Arçelik Servisi İzmir


Arçelik Servisi İzmir ile iletişime geçip profesyonel servis mi sağlamak istiyorsunuz ? Hemen Arçelik Servis Numarası olan (0232) 475 01 38 üzerinden teknisyen ekiplerle irtibat kurun! Bunun haricinde yukarıda gördüğünüz servis çağır butonundan anında müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Servis kaydı oluşturarak hizmet sağlayın!

Akıllı ev eşyaları elektronik yapıda bulunan, gündelik eylemleri kolaylaştırmaya yönelik çalışan teknolojik ürünlerdir. Bunlara ısıtma-soğutma teknolojisi ürünleri de büyük bir ihtiyaç alanını doldurarak eşlik etmektedir. Arçelik, bu eşyalar üzerinde çalışmalarını 1955’ten beri sürdürmektedir. Bu cihazlar belirli zaman aralıklarında arıza durumlarıyla karşılaşabilirler. Uzun kullanımlarda akıllı ev eşyalarında elektrik veyahut su, gaz gibi bileşenlerden kaynaklı bozulmalar meydana gelebilmektedir. Bu ürünlerin tamamı genel ihtiyaçlar üzerinde kolaylıklar sağladığından dolayı, eksiklikleri problem oluşturmaktadır. Arçelik Servisi İzmir gibi bir ilde yoğun kullanıma oranla arızaları çözümlemek adına profesyonel servis hizmeti uygulamaktadır.

Arçelik gibi performanslı ürünlerin arızalanmasının sıkıntılar doğuracağını söylemiştik. Bu durum ekonomik olarak da problemler yaratacaktır. Çünkü günümüzde zaten yüksek fiyatlara satın alınabilen bu ürünler, arıza durumlarında da masraflar oluşturacaktır. Özellikle yanlış yapılan servis işlemleri cihazları daha kötü bir hale sürükleyerek çok daha yüksek meblağlara sebep olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı en uygun fiyatlı kalıcı çözümler için, mutlaka yeterli bir İzmir Arçelik Servisi tarafından hizmet almalısınız. En uygun servis hizmeti nasıl sağlanır öğrenelim.


Arçelik Arıza Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Arçelik Servisi tarafından hizmet almak isteyen kullanıcılar, direkt olarak internet üzerinden teknik servis çağırmak istiyor. Arçelik gibi kaliteli ve dayanıklı ürünler için mutlaka profesyonel bir hizmet almak gerekiyor. Günümüzde web üzerinde oldukça fazla teknik hizmet sağlayan firma bulunuyor. Ancak bunların birçoğu yeterli hizmeti sağlayamıyor. Bunun sonucunda Arçelik cihaz sahipleri yetersiz hizmetlerle karşılaşıyor. Bu nedenle de mağduriyet yaşanıyor. Arçelik Servisi İzmir ekibi olarak bizler, buna benzer durumları önlemek için çalışıyoruz. Müşteri hizmetleri ve destek ekibimizle tüm taleplere karşılık veriyoruz. Bu doğrultuda, müşterilerimizin bizlere en kısa sürede ulaşması için iletişim yollarımızı geliştiriyoruz. Olası arıza durumlarında nasıl servis talebinde bulunacağınızı ve nasıl hizmet alabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

İzmir Arçelik Servisi tarafından doğru servis hizmeti sağlamak için bir kayıt oluşturmak gerekmektedir. Profesyonel teknisyenler tarafından sağlanacak teknik destek için bazı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgiler bir kayıt oluşturularak sağlanır ve sonuçta bir hizmet planı oluşturulur. Arçelik Arıza Kaydı Nasıl Oluşturulur ?

Yukarıdaki adımları izleyerek teknik servis talebini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bunun devamında aktif bir servis ekibi hizmet için sizlerle iletişime geçecektir. Arçelik ürün sahipleri sağladığı hizmetin nasıl ilerlediğini, teslim sürelerini ve yapılacakları merak ediyor. Haydi gelin servis süreci nasıl işliyor öğrenelim;

Arçelik Servisi
Arçelik Servisi

İzmir Arçelik Servisi Süreci Nasıl İlerliyor ?

