınız.

Kombi Bakım Servisi
Menemen Kombi Tamircisi
Menemen Kombi Tamircisi

Kombi Arıza Durumunda Ne Yapılmalı ?

Kombi sahibi insanları endişeye sokan durumlardan en belirgini Kombi Arıza durumlarıdır. Genellikle kullanıcılar endişeyle ‘‘Kombi Arızalandı Ne Yapmalıyım ?” düşüncesine girmektedir. Cihazın doğalgaz kullanarak ateşleme modeliyle çalışması en büyük endişe sebebidir.

Kombilerinizin arıza durumunda yapmanız gereken en temel şey endişeden uzak durmaktır. Anlık stres ile yapacağınız müdahaleler çok kötü sonuçlar doğurabilir. Onlarca parça ve iç bağlantıyla çalışan bu detaylı cihazlar, herkesin yeterli tecrübe olmadan müdahale edebileceği düzeyde değildir.

Öncelikle dijital ekranda yer alan arıza kodunu internet üzerinde aratıp sebebini öğrenmelisiniz. Arıza; Ateşleme Grubu veyahut Vana gibi bölümlerden kaynaklanıyorsa asla elle müdahale etmemelisiniz. Fakat bazı kombi arızaları kart hatası, sensör hatası veyahut bağlantı problemleri gibi ufak aksaklıklardan oluşmaktadır. Bu tarz Kombi Arıza durumlarında cihazı arızaya göre 1 veyahut 3 defa art arda resetlemeniz, elinizden gelen en iyi müdahale olacaktır. Ancak bu çözüm de yeterli bir yol değildir.

Kombi üzerinde rastlanan her arıza ve problem durumunda mutlaka Kombi Servisi Menemen ekibinin yardımı gerekmektedir. Kendi başınıza uygulayacağınız çözüm önerileri, nadir olarak problemi çözüyor olsa bile, genellikle daha büyük problemlere yol açmaktadır. Hem insan sağlığı, hem de maddi zararlar açısından en bilinçli davranış teknik destek almaktır. Özetlemek gerekirse; Kombi arızalarında mutlaka kombi teknik servis çağırmalısınız.

İzmir’in Tüm Bölgelerinde Kombi Servisi; https://www.merkezservishizmetleriizmir.com/kombi-servisi-izmir/


Menemen Kombi Tamircisi İşlemleri Nelerdir ?

Menemen Kombi Servisi ekibi olarak bu cihazların dikkatli ve ayrıntılı onarılması gerektiğini çok kez dile getirdik. Kombilerin sahip olduğu karmaşık iç yapıdan dolayı bir çok parça ve aksam arızaya neden olabiliyor. Bu nedenle tamir işlemi gerçekleştirmek için detaylı bir arıza tespiti yapmak gerekiyor. Bu arıza tespitinin sonucuna göre hangi parçaların işlem göreceği ve değiştirileceğine karar veriliyor. Elbette bu durumda karşımıza geniş bir liste çıkabiliyor. Herhangi bir parçanın onarılması veya değiştirilmesi Kombi Tamiri olarak nitelendiriliyor. Bu tamir işlemi içerisinde onarılan ve değiştirilen her parça ayrı bir hizmet olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla her hizmette fiyat ve işlemler değişkenlik gösteriyor. Kombilerin tamir hizmetlerinden bazılarını sizler için aşağıda listeledik.

 • Kombi Eşanjör Tamiri
 • Kombi Kart Tamiri
 • Kombi NTC Sensör Değişimi
 • Kombi Pompa Tamiri
 • Kombi Baca Değişimi
 • Kombi Prosestat Tamiri
 • Kombi Genleşme Tankı Değişimi

Menemen Kombi Tamiri Ne Kadar ?

