Buderus Servisi


Buderus Kombi Servisi kombi ürünleri üzerinde bir arıza mı gözlemliyorsunuz ? Teknik Servis desteği almak için bize ulaşın! Buderus Servisi Telefon Numarası üzerinden talepte bulunmak, servis hizmeti almak için yeterli olacaktır. Buderus cihazlar, olası problem durumunda detaylı ilgilenilmesi gereken cihazlardır. Kombi tercihlerinde akla gelen sayılı markalardan birine ait olan bu ürünler geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Kullanışlı ve verimli etkileriyle tercih odağı olan bu ürünler cihaz sahipleri için bir hayli önemlidir. Isıtma teknolojileri alanında insanların en önemli ihtiyaçlarından birini karşılamaktadır. Bununla beraber kullanım oranı da yüksek olunca; bu cihazlarla yetkin ve ilgili kişilerin ilgilenmesi germektedir. Müşteri mağduriyetini en kısa sürede çözüme kavuşturmak için Buderus Kombi Servisi teknisyen desteğiyle hizmet vermektedir.

Buderus ürünlerin tercih odağı olduğundan bahsetmiştik. Kullanıcı mağduriyetlerinin problemli durumlar yaratabileceğini de dile getirdik. Elbette her akıllı ve elektronik ev eşyası gibi kombiler de aralıklarla arızalanabilir. Elektrik akımıyla aktif olmasının yanı sıra doğalgaz kullanarak ateşleme sağlayan bu cihazlar diğer ev eşyalarına göre daha yüksek önem taşır. Bu da ürünlere gösterilmesi gereken dikkat ve temkini arttırmaktadır. Zaten gündelik yaşantıda büyük bir ihtiyacı karşılayan bu ürünlerin, bir de yanlış müdahalelerle insan sağlığına zarar vermesi muhtemeldir. Söylediğimiz nedenlerden dolayı yetkin kişiler tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir. Buderus Kombi Servisi İzmir olarak gerekli ilgiyle nasıl hizmet verdiğimizi ve cihazların arıza durumları hakkında genel bilgileri sizlere sunacağız.


Buderus Kombi Müşteri Hizmetleri

Buderus Servis hizmetlerinden detaylıca faydalanmak, olası arıza durumlarında destek almak için bizimle iletişime geçmelisiniz. Bu iletişim kurarken kullanabileceğiniz bazı irtibat yolları vardır. Bu yolları kullanarak servis talebinde bulunabilir, bilgi sağlayabilir ve teknisyen ekipleri çağırabilirsiniz. Buderus Servis Talebi Nasıl Oluşturulur ?

Bütün bu adımları tamamladıktan sonra teknik servis talep etmiş olacaksınız. İlgili arızaya müdahale etmek için bir profesyonel ekip sizlere ulaşacaktır.

Buderus Servisi İzmir
Buderus Servisi İzmir

Buderus Kombi Servisi

Buderus Kombi Servisi dahilinde sunulan en önemli ve detaylı hizmeti kombiler üzerinde olduğundan bahsetmiştik. Daha önce bu cihazların neden yüksek önem gerektirdiğine de değindik. Artık sizlerde arıza durumlarının normal olduğunu biliyorsunuz. Fakat yine de bazı durumlarda kullanıcıların sorularını yanıtlamak gerekiyor. Kombi sahipleri arızanın kaynağı, nasıl hizmet alacağı ve problemin nasıl çözüleceği gibi konularda merak sahibi oluyor. Bizler detaylı servis hizmeti sağlayarak, ilgili tüm konularda hizmet alacak kişiyi bilgilenmesi ve işlemlerin daha ayrıntılı ilerlemesi için çalışıyoruz. Şimdi gelin Buderus Kombi Servisi hizmetleri nasıl ilerliyor ve merak edilenler nelerdir inceleyelim.

Buderus cihaz sahiplerinin güncel olarak en merak ettiği konulardan biri arıza durumlarıdır. Kullanıcı ufak veyahut büyük bir arızayla karşılaştığında bir takım sorulara yönelir. Bunlara arızanın kaynağının ne olduğu ve nasıl çözümleneceği diyebiliriz. Bu sebepten dolayı öncelikle arızalardan bahsedeceğiz. Uzun yıllardır kapsamlı yürüttüğümüz servis cihazları üzerinde oluşabilecek tüm arızalara hakimiz. Bununla beraber alternatif çözüm yolları üzerinde de çalışmalarımız mevcut. Şimdi sizlerle arıza durumlarına ve detaylara göz atalım.