Arçelik Arıza Kaydı‘nın nasıl oluşturulacağını biraz önce anlattık. Peki bu adımdan sonra ne oluyor ? Hizmet alan kişiler arıza durumu gösteren ürünlerinin nasıl servis işlemleri göreceğini, ne zaman teslim edileceğini ve servis sürecinin nasıl ilerlediğini merak ediyor. Bu ürünler, giderdiği ihtiyaçlar nedeniyle bir hayli değer görmektedir. Bu da alınacak hizmetlerin detaylarının merak konusu olmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda sizlere arızalan ürünlerinize uygulanacak işlem ve adımları, ardından teslim sürecini anlatacağız. Arçelik Servis Süreci Nasıl İlerliyor ?

  • 1) Arçelik Arıza Tespiti; Arçelik Servisi İzmir hizmet işlemlerinin ilk adımı arıza durumunun incelenmesi ve kaynağının tespit edilmesidir. Doğru tespit yapılması ilerde yapılacak tamir ve onarım için oldukça önemlidir. İlk adımda cihaz test ve ölçüm araçlarıyla test edilerek arıza keşfi yapılır.
  • 2) Arçelik Arıza Bakım & Onarım; Arıza tespit edildikten durumun kaynağı önerilir. Arçelik Arıza durumlarının temelde 2 sebebi vardır. Bunlardan biri bakımsızlık olurken, diğeri yedek parça gerektiren arıza durumlarıdır. Bu aşamada bakım ihtiyacı olan cihazlara detaylı temizlik; arızalı parçası bulunan ürünlere ise yedek parça desteği ile onarım uygulanır. Burada yapılan parça değişimi işlemi atölyelerde yapılabilmektedir. Bu durumda cihaz tamir atölyelerine alınarak detaylı incelenir ve onarılır.
  • 3) Arçelik Cihaz Kontrolü ve Teslimi; Arçelik ürünü atölye ortamında detaylı onarım ve parça değişimine uğradıktan sonra belirli testlere tabi tutulur. Bu adımda onarılan ürün kullanım ve performans kontrollerinden geçerek çalışmaya hazır hale getirilir. Arçelik Servisi Süreci ortalama 1-3 İş Günü sürerek cihazın teslimi gerçekleşir.
Arçelik Teknik Servis
Arçelik Teknik Servis

Arçelik Yetkili Servis Kalitesinde Hizmet

Arçelik Servisi İzmir ekibi olarak Arçelik Yetkili Servis kalitesinde bir hizmet sağlamak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda bizleri tercih eden müşterilerimiz için birçok fırsat ve avantaj sunuyoruz. Elektronik ürünlerde herhangi bir problem yaşayan müşterilerimizin, problemlerinin en kısa sürede ve sorunsuz olarak çözülmesi için çabalıyoruz. İzmir’in tüm ilçelerinde sağladığımız geniş kapsamlı hizmet ile tüm müşterilerimize desteğimizi ulaştırıyoruz. Sunduğumuz avantajlar ile müşterilerimize kolaylıklar sağlıyor ve bu sayede tercih oranımızı arttırıyoruz.

Sağladığımız tüm hizmetler, donanımlı ve güler yüzlü personellerimiz tarafından uygulanıyor. Müşterilerimizin sunduğumuz hizmetlere kolayca ulaşabilmesi için irtibat yollarımız sürekli olarak geliştiriliyor. Web sitemiz üzerinde tarafımızdan verilen tüm hizmetler hakkında bilgilendirici içerikler bulunuyor. Eğer sizlerde herhangi bir Arçelik ürüne sahipseniz, cihazlarınızın arızalarında hızlı, profesyonel ve avantajlı bir hizmet almak için fırsatlarımızı inceleyin ve bizlerle iletişime geçin!

