ariston Servisi İzmir


İzmir Ariston Servisi tarafından arızalanan bir cihaz için servis mi istiyorsunuz ? Ürünlerinizin arızaları ve problemleri için hizmetinizdeyiz! Teknik Servis hizmeti sağlamak ve arıza kaydı oluşturmak için Ariston Servis Numarası üzerinden (0232) 326 31 21 ile bizlerle iletişime geçin. Servis hizmetlerimiz hakkında bilgilenmek, cihazlar, arızalar ve servis süreci gibi konularda bilgi sahibi olmak için inceleyin.

Ariston, bir çok alanda elektronik akıllı ev ürünleri üretmektedir. Bunların sık tercih edilenlerinden bazıları Çamaşır, Bulaşık makineleri ve kombilerdir. Özellikle son zamanlarda, termoteknolojik alanda kombiler fazlasıyla tercih edilmektedir. Beyaz eşyalar ve kombiler insanların yaşantısı içerisinde farklı alanlarda sürekli olarak kullanılır. Farklı amaçlarla kullanılsalar da bu cihazların tamamı elektrik enerjisi ile aktif olur. Bununla beraber bir çoğunda su ve gaz maddeleri çalışma sisteminde kullanılır. Bu durumda, zaten sürekli ve yoğun kullanılan cihazlar normal olarak arıza gösterebiliyor. Ariston Servisi İzmir ekibiyle bu arızalara çözüm üretiyoruz.

Arıza durumlarının normal olduğunu söyledik. Ancak burada asıl dikkat edilmesi gereken, probleme nasıl müdahale edildiğidir. Herhangi bir arıza durumunda, profesyonel ve donanımlı hareket edilmelidir. Bunun temel sebebi, yetersiz ve yanlış çalışmaların durumu daha kötüye götürmesidir. Kolayca giderilebilecek bir arıza bile, hatalı bir adımla çözülemez hale gelebilir. Bunun yanı sıra cihazı işlevsiz hale getirebildiği gibi, hem maddi hem de canlığı açısından zarara yol açabilir. Hatalı işlemlerden uzak durmak ve profesyonel servis hizmeti sağlamak için Ariston Servisi tarafından destek almalısınız.

Cihazlarınız için doğru bir servis hizmeti almanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Burada bir diğer soru nasıl servis çağırılacağı oluyor. Cihaz sahipleri genellikle internet üzerinden iletişim kurmaya çalışıyor. Bu da bazı durumlarda yanlış yönlendirilmeye sebep oluyor. Bu açıdan sizlere yardımcı olmak ve İzmir Ariston Servisi‘ne nasıl ulaşacağınızı anlatacağız.

Ariston Müşteri Hizmetleri Desteği

İzmir Ariston Servisi‘ne ulaşmak istediğinizde, karşınıza birçok teknik servis çıkıyor. Günümüzde cihaz sahipleri, olası teknik arızalarda internet üzerinden servis çağırmak istiyor. Bu alanda hizmet veren birçok firma bulunuyor. Ne yazık ki, bunların birçoğu yeterli teknik desteği sağlayamıyor. İletişim bilgileri internet üzerinde bulunan bu hizmetlere ulaşan kullanıcılar, çoğunlukla mağduriyet yaşıyor ve problemleri çözülmüyor. Buradan anlıyoruz ki, arızaların sağlıklı bir şekilde onarılması için donanımlı ve profesyonel bir hizmet almak önemli rol oynuyor. Bu doğrultuda, mutlaka doğru iletişim bilgilerini kullanarak teknik servise başvurmak gerekiyor.