Servis Hizmeti; Kombi Servisi İzmir

Buderus Kombi Arızaları

Buderus marka cihaz sahiplerinin öğrenmek istediği en temel konulardan birinin arıza durumları olduğunu söyledik. Peki bu arıza durumları nasıl anlaşılıyor ? Arızalar genellikle ürünün dijital ekranın arıza kodu olarak beliriyor. Gözlemlenen bu arıza kodları cihazın yaşadığı problem hakkında bilgi veriyor. Kullanıcılar doğal olarak bu kodları çözümleyemediği için teknik yardıma ihtiyaç duyuyorlar. Bu durumda gerekli yardımı İzmir Buderus Kombi Servisi olarak sağlıyoruz. Servis yardımıyla beraber arıza anında yaşanan durumu öğrenmeniz adına sık yaşanan arıza durumlarını sizlerle paylaşmak istedik. Peki Buderus Kombi Arıza Kodları Nelerdir ?

LOGOMAX PLUS Arıza Kodları

Logomax Plus Arıza KoduNedeniArıza Çözümü
227Ateşleme HatasıGaz Vanası Kontrolü
1017Düşük Su BasıncıKombiye Su Basılması
2971Düşük BasınçKombi Bakımı ve Su Basılması
2972Elektrik Akım ProblemiTesisat Kontrolü
3A-YFan DönmüyorVoltaj Kontrolü ve Fan Onarımı
6CSahte AlevAteşleme Grubu Kontrolü
7C-LDüşük VoltajKombi Resetleme İşlemi
H11Sistem Su Dönüşümü HatasıNTC Sensör Değişimi
CCHava Tahliyesi ProblemiDış Hava Sensörü Onarımı
B3Su Seviyesi ProblemiYoğuşma Grubu Kontrolü
EPReset Tuşu ArızasıReset Tuşuna 30 Saniye Basılı Tutun
Buderus Kombi Arıza Kodları
Buderus Kombi Servisi
Buderus Kombi Servisi

LOGOMAX Arıza Kodları

Atmotec-Turbotec Arıza KoduNedeniArıza Çözümü
2ESu Basıncı DüşüklüğüSu Barını 1.2 Ayarına Getirin
3AFan Yavaş DönüyorVoltaj ve Baca Grubu Kontrolü
4CYüksek Su SıcaklığıSu Basıncı Kontrolü ve Kombi Resetleme
6AAteşleme HatasıGaz Grubu Kontrolü
CLKullanım Suyu HatasıNTC Sensör Kontrolü
C7Fan ÇalışmıyorVoltaj Kontrolü
D7Düşük Gaz BasıncıGaz Grubu Onarımı
ECDış Hava Sensörü ProblemiDış Hava Termostatı Kontrolü
EPResetleme ArızasıKombiyi Resetleyin
9CKod Anahtarı ProblemiGaz Bağlantıları Kontrolü
I IFan Ayarlarında HataFan Devri Ayarlanması
Buderus Kombi Servisi

Buderus Kombi Arızalarında Ne Yapılmalı ?

Buderus Kombi ürünlerinde aralıklarla arıza görülebileceğini biliyorsunuz. Bu arızaların ciddiyetinden ve neden önemli olduğundan içerimizde bahsettik. Ancak buna rağmen üründe herhangi bir problem oluştuğunda kullanıcılar ne yapacağını bilemiyor. Bilinçsiz müdahale edilmemesi gerek cihazlara endişeyle temasta bulunuyor. Buderus Kombi Servisi İzmir ekibi olarak sizleri bilgilendirmek adına bu arıza süreçlerini nasıl yürüteceğinizi anlatmak istedik. Peki Buderus Kombi Arızalarında Ne Yapılmalı ?

