Baymak Servisi İzmir


Baymak Servisi tarafından desteğe mi ihtiyacınız var ? Teknik Servis desteği İzmir‘in her bölgesinde hizmetinizde! Baymak tarafından geliştirilen kombi ısıtma sistemleri, klima ve termosifon gibi su ısıtıcı ürünleri günümüzde kullanıcıların tercih odağıdır. Bunun sebepleri arasında Baymak Kombi gibi ürünlerin performansının yanı sıra; bu cihazların insanların en temel ihtiyaçlarını karşılaması da yer almaktadır.

Bu teknolojilerin geneli, su, hava ve gaz gibi bileşenler ile çalışma döngüsünü devam ettirmektedir. Tabii ki bu çalışma sürdürülürken elektrik ve ısı enerjisinden faydalanılır. Hal böyle olunca her elektronik ürün gibi olası arızalar bu cihazlarda da görülebilmektedir. En önemli kısım; bu ürünlerin hem ihtiyaçları karşılaması, hem de doğalgaz gibi maddeleri kullanmaları, arızaları daha mühim hale getirmektedir. Dolayısı bu tip durumların gerekli donanıma sahip ekipler tarafından incelenmesi gerekir. Bizler Baymak Kombi Servisi gibi ayrıntılı hizmetlerimizle, olası tüm arızalarla profesyonel olarak ilgileniyoruz.

Baymak Servis Talebi

İzmir Baymak Servisi çağırmak ve mevcut arıza hakkında destek almak için öncelikle bir talep oluşturmak gerekmektedir. Kullanıcılar çoğunlukla doğru iletişim adresini bulamıyorlar. Teknik destek almak için Baymak Servis Talebi nasıl oluşturulur;

Baymak Çağrı Merkezi ile yapılan görüşmenin sonucunda servis talebiniz oluşturulmuş olacaktır. Artık tek yapmanız gereken hızlı servis ekiplerinin en kısa sürede sizlere geri dönüş yapmasını beklemek!

Baymak Servisi
Baymak Servisi

Baymak Kombi Servisi

Baymak Kombi Servisi ilgili markanın ürünleri arasında en kapsamlı servis uygulanan üründür. Kombiler ev yaşamında kalıcı bir yer edinmişlerdir. Bunun yanı sıra doğalgaz ve ateşleme sistemleri ile çalışmaları; daha detaylı ilgilenilmesine sebep olmaktadır. Tüm bunlar haricinde birde ürün sağlığını korumak için periyodik bakım gerektirirler. Durum böyle olunca bizler de olabilecek en ayrıntılı servis hizmeti sunmak üzerine çabalıyoruz. Kombi alanında profesyonelleşmiş teknisyen ekipler ile çalışmalar yürütüyoruz. Sonuçta bu ürünler üzerinde yapılacak bir çok işlem ve arıza mevcut. Bu işlemlerin sağlıklı yapılması için tecrübeli ustalara ihtiyaç var.

Kombiler için servis hizmeti alan kullanıcılar bu hizmetin detaylarını fazlasıyla merak etmektedir. Çünkü bu cihazlar ekonomik şartlarda fazlasıyla pahalı olduğu gibi; ihmal anında can sağlığına da zarar verebilirler. Bu sebeplerden dolayı müşterilerimize Baymak Servisi hizmetlerinin nasıl ilerlediğine, olası arızaların neler olduğuna ve bakımların nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğiz.