Ariston Servisi İzmir ekibi olarak, müşterilerimizin mağduriyetini engellemek ve doğru servis hizmetine en kısa sürede ulaşmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Bunun için iletişim yollarımızı geliştiriyoruz. Web sitesi, telefon numarası ve sosyal medya üzerinden iletişim sağlıyoruz. Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi destek ekibimizle tüm taleplerinizi karşılıyoruz. Servis taleplerinizi tecrübeli ve uzman ekiplerimize yönlendiriyor, hızlı ve etkili çözümler sağlıyoruz. Olası teknik problemlerde Ariston kullanıcılarının en kısa zamanda hizmet alması için iletişim bilgilerimiz paylaşıyoruz. Bununla beraber nasıl servis talebinde bulunacağınızı ve arıza kaydı bırakacağınızı anlatıyoruzç

Ariston Müşteri Hizmetleri ile servis çağırmak için irtibata geçmeniz gerekir. Bu aşama da müşteri olarak bir çok konuda bilgi sahibi olabilir ve yardım alabilirsiniz. Ayrıca teknik servis desteği almak için oluşturmanız gereken arıza kaydının da nasıl oluşturulacağını sizlerle paylaşacağız. Bu sayede sorunsuz bir şekilde teknisyen ekiplerden yardım alabilirsiniz. Ariston Arıza Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Görüşmeler sonucunda arıza kaydınız oluşturulmuş olacaktır. Dolayısıyla bir teknisyen ekip sizlere hizmet vermek için yola çıkmış olacaktır. Bu sayede aynı gün profesyonel servis hizmetlerinden faydalanacaksınız. Burada sık sorulan bir soruya yanıt verelim. Servis hizmeti süreci nasıl ilerliyor ?

Ariston Servisi
Ariston Servisi

İzmir Ariston Servisi Süreci Nasıl İlerliyor ?

Ariston Servisi İzmir bölge ekipleri tarafından nasıl hizmet alacağınızı anlattık. Ardından teknisyen ekiplerin adrese ulaşacağını ve servis işlemlerinin gerçekleştirileceğini de bilmenizi isteriz. Daha önce de söylediğimiz gibi, cihazlarınıza onarım uygulanırken bunun donanımlı bir şekilde yapılması gerekiyor. Bununla beraber zaten kullanıcılarda nasıl bir servis hizmeti alacağını merak ediyor. Bu merak konularından bazıları cihaza ne gibi işlemler yapılacağı, ne kadar sürede teslim edileceği ve ne gibi fırsatlar sunulduğu oluyor. Bu bağlamda hizmet alacak müşterilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Ariston Servis Süreci Nasıl İlerliyor ?

 • Ariston Arıza Tespiti; Bir teknisyen ekibin cihaz üzerinde gerçekleştireceği ilk işlemdir. Bu aşamada yaşanan arızanın kaynağını tespit etmek temel amaçtır. Teknolojik ölçüm ve test araçlarıyla gerçekleştirilir. Üründe bulunan tüm bozuk parçalar ve arızalı bölgeler tespit edilir. Servis sürecinin devamı için oldukça önemli bir işlemdir.
 • Ariston Onarım & Bakım İşlemleri; İzmir Ariston Servisi ekiplerimizin arıza tespitinden sonra sorunu çözmeye yönelik yaptığı işlemlerdir. Genellikle 2 çeşit arıza tipi bulunmaktadır. Bunlardan biri uzun süredir yapılmayan bakım ve temizlikten kaynaklanan arızalardır. Bir diğeri ise iç aksamlardan bir veya birkaçının işlevini yitirmesinden kaynaklanan arızadır. Birinci koşulda cihaza hijyenik ve detaylı bakım & temizlik gerçekleştirilir. İkinci durumda ise yedek parça temin edilir ve bazı durumlarda cihaz atölyeye alınır.
 • Ariston Cihaz Teslimi; Onarım için yedek parça takılacak cihaz atölye ortamında tamir işlemlerine uğrar. Burada donanımlı ustalar cihazla ilgilenerek olası tüm arızların giderilmesini sağlar. Ardından sorunsuz çalışması için kontrol ve performans testleri yapılır. İlk günkü haline dönen ürün, 1 Yıl Garanti fırsatıyla teslim edilir. Teslim süreci ortalama 1-3 İş Günü sürmektedir.
Ariston Teknik Servis
Ariston Teknik Servis

Ariston Teknik Servis Hizmeti

Ariston Teknik Servis her cihaz için ayrıntılı ve farklı servis hizmeti sağlamaktadır. Bu servis hizmetleri alanında uzman teknisyenlerle sağlanmaktadır. Çünkü her farklı tip ürün için ona uygun bir onarım uygulanmalıdır. Sunulan detaylı servis hizmetlerinin bir diğer amacı da cihaz sahiplerini bilgilendirmektir. Bu açıdan edindiğimiz tecrübe ve birikime dayanarak tüm Ariston cihazların çalışma stilleri ve olası arızaları hakkında bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz.