  • Cihazın gösterdiği arızanın nedenini öğrenmeden kendiniz müdahalede bulunmayın. Bilgi sahibi olmadan yapılan her işlem sizleri daha büyük bir zarara sürükleyebilir.
  • Evlerinizde bulunan aletler cihaz üzerinde herhangi bir noktaya ulaşmaya çalışmayın. Bu; özellikle ateşleme ve gaz gibi arızalarda fazlasıyla tehlikeli bir hamle olacaktır.
  • Kombi Resetleme işlemi, basit arızalarda yapılabilecek en iyi seçenektir. Öncelikle arızanın kaynağını içeriğimizden öğrenerek; bağlantı ve resetleme hataları gibi durumlarda bu yöntemle çözüme ulaşabilirsiniz.
  • Eğer resetleme ile çözülmeyen veya daha karışık bir arıza gözlemliyorsanız, kombiye gelen elektrik akımını sonlandırın. Ürünü tamamen kapalı hale getirin.
  • Yaşadığınız problemli durumu atlatmak için mutlaka Buderus Kombi Servisi‘nden servis talep ederek profesyonel teknisyenler aracılığıyla arızanın çözülmesini sağlayın.

Buderus Kombi Bakımı Hizmeti

Buderus Kombi arızalarını biraz önce inceledik. Peki kombilerin en büyük arıza kaynağının bakım yaptırmamak olduğunu biliyor muydunuz ? Evet, maalesef bu doğru. Cihaz sahipleri çoğunlukla ellerindeki ürüne yeterli ilgiyi göstermiyor. Bu cihazlar uzun kullanımlar için mutlaka düzenli bakım gerektirmektedir. Gerekli bakımlar yapılmadığında büyük arızalar görülmektedir. Hatta güncel arızaların %57’si kombi bakımı yapılmamasından kaynaklanıyor diyebiliriz. Bakımsızlık bir ürünü nasıl işlevsiz hale getiriyor ?

Buderus Servisi İzmir ekibi olarak elbette ürünlerin iç yapısı hakkında fazlasıyla bilgiye sahibiz. Bu bilgilere dayanarak sizlere durumu açıklayacağız. Kombiler sistem içerisinde sürekli gaz, hava ve su iletimiyle beraber devir daim işlemiyle sürekli olarak dönüşüm sağlayarak çalışırlar. Bu şekilde gerekli ısıyı radyatörler aracılığıyla ortama yararlar. Sürekli olan bu dönüşüm esnasında zamanla dolanan maddeler pisliğe ve kire maruza kalabiliyor. Sistem çalışmaya devam ettikçe temizlenmeyen bu tortuları tüm iç yapıya yayıyor. Bu da zamanla parçaların arızalanmasına sebep oluyor. Hatta arızalanan parçalar ileri de karta zarar vererek cihazı etkisiz hale getiriyor. İşte kombiler çoğunlukla bu sebepten arızalanıyor.

Buderus Kombi Bakımı yaptırmamak yukarıdaki gibi bir sonuca neden oluyor. Üstelik maddi olarak da çok daha yüksek masraflar çıkarabiliyor. Arızalanan parçaların onarılması için bakım fiyatlarından çok daha yüksek ücretler gerekiyor. Tüm bu risklerden kaçınmak için teknik servis tarafından düzenli bakım yaptırmayı unutmayınız.

Buderus Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılmalı ?

Buderus Kombi Servisi olarak kombi bakımı işlemlerinin her cihaz için 12 Ayda 1 Defa yapılmasını öneriyoruz. Bu süreçler içerisinde kombi bakımı yaptırmak faydalı olacaktır. Petek Temizliği için 2 Yılda 1 Kez de uygun bir zaman aralığı olacaktır. Periyodik olarak yaptırdığınız bakımlar ile cihazlarınızı yüksek performans ile kullanın ve olası arızalardan kaçının.

Göz Atın; Buderus Kombi Bakımı Fiyatları

Buderus Kombi Bakımı
Buderus Kombi Bakımı

Buderus Servisi İzmir Onarım Süreci

Buderus Kombi Servisi İzmir, Klima ve Kombi ürünlerinde genel arızalara onarım sağladığımızı daha önce söylemiştik. Bu tip ısıtma-soğutma ve iklimlendirme teknolojilerinde detaylı çalışılması gerektiğini de vurgulamıştık. Bu nedenler gereğince; servis hizmetleri olabilecek en kapsamlı onarım sürecini uygulamaktadır. Ürün tipi değişse de, uygulanan çalışma stili ve servis işlemleri aynıdır. Her biri adım adım ve ayrıntılı ilerlemektedir. Gelin bakalım arızaları nasıl onarıyoruz;