Baymak Kombi Arızaları

Baymak Kombiler üzerinde çok uzun zamandır profesyonel servis hizmeti sağlıyoruz. Bu süreç içerisinde bir çok arızaya ve arıza koduna tanıklık ettik. Dolayısıyla hemen hemen her problem ve arıza kodunun neden ve çözümlerine hakimiz. Kullanıcılar cihaz üzerinde bir arıza ile karşılaştıklarında, akıllara gelen ilk soru çoğunlukla problemin nereden kaynaklandığı oluyor. Baymak Kombi Servisi dahilinde sizlere en sık karşılaşılan arıza kodlarını ve çözümlerini aktarmak istedik;

Baymak Kombi Arıza KoduArıza Çözümü
E1 Arıza KoduDoğalgaz & Gaz Borusu Kontrolü
E2 Arıza KoduTermostat Değişimi
E3 Arıza KoduBaca Sensörü Değişimi
E5 Arıza KoduNTC Sensör Değişimi
E6 Arıza KoduIsıtıcı Sensör Değişimi
E10 Arıza KoduSu Basıncını Ayarlayın
E25 Arıza KoduKombi Yüksek Isı Uyarısı, Cihazı 30 Dakika Kullanmayın
E35 Arıza KoduGaz Vanalarını Kontrol Edin
E80 Arıza KoduAna Kart Değişim & Onarımı
Luna E03 Arıza KoduKombiyi 15-20 Dakika Dinlendirin
Brötje E50 Arıza KoduSıcak Su Sensör Değişimi
Baymak Kombi Servisi

Tabloda belirtilen herhangi bir arıza durumunda mutlaka teknik servis desteği almalısınız.

Baymak Kombiler Neden Arızalanıyor ?

Baymak Kombi Servisi olarak cihazlar üzerinde çok uzun yıllardır çalışmalar yürüttüğümüzü daha önce söylemiştik. Bu çalışmalar sonucunda arıza sebepleri hakkında bazı araştırmalar gerçekleştirdik. Sonuçlara göre söyleyebiliriz ki; baymak kombiler %50 oranında bakımsızlıktan arızalanıyor. İçeriğimizin en başında, bu cihazların detaylı ilgi istediğinden bahsetmiştik. Bunun dayanağı düzenli bakım ihtiyacıdır. Peki bakımlar neden bu kadar önemli ?

Baymak Kombi Bakımı‘nın taşıdığı önem bazı hususlara dayanmaktadır. Kombi cihazları doğalgaz, hava ve su bileşenleri kullanarak çalışıyorlar. Bu çalışma içerisinde kullanılan su sistem içerisinde sürekli bir döngüye giriyor. Belli bir süre sonra ortam koşulları gereği sistemin iç kısımları, özellikle radyatörler pislik ve kirece maruz kalıyor. Bu da dolaylı olarak hem kombinin performansını düşürüyor, hem de sizlerin konforunu etkiliyor.

Tüm bunların yanı sıra, eğer oluşan pislik ve kireç arındırılmazsa; çalışmakta olan sistem parçalarının işlevini yitirmesine sebep oluyor. Çünkü zamanla oluşan pislik suyla beraber sistemin içinde dolanarak bir çok parçaya nüfuz ediyor. Haydi gelin kombi bakımı yaptırmamanın Baymak cihazlarda etkilediğini parçalara göz atalım;

  • Eşanjör
  • Brulör
  • Fan Motoru
  • Baca
  • Filtreler
  • Petek ve Radyatörler
  • Ana Kart

İşte düzenli ve periyodik bakım yaptırmamak bu parçaların arızalanmasına ve kötü sonuçlar oluşmasına neden oluyor. Bununla beraber bakım fiyatının neredeyse 3-4 katı fazlalıkta masraflar ortaya çıkıyor. Kombilerinizi çok daha yüksek verimde kullanmak, olası arıza ve yüksek masrafların önüne geçmek ve cihaz sağlığını korumak için mutlaka bir Baymak Servisi tarafından periyodik bakımlarınızı yaptırın.

Kombilerde periyodik (Düzenli) bakımlar 12 Ayda 1 Defa yapılmalıdır.