Gözlemlerimize göre genellikle olası bir arıza anında kullanıcı ilk olarak arızanın kaynağını öğrenmek istiyor. Elindeki ürünün çalışma yapısı, olası arızaları ve çözümleri hakkında bilgi edinme ihtiyacı duyuyor. Bu bilgilere sahip olmak çoğu zaman avantajlı oluyor. Bu sayede hem daha temkinli olunuyor, hem de durum daha kontrollü ilerliyor. Ariston Servisi olarak farklı tiplerde ürünlerin bir çok modeliyle ilgilendik. Buna bağlı olarak olası arıza durumlarına, sebeplerine ve çözümlerine fazlasıyla hakimiz. Tecrübelerimize dayanarak sizlere en sık görülen arıza durumları ve çözümleri hakkında bilgi sağlayacağız.


Ariston Yetkili Servis Kalitesinde Hizmet

Ariston Servisi İzmir, müşterilerine Ariston markasına özgü yetkili servis düzeyinde hizmeti sunarak kaliteden ödün vermeden sorunları çözüyor. Profesyonel ve deneyimli teknisyenleri ile, müşterilerine mükemmel bir hizmet sunmayı hedefliyor. Servis sürecini kolaylaştırmak adına, hızlı randevu oluşturma imkanı ve esnek saatlerle çalışma seçenekleri sunuyor. Ayrıca, orijinal yedek parçaların kullanımıyla uzun vadeli çözümler sunmaktadır.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Ariston Teknik Servis, sorunları en kısa sürede çözmek için gereken çabayı gösteriyor. Uzman ekibi, müşterilere dostane ve anlayışlı bir hizmet sağlıyor. Bu sayede, müşteriler kendilerini güvende ve önemli hissederler. Servisimizin sağladığı avantajlar ve fırsatlarla birlikte, müşteriler rahatlıkla ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve ev aletlerinin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabiliyor. Özetle, ekibimiz, müşteri memnuniyetine odaklı çalışması ve kaliteli hizmet anlayışıyla öne çıkan bir servis merkezi olarak hizmet veriyor.

 • 7/24 Destek
 • Hızlı Servis
 • Tecrübeli Ekip
 • Garantili İşçilik
 • Uygun Fiyatlar
Ariston Servisi İzmir
Ariston Servisi İzmir

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Arızaları ve Çözümleri

İzmir Ariston Servisi olarak en yoğun hizmet alanlarımızdan biri çamaşır makineleridir. Bu cihazlar günümüzde gelişen teknolojiyle beraber bir çok fonksiyona sahip hale gelmiştir. Kurutma özelliği olan makineler de olduğu gibi, her makine bir çok program ve modda çalışabilmektedir. Yaptığı işlemlerin özeti yoğun ve sıcak suyla deterjan kullanarak hijyenik kıyafetler sağlamaktadır. Elektronik yapıda olmasının yanı sıra yüksek miktarda su kullanması da arızaları önemli hale getirmektedir. Dolayısıyla detaylı inceleme gerektirmektedir. işte sizler için en sık görülen Ariston Çamaşır Makinesi Arızaları ve Çözümleri;

Servis Hizmetine Göz Atın; Çamaşır Makinesi Tamircisi

ArızaNedeniÇözümü
F01Ariston Çamaşır Makinesi Program AtlıyorKart Değişimi
F02Ariston Çamaşır Makinesi Kazan DönmüyorMotor Onarımı
F03Ariston Çamaşır Makinesi Suyu IsıtmıyorNTC Sensör Değişimi
F11Ariston Çamaşır Makinesi Suyu BoşaltmıyorPompa Değişimi
F06Ariston Çamaşır Makinesi Kapağı AçılmıyorKapı Kilidi Değişimi
F09Ariston Çamaşır Makinesi Işıklar Yanıp SönüyorKart Tamiri
F12Ariston Çamaşır Makinesi ÇalışmıyorDeterjan Miktarını Azaltın
Ariston Çamaşır Makinesi Servisi