Hızlı Servis

Profesyonel Ekip

1 Yıl Garanti

7/24 Destek

Uygun Fiyatlar


Arçelik Teknik Servis Hizmeti

Arçelik Servisi İzmir‘de sunduğun teknik servis hizmetini çok uzun yıllardır sürdürmektedir. Buna bağlı olarak neredeyse her Arçelik ürün hakkında genel bilgilere sahiptir. Cihaz kullanıcıları arıza durumlarında genellikle problemin nedeni ve çözümüne odaklanmaktadır. Bizler bu zamana kadar onardığımız farklı tür cihazlar üzerinde teknisyenlerimizin biriktirdiği tecrübeye dayanarak sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyoruz.

Arçelik beyaz eşyaların uzun yıllardır kullanıldığını söylemiştik. Buna bağlı olarak bu ürünlerin arıza göstermesinin doğal olduğunu biliyorsunuz. Her kullanıcı gibi sizlerde bir arızayla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu anda ilk merak ettiğiniz sorunun arızanın neden kaynaklandığı ve nasıl çözüleceği olduğunu tahmin ediyoruz. Bizler her model ürün üzerinde sunduğumuz servis uygulamaları sayesinde bir çok arıza ve probleme hakimiz. Bu içerikte sizlere Arçelik ürünlerinin arıza ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

Arçelik Servisi İzmir
Arçelik Servisi İzmir

Arçelik Çamaşır Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Arçelik Teknik Servis olarak söyleyebiliriz ki neredeyse en çok tercih edilen ürünlerden biri çamaşır makineleridir. Bu ürünler kazanlı sistem aracılığıyla deterjanlı su kullanarak çamaşırların temizlenmesini sağlar. Sıkma ve kurutma özelliğiyle de kıyafetleri nemli veya kuru hale getirerek önemli bir ihtiyacı karşılar. Tabii ki bu ürünler yanlış kullanımlarda ve zamanla aşınan parçalarda arızalar gösterebilir. Cihazın arıza çözümlerini detaylı ve kapsamlı olarak Çamaşır Makinesi Servisi içeriğimizde ele aldık. En sık görülen Arçelik Çamaşır Makinesi Arızaları;

ArızaNedeniÇözümü
F01Arçelik Çamaşır Makinesi Suyu IsıtmıyorIsıtıcı Sensörü Değişimi
F04Arçelik Çamaşır Makinesi Sürekli Su AlıyorSu Ventili veya Kart Değişimi
F05Arçelik Çamaşır Makinesi Suyu BoşaltmıyorSu Pompası Onarımı
F06Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan DönmüyorMotor Tamiri veya Değişimi
DEArçelik Çamaşır Makinesi Kapağı AçılmıyorKapı Kilidi Onarımı
E07Arçelik Çamaşır Makinesi Program AtlıyorElektronik Kart Değişimi
E09Arçelik Çamaşır Makinesi Kapağı Kilitlendi Kapak Onarımı
FEArçelik Çamaşır Makinesi Su KaçırıyorSu Hortumu ve Pompa Onarımı
Arçelik Çamaşır Makinesi Servisi

Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Arçelik Servisi İzmir bölgesinde sunduğunu hizmetlerde yaptığı gözlemler ile bulaşık makinelerinin popüler bir tercih odağı olduğunu görmüştür. Çalışma yapısı olarak hemen hemen çamaşır makinelerini benzeyen bu ürünler hijyen olarak büyük avantaj sağlamaktadır. Zaman zaman teknik problemler gösterebilen bu ürünlerin yapısını detaylı olarak Bulaşık Makinesi Servisi içeriğimizde ele aldık. Bulaşıkları yüksek ısı derecesinde deterjan takviyesiyle temizlemeye yarayan makinelerdir. Bu işlemleri fıskiyeler ve motor aracılığıyla sürdürmektedir. En sık görülen Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları;