Baymak Servisi İzmir
Baymak Kombi Servisi
Baymak Kombi Servisi

Baymak Klima Servisi

Baymak Servisi İzmir içerisinde yürütülen iklimlendirme çalışmalarının en büyük hedefi klimalardır. Bu cihazlar tıpkı kombiler gibi gaz ve hava maddelerini kullanarak çalışırlar. Hem soğutma, hem de ısıtma alanın da görev alan bu ürünler hayatımızda fazlasıyla yer edinmişlerdir. Klimaların arıza çözümleri de yüksek dikkat ve donanım gerektirmektedir. Olası arıza durumların profesyonel teknisyenler ile müdahalede bulunuyoruz.

Baymak klimalarda meydana gelen arıza durumları olduğunda, ve bunlar tekrarlandığında servis müdahalesine ihtiyaç duyuluyor. Bununla beraber arıza kodunun kaynağı da merak konularından biri oluyor. Problemin nereden kaynaklandığı ve nasıl çözümleneceği, en temel sorular olarak beliriyor. Bu durumda bizler hem yaşadığınız problemin kaynağını öğrenmeniz, hem de neden arıza oluştuğuna dair içerimizde sizlere bilgiler sağlayacağız.

Baymak Klima Arızaları

Baymak Klima Arıza KoduArıza Nedeni
E1 Arıza KoduSıcaklık Sensörü Arızası
E2 Arıza KoduDış Ünite Sensör Arızası
E4 Arıza KoduKompresör Arızası
E5 Arıza KoduGaz Kaçağı
A6 Arıza KoduFan Motoru Arızası
U2 Arıza KoduDüşük veyahut Aşırı Voltaj
C9 Arıza KoduEmiş Havası Sıcaklık Sensörü Arızası
EA Arıza KoduSoğutma-Isıtma Dönüşüm Arızası
CH3 Arıza KoduTahliye Sensörü Arızası
CH2 Arıza KoduButon Arızaları
P5 Arıza KoduKondenser Arızası
Baymak Servisi İzmir

Yukarıda belirtilen arızalardan herhangi biri ile karşılaştıysanız; lütfen elle müdahale etmeden Baymak Servisi‘ne başvurun.

Baymak Klimalar Neden Arızalanıyor ?

İzmir Baymak Servisi altında yaptığımız servis çalışmalarında klimaların arıza sebeplerini inceledik. Bunun sonucunda kullanıcıların da en çok merak ettiğini konulardan biri olan temel arıza sebeplerini keşfettik. Tıpkı kombiler gibi klimalar da neredeyse %60 oranında bakım yapılmamasından arıza gösteriyor. Bakımsızlık cihazları nasıl oluyor da arızaya sürüklüyor ?

Klimalar diğer ürünlerin aksine yoğun bir şekilde havayla etkileşim halindedir. Zaten bu cihazın temel çalışma modeli de hava sirkülasyonudur. Bunun sonucunda yoğun oranda toza maruz kalır. Cihazın içinde çok kısa sürede biriken toz parçası ve kurumlar yavaş yavaş parçaları kaplıyor. Bunun sonucunda yüksek oranda performans kaybı ve arızalı aksamlar ortaya çıkıyor.

Günün sonunda arızalanan parçalar sizlere çok yüksek maliyetler olarak geri dönüyor. İşte bu sebeplerden cihazların en büyük arıza sebebi bakım yapılmamasıdır. Bunun beraberinde yanlış kullanım şekilleri de onu takip eder. Ekonomik olarak yüksek değere sahip klimaların sağlığı için mutlaka Baymak Servisi tarafından düzenli bakım yapılmasını öneriyoruz.

Baymak Klimaların bakımı 6 Ayda 1 Defa, Filtre temizliği ise kullanıcı tarafından Ayda 1 Defa olmak üzere yapılmalıdır.

Bakım Hizmetine Göz Atın; Klima Bakımı

Baymak Servisi İzmir
Baymak Servisi İzmir
Baymak Servisi İzmir

Baymak Servisi Arızaları Nasıl Onarıyor ?

