Fırın Servisi


Fırın Servisi‘ne ulaşmak ve teknik ekip çağırarak tamir yaptırmak istiyorsanız, Servis Telefonu olan (0232) 326 31 21‘i arayarak hizmet alabilirsiniz. Fırın ürünlerinde meydana gelen arıza durumlarında ve diğer işlemlerde profesyonel servis ekipleriyle hizmet sağlıyoruz. Bizlerle iletişime geçip servis talebi oluşturduktan sonra, Beyaz Eşya Servisi ekipleri adrese ulaşacaktır. Uygun fiyatlı tamir fiyatlarından faydalanmak için hemen ulaşın!


Fırın ürünleri günümüzde çoğunlukla beraber kullanılan, ve mutfak alanında aktif olan cihazlardır. Bu alanda yemek ve gıdalar üzerinde oldukça faydalı olup, nerdeyse her evde kullanılmaktadır. Bu cihazlar sık ve düzenli olarak; kullandıkları zamanlarda yoğun olarak çalıştırılırlar. Fırınlar gelişen teknolojilerle birçok özelliğe sahip olduğu gibi mikrodalga, ankastre gibi farklı çeşitleri mevcuttur. İnsanların gündelik hayatında böyle bir yere sahip olan ve yoğun kullanılan cihazlar zaman zaman arıza gösterebiliyor.

Fırın cihazları yüksek elektrik enerjisini ısıya dönüştürerek gıdaların pişirilmesini sağlar. Dolayısıyla bu işlemi yaparken yüksek voltaj akımları kullanır. Ayrıca aşırı yüksek ısı derecelerine de ulaşabilir. Buda belirli zaman aralıklarında elektrik ve yüksek ısı kaynaklı arızalar oluşturabilir. Bununla beraber kullanım süresi içerisinde yeterli bakım yapılmayan ürünler de bazı bozulmalar gösterebilir. Bu arızaların donanımlı bir şekilde incelenmesi gerektiği gibi hızlı bir şekilde çözümlenmesi gerekir. Böyle durumlarda bizler Fırın Tamircisi ekiplerimizle İzmir’de onarım hizmeti sunuyoruz.

En Yakın Fırın Tamircisi

Fırın Tamircisi ekiplerimiz ile İzmir bölgesinde hizmet sunduğumuzu söylemiştik. Kullanıcılar genellikle arıza anında bölgeye en yakın teknisyen ekibe ulaşmaya çalışıyor. Fakat bazı durumlarda teknik servise ulaşmakta zorluk çekiyorlar. Yanlış iletişim bilgilerinden kaynaklı bazı problemler oluşabiliyor. Bulunduğunuz adrese en yakın ekip tarafından hizmet almak, tamir süreci ve onarım işlemleri açısından fazlasıyla faydalı olacaktır. Bu sebeplerden dolayı sizlere En Yakın Fırın Tamircisi ile nasıl irtibata geçebileceğinizi anlatacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde hizmet alabilirsiniz.

Fırın Servisi
Fırın Servisi

Fırın Servisi Nasıl Çalışıyor ?

Fırın Servisi olarak arızaların donanımlı incelenmesi ve hızlı bir şekilde çözülmesi gerektiğini söylemiştik. Bizler bu bağlamda teknisyen ekipler aracılığıyla oldukça detaylı çalışıyoruz. Her arıza ayrıntılı inceleniyor ve adım adım ilerleniyor. Bunun en temel nedeni herhangi bir arızanın sorunsuz çözülmesi için yapılacak işlemlerin yeterli ve doğru olması gereğidir. Açıklamak gerekirse; ufak veya büyük herhangi bir arıza, yapılan bilinçsiz ve yetersiz müdahalelerle çok daha tehlikeli hale gelebilir. Cihaz tamamen işlevsiz hale gelebildiği gibi, bunun maddi zararları da olacaktır. İşte bu sebeplerden Fırın Tamiri‘nin oldukça ayrıntılı gerçekleşmesi gerekir. Bu durumda dolayısıyla hizmet alacak kişiler de yapılacak işlemleri takip etmek isteyecektir. Bizler profesyonel servis hizmeti sunduğumuz gibi sizleri de bilgilendirmek adına servis sürecinin nasıl ilerlediğini ve ne gibi işlemlerin yapıldığını anlatacağız.