ArızaNedeniÇözümü
E01Arçelik Bulaşık Makinesi Su KaçırıyorSu Hortumlarının Kontrolü
E02Arçelik Bulaşık Makinesi Su AlmıyorSu Alma Ventili Değişimi
E03Arçelik Bulaşık Makinesi Su IsıtmıyorSıcaklık Sensörü Onarımı
E04Arçelik Bulaşık Makinesi Kirli YıkıyorKart veya Sensör Değişimi
E07Arçelik Bulaşık Makinesi Sürekli Su AlıyorÜç Yollu Vana Onarımı
E08Arçelik Bulaşık Makinesi ÇalışmıyorAna Kart Kontrolü
E09Arçelik Bulaşık Makinesi Devreye GirmiyorElektronik Kart Onarımı
Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi

Arçelik Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Buzdolabı ürünleri gıda ve tüketim alanında sağladığı büyük kolaylıklar ile günümüzün en temel ihtiyaç eşyalarından biri olmuştur. Arçelik Servisi İzmir olarak buzdolabı ürünlerinin tercih odağı olduğunu ve bunun sebebinin yüksek performans olduğunu söyleyebiliriz. Elbette daha önce söylediğimizi ürünler gibi bu ürünlerde voltaj problemleri ve belirli sebeplerden arızalanabilir. Gelin bakım çok karşılaşılan Arçelik Buzdolabı Arızaları nelerdir ?

ArızaNedeniÇözümü
E0Arçelik Buzdolabı SoğutmuyorKompresör Değişimi
E1Arçelik Buzdolabı Soğuk ÜflemiyorEvaporatör Onarımı
E3Arçelik Buzdolabı Çok Sıcak ÇalışıyorNTC Sensörü Değişimi
E4Arçelik Buzdolabı Karlanma YapıyorDefrost Onarımı
E5Arçelik Buzdolabı Derecesi DüşmüyorSoğutucu Hava Damperi Kontrolü
E6Arçelik Buzdolabı Soğuk Hava Yaymıyor Fan Değişimi ve Onarımı
E9Arçelik Buzdolabı Gaz KaçırıyorSolenoid Valf Değişimi
Arçelik Buzdolabı Servisi

Arçelik Fırın & Ocak Arızaları ve Çözümleri

Arçelik ürünlere baktığımız sık tercih edilen alanlardan birinin mutfak eşyaları olduğunu gözlemliyoruz. Bu mutfak ürünleri arasından gıda alanında büyük kolaylıklar sağlayan fırın ürünleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Fırınlar mutfakta yapılan gıda ürünlerinin ısı enerjisi ile pişmesini sağlayan cihazlardır. Yüksek ısı, yüksek voltaj akımı veya doğalgaz kullanarak çalışan ürünlerdir. Bu da bazı aksaklıklarda ve uzun kullanımlarda arızalara sebep olmaktadır. Kullanıcıların çok karşılaştığı fırın arızaları nelerdir ?

ArızaNedeniÇözümü
Arçelik Fırın Işığı YanmıyorAkım veya LambaElektriği Kontrol Edin ve Lamba Değiştirin
Arçelik Fırın ÇalışmıyorSigorta AtmasıFişi ve Saat Ayarını Kontrol Edin
Arçelik Fırın Üstü PişirmiyorAyarlama HatasıKullanım Kılavuzu Ayarlarını Yapın
Arçelik Fırın Ocak Gözü Alev AlmıyorBuji veya Gaz ArızasıTüpü veya Doğal Gazı Kontrol Edin
Arçelik Fırın Ocak Gözü Harlı YanıyorOcak Gözü veya Gaz ArızasıGazı Kontrol Edin ve Ocak Gözlerini Temizleyin
Arçelik Fırın Gaz KaçırıyorGaz Bağlantısı HatasıGaz Vanalarını Kontrol Edin
Arçelik Fırın IsıtmıyorRezistans veya Akım HatalarıElektrik Bağlantısını Kontrol Edin ve Servis Çağırın
Arçelik Buzdolabı Servisi
İzmir Arçelik Servisi
İzmir Arçelik Servisi