Baymak Servisi İzmir, Klima ve Kombi ürünlerinde genel arızalara onarım sağladığımızı daha önce söylemiştik. Bu tip ısıtma-soğutma ve iklimlendirme teknolojilerinde detaylı çalışılması gerektiğini de vurgulamıştık. Bu nedenler gereğince; servis hizmetleri olabilecek en kapsamlı onarım sürecini uygulamaktadır. Ürün tipi değişse de, uygulanan çalışma stili ve servis işlemleri aynıdır. Her biri adım adım ve ayrıntılı ilerlemektedir. Gelin bakalım arızaları nasıl onarıyoruz;

  1. Arıza Keşfi: Elimizdeki cihaz ne olursa olsun yapılması gereken ilk adım arıza kaynağını öğrenmektir. Eğer yanlış bir tespit yapılırsa; hem faydasız bir işlem olacaktır, hem de arıza daha çok büyüyecektir. Özellikle Baymak Kombi ürünlerde yanlış işlem yapılması fazlasıyla tehlikelidir. Doğalgaz ve ateşleme teknolojisi gibi bölümlerle ilgilenirken dikkat esas alınmalıdır. Arız Keşfi sorunsuz ve kesin teşhis ile sonuçlandığında; işlemlere devam edilir.
  2. Onarım & Bakım: Baymak arızasının kaynağı keşfedildikten sonra yapılacak adım diyebiliriz. İlk bölümden elde edilen sonuca göre bakım veyahut onarım yapılır. Bakım ve Temizlik kaynaklı bir arıza mevcutsa; Kombi Bakımı gibi hijyenik ve profesyonel hizmet uygulanır. Fakat bazı problemler onarım ve tamir ihtiyacı bulunan; işlevini yitiren parçalardan kaynaklanır. Bu aşamada gerekli onarım hizmeti gerek evde, gerekse atölyelerde sağlanır.
  3. Cihaz Teslimi: Gerekli uygulamalar yapılan ürünün teslim bölümüdür. Bakım yapılan cihazlar bakım sonrası kontrol ve testleri yapılarak teslim edilir. Tamir veyahut onarıma uğrayan Baymak cihazlarınız, çalışma ve performans testlerinden geçer. Garantili Hizmet fırsatıyla değişen parçaya 12 Ay Garanti ile teslim gerçekleşir.

Baymak Servis Ücreti 2022

Baymak Servis Ücreti hizmet alacak insanlar için merak konusu olmaktadır. Arıza keşfi için ödenmesi gereken Baymak Servis Ücreti 2022 yılı için 100-200 TL bandındadır. Bu ücret neden alınıyor ?

Baymak ürünleriniz beliren arızalara teşhis yapılmadan herhangi bir işlem yapılamıyor. Çünkü problem kaynağını öğrenmeden yapılan uygulamalar faydasız oluyor. Arıza Keşfi için adresinize gelen teknisyen ekipler; benzin kullanımı, zaman ve işçilik için bir miktar ücret talep etme durumundalar. Bu yüzden arıza tespitlerinde belirli bir servis ücreti bulunmaktadır. Baymak Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçtiğinizde servis talebi ile alakalı bu konuda tarafınıza bilgi sağlanacaktır.


Baymak Servisi İzmir Soru & Cevap

Baymak Servis Numarası Kaç ?

Baymak Servis Numarası ile iletişim kurmak için (0232) 326 31 21 telefon numarasını aramanız yeterlidir.


Baymak Kombi Servis Ücreti Kaç TL ?

Baymak Kombi Servis Ücreti arıza keşfi işlemi için 100-150 TL aralığında seyretmektedir.


Baymak Kombi Bakımı Ne Kadar Sürede Bir Yapılır ?

Baymak ve diğer tüm kombiler için ideal kombi bakımı Yılda 1 Defa peteklerle beraber yapılmalıdır. Mutlaka Baymak Servisi tarafından destek alın.