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Bulaşık makineleri de tıpkı çamaşır makineleri gibi servis hizmetlerinde yoğun karşılaşılan bir cihazdır. Açıkçası bu alanda bulunan ürünlerin sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Düzenli ve sürekli olarak mutfak alanında kullanılan ürünlerdir. Temel kullanım amacı tıpkı çamaşır makineleri gibi yoğun ve yüksek sıcaklıktaki suyu, deterjanla beraber tazyikli bir şekilde kullanarak bulaşıkları hijyenik hale getirmektir. Bu işlemleri gerçekleştirirken pompa, motor ve fıskiye gibi temel parçaları kullanır. Ariston Servisi İzmir olarak bu parçalardan ve diğer sebeplerden oluşan arızaları sizler için derledik. Ariston Bulaşık Makinesi Arızaları;

ArızaNedeniÇözümü
F01Ariston Bulaşık Makinesi Suyu BoşaltmıyorPompa Onarımı
F02Ariston Bulaşık Makinesi Su AlmıyorValf Değişimi
F03Ariston Bulaşık Makinesi Suyu Tahliye EtmiyorTahliye Grubu Kontrolü
F08Ariston Bulaşık Makinesi Suyu IsıtmıyorSıcaklık Sensörü Değişimi
F13Ariston Bulaşık Makinesi ÇalışmıyorAna Kart Onarımı
F12Ariston Bulaşık Makinesi Ekran ÇalışmıyorSensör Değişimi
A13Ariston Bulaşık Makinesi Tablet ÇözülmüyorBulaşıkları Düzenli Yerleştirin
Ariston Bulaşık Makinesi Servisi

Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

İzmir Ariston Servisi bünyesinden sıklıkla karşılaştığımız bir diğer ürün buzdolaplarıdır. Günümüzde oldukça yüksek fiyatlara sahip olan bu ürünler evlerin vazgeçilmezidir. Soğuk gıda tüketimini ve dondurmayı sağlamak üzerine çalışırlar. Bu soğutma sistemini rezistans ve motor gibi kritik parçalarsa sağlarlar. Düzenli ve çok uzun aralıklarla kullanılırlar. Bu kullanım şartlarında elektronik yapılarından dolayı bazı arızalar meydan getirebiliyorlar. Bu olası arızaları hızlıca çözümlemeniz ve ihtiyacınızı gideren cihazlardan uzak kalmamanız için sizlere olası Ariston Buzdolabı Arızalarını aktarcağız.

ArızaNedeniÇözümü
Ariston Buzdolabı Alarm VeriyorArıza BildirimiMotor Onarımı
Ariston Buzdolabı Su AkıtıyorSu Tahliye EdilmiyorTahliye Grubunu Kontrol Edin
Ariston Buzdolabı Gürültülü ÇalışıyorFan Motoru EskidiFan Motoru Değişimi
Ariston Buzdolabı Alt Kısmı SoğutmuyorDefrost Rezistans ArızasıRezistans ve Hava Kanalı Kontrolü
Ariston Buzdolabı Üst Kısım SoğutmuyorGaz veya Fan ArızasıGaz Basılması ve Fan Kontrolü
Ariston Buzdolabı ÇalışmıyorKart ArızasıElektronik Kart Değişimi
Ariston Buzdolabı Çok IsınıyorGaz DolaşımıNormal Durum
Ariston Buzdolabı Sigortayı AttırıyorMotor ArızasıServis Çağırın
Ariston Buzdolabı Servisi

Hotpoint Ariston Fırın & Ocak Arızaları ve Çözümleri

Ariston fırın ve ocaklar mutfak alanında aktif olarak kullanılan ürünlerdendir. Temel amaçlar elektrik enerjisi veya gaz kullanarak yüksek ısı oluşturmaktır. Bu sayede içerisinde bulunan gıdaları pişirmeye yararlar. Bu işlemi gerçekleştirirken rezistans ve kart gibi önemli parçaları kullandıkları gibi yoğun bir elektrik enerjisi kullanırlar. Bu da ilerleyen kullanımlarda belli bir kullanım süresinden sonra arızalar oluşturabilmektedir. Ariston Teknik Servis olarak bu arızaları daha iyi tanımlayabilmeniz için en sık görülen Ariston Fırın Arızalarını sizlerle paylaşacağız.