Arçelik Kombi Arızaları ve Çözümleri

İzmir Arçelik Servisi dahilinde en detaylı hizmet verilen ürünlerden biri kombilerdir. Bu ürünler ısıtma-soğutma teknolojileri kapsamında nitelendiriliyor. Arçelik kombiler kullanıcılar tarafından da tercih ediliyor. Bu cihazlar doğalgaz kullanarak hava ve su döngüsü ile ortam sıcaklığını yükseltmeye yarıyor. Dolayısıyla bu ürünler de belirli aralıklarla arızalar gösteriyor. Bunun haricinde bu ürünler düzenli Kombi Bakımı gerektiriyor ve yapılmadığı durumlarda problemler oluşuyor. Ayrıca çalışma stillerinden dolayı mevcut arızaları diğer ürünlere göre çok daha riskli olabiliyor. Bilgilenmek için gelin bakalım Arçelik Kombi Arızaları ve Çözümleri Nelerdir ?

ArızaNedeniÇözümü
A01Arçelik Kombi Ateşleme YapmıyorÜrünü Resetleyin ve Gaz Vanalarını Kontrol Edin
A03Arçelik Kombi Aşırı IsınıyorCihazı Bir Süre Kullanmayın ( 30dk. ) ve Resetleyin
E06Arçelik Kombi Sıcak Su GelmiyorNTC Sensör Değişimi
E10Arçelik Kombi Su Basıncı DüşükSu Barını Kontrol Ederek 1.5 Ayarına Getirin
E96Arçelik Kombi Düşük Voltaj GeliyorElektrik Akımını Kontrol Ediniz
F25Arçelik Kombi ÇalışmıyorElektronik Kart Değişimi
F31Arçelik Kombi Petekler IsınmıyorKombiye Bakım Yaptırın ve Kalorifer Sensörünü Onarın
Arçelik Kombi Servisi

Arçelik Klima Arızaları ve Çözümleri

Arçelik ısıtma-soğutma teknolojileri ürünlerinin bir diğer önemli üyesi klimalardır. Bu cihazlarda gaz kullanarak hava senkronizasyonu sağlayıp ortam sıcaklığını düşürmeyi veya yükseltmeyi amaçlar. Tıpkı diğer ısıtma-soğutma cihazları gibi detaylı incelenmeleri gerekir. Uzun süreli kullanımlarda ve bakımsızlığa maruz kaldığında sıklıkla arızalanabilen ürünlerdir. Hem ısıtma hem de soğutma sağlayan klimalar için Arçelik Servisi İzmir ekibi tarafından birçok hizmet sunulmaktadır. Şimdi sık görülen Arçelik Klima Arızalarını inceleyelim.

ArızaNedeniÇözümü
Arçelik Klima Sıcak Üflemiyor Fan veya Kompresör ArızasıHava Filtrelerini Temizleyin ve Servis Çağırın
Arçelik Klima Soğuk Üflemiyor Gaz veya Motor ArızasıKlima Gazı ve İnceleme İçin Servis Çağırın
Arçelik Klima Su DamlatıyorMontaj HatalarıDrenaj Grubunu Kontrol Edin
Arçelik Klima ÇalışmıyorVoltaj veyahut Kart ArızasıElektriği Kontrol Edin ve Ana Kart Değiştirin
Arçelik Klima ÜflemiyorFan Arızası ve BakımsızlıkKlima Bakımı Yaptırın ve Fanı Kontrol Edin
Arçelik Klima Pervanesi DönmüyorDış Ünite Fanı ArızasıVoltajı Kontrol Edin ve Bakım Yaptırın
Arçelik Klima Kapağı KapanmıyorKumanda veya Montaj HatasıKumanda Pillerini ve Kapağın Altını Kontrol Edin
Arçelik Klima Servisi

Arçelik Arıza Durumunda Ne Yapılmalı ?