 • 1) Arıza Keşfi; Fırın Tamircisi ekiplerin gerçekleştirdiği ilk işlemdir. Adrese ulaştıktan sonra cihaz üzerinde ölçüm ve test araçları kullanılarak arıza tespiti yapılır. Bu adım, arızanın kaynağını belirlemek için yapıldığı gibi işlemlerin devamı için de oldukça önemlidir.
 • 2) Tamir & Onarım; Arızanın kaynağı belirlendikten sonra değiştirilmesi veya onarılması gereken parçalar tespit edilmiş olur. Evde parça değişimi yapılabilecek durumda ise yedek parça temin edilerek cihaz onarılır. Fakat çoğu zaman detaylı inceleme için ürün atölye ortamına alınarak tamir edilir.
 • 3) Cihaz Teslimi; Atölyede tamire uğrayan ve Yedek Parça değişimi gerçekleştirilen cihazın performansı test edilir. Sorunsuz çalışan ve arızası giderilen ürün teslim edilmek üzere yola çıkar. Garantili hizmet kapsamında parça değişimi yapılan cihazlar 1 Yıl Garanti ile teslim edilir. Cihaz teslimi süreci ortalama 1-3 İş Günü kadar süremektedir.
Fırın Tamircisi
Fırın Tamircisi

Fırın Arızaları ve Çözümleri

Fırın Tamircisi olarak uyguladığımız servis hizmetlerinde en çok bilgi talep edilen konulardan biri cihazların arızaları olmuştur. Genellikle herhangi bir arıza durumu yaşandığında bu arızanın sebepleri ve nasıl çözümleneceği merak konusu oluyor. Ayrıca cihaz sahibi de normal olarak bilgi sahibi olmak istiyor.

Fırın Arızalarını ve çözümlerini bilmek, çoğunlukla fayda sağlıyor. Kullanıcının arıza anında temkinli davranması ve servis sürecinin daha rahat ilerlemesi için kolaylık sağlıyor. Teknisyen ekiplerimizde uzun sürelerdir sunduğumuz hizmete dayanarak sık karşılaşılan birçok arızayı ve çözümlerini doğal olarak biliyoruz. Bu bilgilerden sizlerin de faydalanmasını sağlamak, daha rahat bir servis süreci oluşturmak ve arıza durumlarını çözüme ulaştırmak adına Fırın Servisi olarak genel arıza ve çözümlerini gelin inceleyelim.


Fırın Çalışıyor Ama Isıtmıyor

Fırın cihazınız çalışıyor fakat yeterli ısıyı vermiyor ise öncelikle sıcaklık ayarlarını kontrol etmelisiniz. Isıtıcı düğmesi üzerindeki sıcaklık ayarını kontrol ediniz. Eğer burada herhangi bir problem yoksa, fırın ısıtmıyor arızasının en temel nedenlerinden biri Rezistans arızasıdır. Rezistansın işlevini yitirmesi cihazın ısıtma işlemini sağlamasını önleyecektir. Bir diğer arıza sebebi ise Fan parçasının düzgün çalışmıyor olmasıdır. Bu durumda fırın bir miktar ısı sağlasa da yeterli sıcaklığa ulaşmayacaktır. Bunun haricinde elektrik ve voltaj grubunda meydana gelen aksaklıklarda ısıtmamaya neden olabilmektedir. Arıza çözümü için mutlaka Fırın Servisi çağırmanız gerekmektedir. Aşağıdaki parçaların onarılması ve kontrol edilmesi bu problemi giderebilmektedir.

 • Rezistans
 • Fan
 • Komütatör

Fırın Sigorta Attırıyor

Fırının sigorta attırması genellikle aşırı voltaj akımından kaynaklanmaktadır. Öncelikle elektrik bağlantısını ve prizi kontrol etmelisiniz. Bu aşamada dikkatli hareket ederek cihazı fişten çekmeyi unutmayınız. Bir diğer arıza sebebi fırının elektrik panosu ve kablo bağlantısının bulunduğu bölümdür. Burada meydana gelen bir aksaklık kablonun yanmasına veya prize yapışmasına neden olabilir. Rezistans ve Fan parçalarının ısı iletimi sağlarken meydana getirdiği herhangi bir problem sigorta atmasına sebep olabilmektedir. Düşük bir ihtimal de olsa Fırın lambasının zamanla yıpranarak sigorta attırması muhtemeldir. Fırın Tamircisi ekiplerin profesyonel arıza keşfi ile sorunun kaynağının tespit edilmesi gerekir. Söyleyeceğimiz parçalar arızaya sebep olabilmektedir. Değişmeleri veya onarılmaları durumda sorun çözülecektir.

 • Elektrik Panosu
 • Kablo
 • Rezistans
 • Fan

Fırın Işığı Yanmıyor

Fırının iç ışığının veya ekran ışıklarının yanmamasının en temel sebebi cihaza elektrik gelmemesidir. Prizi, kabloyu ve elektriği kontrol etmelisiniz. Eğer burada herhangi bir problem yoksa arıza sebebi farklı olabilir. Fırın ışığı yanmıyor ise fırın lambası arızalanmış veya patlamış olabilir. Eğer cihazın ekran ışıkları yanmıyor ise bu durumda belirli iç parçaların arızalanması muhtemeldir. Arızaya sebep olabilecek parçalar aşağıdaki gibidir.

 • Fırın Lambası
 • Kart
 • Elektrik Grubu

İlgili parçaların değişmesi ve profesyonel Fırın Tamiri uygulanması için mutlaka teknik ekibe başvurmalısınız.