ArızaNedeniÇözümü
Ariston Ocak YanmıyorYetersiz Gaz ve PislikEnjektörleri Temizleyin ve Gazı Kontrol Edin
Ariston Fırın IsıtmıyorElektrik ArızasıElektriği ve Ayarları Kontrol Edin
Ariston Fırın Işığı YanmıyorLamba BozulmasıFırın Lambası Değiştirin
Ariston Fırın YakıyorYüksek IsıTermostat Kontrolü
Ariston Fırın Çok IsınıyorIsı KaçağıServis Çağırın
Ariston Fırın Sigorta AttırıyorVoltaj ArızasıTesisat Kontrolü
Ariston Fırın Sesli ÇalışıyorFan ArızasıServis Çağırın
Ariston Fırın Servisi
İzmir Ariston Servisi
İzmir Ariston Servisi

Ariston Kombi Arızaları ve Çözümleri

Ariston Servisi hizmetlerinde son zamanlarda ısıtma-soğutma alanındaki performansıyla Ariston Kombi’ler ön plana çıkmaktadır. Sık tercih edildiği gibi kullanıcılar tarafından da devamlı kullanılmaktadırlar. Bu ürünler su, hava, gaz ve elektrik gibi bir çok bileşeni bir arada kullanarak çalışıyor. Temel amaçları olan ortam sıcaklığını yükseltme görevini üstleniyor. Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken bir çok parçayı bir arada kullanıyor. Bununla beraber zaten sürekli ve uzun süreli kullanılan bu cihazlar arıza gösterebiliyor. Ayrıca düzenli olarak Kombi Bakımı da gerektiriyor. Kullandığını bileşenlerden dolayı da arızaları tehlikeli olabiliyor. Bu durumda sorunları iyi tanımlamanız ve hızlı çözüm üretmeniz adına sizlere karşılaştığımız Ariston Kombi Arızalarını aktaracağız.

ArızaNedeniÇözümü
104Ariston Kombi Su GelmiyorSu Basıncını Ayarlayın
110Ariston Kombi Suyu IsıtmıyorNTC Sensör Değişimi
101Ariston Kombi Çok IsınıyorCihazı Bir Süre Kapalı Tutun
305Ariston Kombi ÇalışmıyorKart Sensör Tamiri
501Ariston Kombi Ateşleme YapmıyorServis Çağırın
601Ariston Kombi Atık Gazı Tahliye EtmiyorKart Tamiri
E06Ariston Kombi Petekler IsınmıyorKalorifer Sensörü Değişimi
E20Ariston Kombi Sürekli Ateşleme YapıyorAteşleme Grubu Kontrolü
Ariston Kombi Servisi

Ariston Klima Arızaları ve Çözümleri

Ariston ürünleri arasında bir diğer popüler ısıtma-soğutma cihazı klimalardır. Bu cihazlar ortam sıcaklığını hem yükseltmeye, hem de düşürmeye yarıyorlar. Çalışma yapıları diğerlerinden tamamen farklı ve oldukça karmaşık halde bulunuyor. Havayla yoğun temas halinde bulunarak sirkülasyon sağlayan bu cihazlar sıklıkla bakım gerektirirler. Bununla beraber olası arızaları da oldukça dikkatli incelenmelidir. Ortaya çıkabilecek zararlardan kaçınmak için İzmir Ariston Servisi gibi hizmetlerden yararlanmanız gerekir. Şimdi sizlere en sık karşılaşılan Ariston Klima Arızalarından bahsedeceğiz.