Herhangi bir Arçelik ürününde arıza görmenizin normal olduğunu bir çok kez söyledik. Yukarıda ise cihazların genel arızaları ve çözümleri hakkında bilgiler verdik. Arçelik Arıza durumlarında çoğunlukla kullanıcıların yapabileceği bir müdahale bulunmamaktadır. Çünkü olası arızaların çoğunun donanımlı bir şekilde incelenmesi gerekir. Bunun yanı sıra sizin üreteceğiniz çözümler hem geçici olacaktır, hem de işe yaramaması durumunda cihazı daha büyük risklere sürükleyecektir. Özellikle kombi gibi ürünlerde bu durum daha problemli bir hal alacaktır. Şimdi gelin, İzmir Arçelik Servisi olarak arıza durumlarında ne yapmanız gerektiğini inceleyelim.

  • Arçelik ürünler üzerinde karşılaştığınız bir arıza durumunda cihaza asla elle müdahale etmeyin.
  • Uygulayabileceğiniz en iyi çözüm; ürüne gelen elektrik bağlantısını kesmek, veyahut cihazı resetlemek olacaktır.
  • Bu çözümleri denedikten sonra eğer arıza çözümlenmediyse cihazı komple kapalı hale getirin ve herhangi bir işlem uygulamayın.
  • Profesyonel inceleme ve kalıcı çözümler için mutlaka Arçelik Teknik Servis ekiplerinden yardım alın.
  • Bunun için Arçelik Telefon Numarası ile bizlerle irtibata geçin.
Arçelik Numarası
Arçelik Numarası

Arçelik Servis Ücreti 2023

Arçelik servis ücretleri müşterilerimizin güncel ekonomik gündem de oldukça fazla merak ettiği bir konudur. Arçelik Servis Ücreti 2023 yılı için 100-250 TL aralığındadır. Bu ücret, alacağınız servis hizmetinin en önemli noktası olan arıza keşfi için talep edilmektedir. Teknisyen ekipler cihaz üzerinde bir takım test ve işlemler gerçekleştirerek arıza kaynağını ortaya çıkarırlar. Bu işlem elbette efor, zaman ve yakıt sarf edilmesi gereken bir uygulamadır. Bu sebeplerden dolayı güncel bir servis ücreti bulunmaktadır.

Arçelik Müşteri Hizmetleri Numarası

Arçelik Müşteri Hizmetleri kullanıcılarımızın servis talebi oluşturduğu ve problemlerini dile getirdiği bir hizmettir. Bu servise erişmek için (0232) 326 31 21 telefon numarasını kullanabilirsiniz. Çağrı merkezi ile gerçekleştireceğiniz görüşmeler ile olası arıza durumlarını aktarabilir, servis çağırabilirsiniz. Bunun haricinde yaşadığınız sorun ve problemleri dile getirerek çözüm yolları üretebilirsiniz.


İzmir Arçelik Servisi Soru & Cevap

Arçelik Servisi Telefon Numarası Kaç ?

Arçelik Servisi İzmir ile iletişime geçmek için (0232) 326 31 21 telefon numarasını kullanabilirsiniz. Bu sayede müşteri hizmetleri ile irtibat kurup servis talep edebilirsiniz.


İzmir Arçelik Servisi Kaç Günde Gelir ?

Arçelik Arıza Kaydı oluşturduğunuz takdirde genellikle 24 Saat içerisinde servis ekiplerimiz adrese ulaşım sağlamaktadır.


Arçelik Servisi Kaça Kadar Açık ?

Arçelik Müşteri Hizmetleri servis talepleri ve çağrı merkezi hizmetleri için 7/24 hizmetinizdedir. Servis ekipleri ise saat 21:00‘a kadar hizmet vermektedir.