Fırın Kendiliğinden Kapanıyor

Fırının çalışırken birden bire kapanmasının genel sebebi yüksek sıcaklıktır. Eğer cihaz sağladığı ısıyı dış alana yayamayacak ve dar bir alanda kurulmuşsa yüksek ısı sebebiyle kapanacaktır. Genellikle ürün 10-15 Dakika içerisinde yüksek sıcaklık sebebiyle çalışmayı sonlandırmaktadır. Bu arızanın diğer bir sebebi ise ısı derecesini kontrol eden NTC Sensörün arızalanmasıdır. Bu parçanın bozulması cihazın ısı derecesini yanlış ayarlamasına ve sürekli ısınmasına sebep olarak kapanmaya neden olacaktır. Arızanın net çözümü ve parça değişimi için mutlaka Fırın Servisi tarafından müdahale edilmelidir. Probleme neden olabilecek parça ve sebepler aşağıdaki gibidir.

 • Montaj Hatası
 • NTC Sensör
 • Kart
Fırın Tamiri
Fırın Tamiri

Fırın Arızalandı Ne Yapılmalı ?

Fırın Arızalarını ve çözümlerini hep beraber inceledik. Sizlerin de anlayacağı üzere bu arızaların neredeyse hepsinin çözümü teknik servis yardımıyla çözülebiliyor. Dolayısıyla Fırın Tamircisi çağırmanız gerekiyor. Ancak buradaki asıl sorun arıza anında ne yapılması gereğidir. Cihaz sahipleri genellikle arıza yaşandığında anlık olarak ne yapacağını bilemiyor. Bu da kendi eliyle müdahale etmesine sebep olarak durumu daha kötü bir hale getiriyor. Bu bağlamda arıza anında ne yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağız.

 • Cihazı resetleyin ve elektrik bağlantısını kontrol edin. Yüksek sıcaklık kaynaklı arızalarda fırının soğumasını bekleyin.
 • Eğer çözüm olmadıysa asla elle müdahale etmeyin.
 • Cihazı fişten çekin ve elektrik bağlantısını sonlandırarak tamamen kapatın.
 • Profesyonel arıza tespiti ve kesin çözüm için Fırın Servisi ile iletişime geçin ve teknik destek alın.

Fırın Tamiri Fiyatı Ne Kadar ?

Fırın Tamiri Fiyatı yaşanan arızaya, değişecek parçaya ve yapılan işleme göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir tamir ücreti 500-1200 TL aralığında olabilir. Bu yüzden tamir fiyatını belirlemeden önce mutlaka Fırın Servisi ekibinin arıza tespiti yapması gerekir. Arızaya sebep olan ve değişecek parçalar, yapılacak işlemler belirlenerek net bir fiyat bilgisi sağlanacaktır. Sonuçta belirlenen fiyat yeni bir ürün satın almanın yanında oldukça uygun fiyatlı olacaktır. Bu sebepten dolayı arızalara ilgi göstermenizi ve tamir yaptırmanızı öneriyoruz.


Kumtel Servis Telefonu Kaç ?

Kumtel Servis Telefonu ile iletişime geçmek için (0232) 326 31 21 dahili telefon numarasını kullanabilirsiniz. Fırın cihazlarında önde gelen markalardan biri olan Kumtel ürünler için teknik servis hizmeti sağlayabilirsiniz. Kumtel Servis çağırmak için müşteri hizmetleri ile irtibata geçebileceğiniz gibi; merak ettiğiniz konularla ilgili bilgi sağlayabilirsiniz. Kumtel Fırınlar için profesyonel ekipler tarafından servis almak ve tamir yaptırmak için bizlerle iletişime geçiniz.

Fırın Servis Ücreti Ne Kadar ?

Fırın Servis Ücreti güncel olarak 100-200 TL aralığında belirlenmiştir. Bu servis ücreti, uygulanan arıza keşfi işlemi için talep edilmektedir. Ekiplerimizin işlem esnasında ölçüm ve test aletleri kullanması, zaman, efor ve yakıt harcaması belirli bir fiyatla karşılanmaktadır. Arıza tespiti yapılmadan tamir gerçekleştirilemediği gibi servis işlemleri de eksik olacaktır. Profesyonel arıza keşfi ve onarım için bizlerle iletişiem geçebilirsiniz.


Fırın Tamircisi Soru & Cevap

Fırın Servisi Telefon Numarası Kaç ?

Fırın Servisi Telefon Numarası servis çağırmak (0232) 326 31 21 dahili telefon numarasını kullanabilirsiniz.


Fırın Servisi Kaça Kadar Açık ?

Fırın Servis Çağrı Merkezi servis talebinde bulunmak 7/24 telefonlara açıktır. Teknisyen ekipler Pazartesi-Cumartesi günleri arası saat 21:00‘a kadar hizmet vermektedir.


Fırın Tamiri Nasıl Yapılır ?

Fırın Tamiri arıza keşfi ile başlayıp yedek parça değişimi ve onarımıyla yapılmaktadır. Servis işlemleri profesyonel teknisyen ekipler aracılığıyla sürdürülmektedir.