  1. Buderus Arıza Keşfi: Elimizdeki cihaz ne olursa olsun yapılması gereken ilk adım arıza kaynağını öğrenmektir. Eğer yanlış bir tespit yapılırsa; hem faydasız bir işlem olacaktır, hem de arıza daha çok büyüyecektir. Özellikle Buderus Kombi ürünlerde yanlış işlem yapılması fazlasıyla tehlikelidir. Doğalgaz ve ateşleme teknolojisi gibi bölümlerle ilgilenirken dikkat esas alınmalıdır. Arız Keşfi sorunsuz ve kesin teşhis ile sonuçlandığında; işlemlere devam edilir.
  2. Buderus Onarım & Bakım: Buderus arızasının kaynağı keşfedildikten sonra yapılacak adım diyebiliriz. İlk bölümden elde edilen sonuca göre bakım veyahut onarım yapılır. Bakım ve Temizlik kaynaklı bir arıza mevcutsa; Kombi Bakımı gibi hijyenik ve profesyonel hizmet uygulanır. Fakat bazı problemler onarım ve tamir ihtiyacı bulunan; işlevini yitiren parçalardan kaynaklanır. Bu aşamada gerekli onarım hizmeti gerek evde, gerekse atölyelerde sağlanır.
  3. Buderus Cihaz Teslimi: Gerekli uygulamalar yapılan ürünün teslim bölümüdür. Bakım yapılan cihazlar bakım sonrası kontrol ve testleri yapılarak teslim edilir. Tamir veyahut onarıma uğrayan Buderus cihazlarınız, çalışma ve performans testlerinden geçer. Garantili Hizmet fırsatıyla değişen parçaya 12 Ay Garanti ile teslim gerçekleşir. Cihazlar ortalama 1-3 iş günü içerisinde teslim edilir.

Buderus Yetkili Servis Düzeyinde Hizmet

Buderus Kombi Servisi olarak, Buderus Yetkili Servis kalitesinde üst düzeyde hizmet sunarak, müşterilerimize kesintisiz ve güvenilir hizmet sağlıyoruz. Sunduğumuz avantajlar ve fırsatlar arasında, uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilen profesyonel bakım ve onarım hizmetleri ile kombi sistemlerinin uzun ömürlülüğü ve verimliliğinin arttırılması bulunuyor. Ayrıca, hızlı müdahale imkanı, orijinal yedek parça kullanımı ve uygun fiyat politikasıyla müşterilerimize ekonomik çözümler sunuyoruz.


Buderus Kombi Servisi İzmir ekibi olarak, randevu sistemleri ve 7/24 destek hattı ile müşterilerimize sağladığımız kolaylıklarla da öne çıkıyoruz. Bu kapsamlı hizmet anlayışı ile, müşteri memnuniyetini ve güvenini en üst düzeyde tutmayı amaçlıyoruz. İzmir Buderus Servisi, tecrübeli kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışıyla, kombi sistemlerinin sorunsuz ve etkili bir şekilde işlemesini sağlayarak müşterilerine yüksek düzeyde tatmin edici bir deneyim sunmaya devam ediyor. Buderus cihazlarınız için profesyonel ve avantajlı bir hizmet arıyorsanız, bizlere ulaşın ve donanımlı hizmet alın!

Uzman Ekip

Hızlı Destek

Orijinal Yedek Parça

1 Yıl Garanti

Ekonomik Fiyat


Buderus Kombi Servisi Soru & Cevap

Buderus Servis Ücreti Ne Kadar ?

Buderus marka ürünleriniz için uygulanacak arıza keşfi için Servis Ücreti 150-250 TL aralığındadır. Hatasız ve net problem tespiti sağlamak için bu ücret talep edilmektedir.


Buderus Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir ?

Buderus Müşteri Hizmetleri‘ne ulaşmak için (0232) 326 31 21 telefon numarasını kullanabilirsiniz. Bu yolla servis talebi oluşturarak teknik destek alabilirsiniz.


Buderus Teknik Servis 7/24 Hizmet Veriyor mu ?

Buderus Kombiler üzerinde yaşadığınız problemlerde 7/24 Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Servis talebi oluşturmak için hizmetimiz mevcuttur.


Buderus Kombi Bakım Ücretleri Ne Kadar ?

Buderus Kombi Bakımı için 350 TL, Petek Temizliği için 450 TL, ikisini beraber yaptırmak için 800 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.


Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur ?

Buderus Kombi cihazınıza düzenli bakım yaptırmadığınız durumda; cihazın performansı düşer, kullanım ömrü kısalır ve sık sık arıza gösterir.