Menemen Kombi Servisi olarak tamir işleminde birden çok parçanın arıza sebebi olabileceğini, her birinin ayrı bir hizmet olduğunu ve fiyat & işlem gibi durumların değişkenlik gösterdiğini söylemiştik. Bu nedenle uygulanacak onarım işlemine net bir fiyat belirlemeden önce arıza tespiti yapılması zorunludur. Ardından kart, eşanjör, sensör ve genleşme tankı gibi hangi parçanın tamir edileceğine ve onarılacağına karar verilir. Bu tespitin sonucunda ise net bir fiyat tarifesi sunulabilir. ”Kombi Tamiri Ne Kadar ?” sorusunun cevabını almak ve arıza tespiti yaptırmak için arayın; (0232) 326 31 21


Menemen Kombi Servisi İletişim

Menemen bölgesinden yeterli servise ulaşmak için Menemen Kombi Servisi Numarası yani (0232) 326 31 21 hattı kullanmak en doğru yol olacaktır. Bunun haricinde erişilebilir web sitemiz üzerinden bir çok farklı yolla servis talep edebilirsiniz. Servis formu sayfasını kullanabilir, butonlar ile tek tıklamayla çağrı başlatabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile görüşerek uygun tarih ve saatlere servis talebi oluşturabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ürünlerle ilgili problemlerde acil teknik destek alınması gerekiyor. Bu ihtiyacı karşılamak adına iletişim yollarımızı genişleterek sizlerin kolayca ulaşmasını sağlamaktayız. Unutmayalım ki; kombiler bir hayli dikkatli davranılması gereken detaylı makinelerdir. Bunun sonucunda Menemen Kombi Servisi gibi bir teknik destek ile anında iletişim kurmak gerekmektedir.


Menemen Kombi Servisi Soru Cevap

Menemen Kombi Servisine Nasıl Ulaşabilirim ?

Kombi Servisi Menemen ekibini çağırmak için öncelikle (0232) 326 31 21 telefon numarası üzerinden irtibata geçmelisiniz. Servis talebi oluşturduktan sonra ilgili teknisyen ekip sizlere aynı gün ulaşacaktır.


Menemen Kombi Servis Ücreti Ne Kadar ?

Menemen Kombi Servis Ücreti 2022 yılında ortalama 150-250 TL civarında seyretmektedir. Bu ücret, arızanın keşfi ve tespiti için ödenmektedir. Herhangi bir arıza durumunun onarım ücreti, tespit yapıldıktan sonra belirlenir.


Kombim Arızalandı Ne Yapmalıyım ?

Kombi gibi kritik bir ürünün arıza durumunda asla elle işlem yapmamalısınız. Bu cihazlar yapısı gereği profesyonel teknik destek olmadan müdahaleye uygun değildir. Can ve mal sağlığını korumak adına mutlaka kombi teknik servis çağırmalısınız.


Kombi Nasıl Resetlenir ?

Kombiyi resetlemek için genellikle ön kısımda, dijital ekranın hemen yanında bulunan ”Reset” tuşu üzerine yaklaşık 5 saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Bazı modellerde reset tuşu bulunmamaktadır. Bu durumda yanı işlemi Açma/Kapama tuşu üzerinde gerçekleştirmelisiniz.


Kombi Kaç Derecede Kullanılmalı ?

Kombi derece ayarı cihazın ısı kapasitesine göre değişse de, ortalama 20°C sıcaklık sağlamak için, cihaz 50°C ayarlanmalıdır. Evin farklı bölümlerinde farklı sıcaklık ayarları yapılmalıdır. Ev içi ısınma için 22°C ve 23°C aralığı kabul edilmektedir. Bunun için kombi ayarı 60°C‘ye yakın yapılmalıdır.


Kombi Servis Ücretini Kiracı mı Öder ?

Kombi cihazında kullanıcı kaynaklı arızaları ve cihazın düzenli bakım ihtiyaçlarını Kiracı karşılamaktadır. Ancak ürüne hiç bakım yapılmaması, çok eski olması ve elektrik bağlantısı kaynaklı masrafları, yani kullanım esnasında olmayan problemleri Ev Sahibi karşılamak durumundadır.

Çiğli Bölgesi Servis Hizmeti; Çiğli Kombi Servisi