ArızaNedeniÇözümü
Ariston Klima ÇalışmıyorSensör HatasıAlıcı Sensör Değişimi
Ariston Klima Su AkıtıyorTahliye HatasıDrenaj Grubu Değişimi
Ariston Klima Kendi Kendine KapanıyorTermostat ArızasıTermostat Değişimi
Ariston Klima Buz AtıyorEvaporatör ArızasıFan Hızını Düşürün
Ariston Klima SoğutmuyorKompresör ArızasıServis Çağırın
Ariston Klima Sıcak ÜflemiyorKir ve PislikKlima Bakımı Yaptırın
Ariston Klima Fanı ÇalışmıyorGaz EksikliğiKlimaya Gaz Basın
Ariston Klima Servisi

Ariston Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız ?

Ariston Arıza Kaydı oluşturup nasıl servis almanız gerektiğini daha önce anlattık. Elbette teknisyen ekipler adrese ulaşıp arızayla ilgilenecektir. Fakat yine de kullanıcıların bu arıza durumları anında ne yapması gerektiğini bilmesini istiyoruz. Bunun sebebi, çoğu problemin bilinçsiz müdahalelerle daha büyük bir sorun haline geldiğini gözlemlememizdir. Ariston Servisi İzmir olarak bizler ortaya çıkan sorun ve arızaların en kısa sürede çözüme kavuşmasını istiyoruz. Bunun için gösterdiğimiz çabanın yanında cihaz sahiplerini de bilgilendirmek istiyoruz. Bu bağlamda sizler arıza durumlarında ne yapmanız gerektiğini anlattık;

 • Ariston cihazda eğer bağlantı hataları gibi ufak bir arıza varsa yapabileceğiniz en iyi işlem cihazı resetlemektir. Bu, basit arızaları çözecektir.
 • Resetleme işleminden sonra eğer problem çözülmediyse cihaza asla elle müdahale etmeyin.
 • Ürünü tamamen kapalı hale getirin ve gelen elektrik, su ve gaz gibi bağlantıları kesin.
 • Sağlıklı ve hızlı çözüme ulaşmak için mutlaka İzmir Ariston Servisi ekibinden yardım alın.

Hotpoint Ariston Müşteri Hizmetleri Numarası

Ariston Müşteri Hizmetleri Numarası bize ulaşmak için kullanabileceğiniz en iyi yoldur. Telefon numarası olarak (0232) 326 31 21‘i tuşlayarak bize ulaşabilirsiniz. Hizmetimiz arıza kaydı oluşturmak, bilgi almak ve teknik destek sağlamak için her daim yanınızdadır. İletişim yolu olarak çağrı merkezini tercih etmeniz, en mantıklı seçenek olacaktır.

Ariston Servis Ücreti

Ariston Servis Ücreti güncel olarak 100-250 TL aralığındadır. Bu ücret sizlere sunulan profesyonel arıza tespiti işlemi için talep edilmektedir. Teknisyen arkadaşlarımız cihaz üzerinde ölçüm ve test aletlerini kullanıyor, yakıt, zaman ve efor sarf ediyorlar. Bunun karşılığında belli bir fiyat tarifesi uygulanıyor.


Ariston Servisi İzmir Soru & Cevap

Ariston Servis Numarası Kaç ?

İzmir Ariston Servisi‘ne ulaşmak ve teknik destek almak için (0232) 326 31 21 telefon numarasını arayarak arıza kaydı oluşturabilirsiniz.


Ariston Servisi Garanti Süresi Ne Kadar ?

Ariston cihazlarınız onarıldığında takılan yedek parçalar için 1 Yıl Garanti süresi tahsis edilmektedir. Olası arıza durumlarının tekrarında teknisyen ekipler ilgilenmektedir.


Ariston Servisi ile Kim İlgileniyor ?

Ariston Servisi İzmir ekibi olarak, cihazlarınızın olası tüm arıza ve problemleriyle teknisyen ve müşteri hizmetleri ekibimizle profesyonel olarak ilgilenmekteyiz.