Aliağa Klima Servisi


Aliağa Klima Servisi‘ne ulaşıp arızalı ürünleriniz için teknik destek mi almak istiyorsunuz ? Teknik Servis hizmetimizle iletişime geçin ve servis hizmeti sağlayın! Aliağa Klima Servisi Numarası olan (0232) 326 31 21 üzerinden bizimle irtibata geçip teknisyen ekip çağırabilirsiniz. Bu sayede arıza gözlemlediğiniz ve bozulan klima cihazlarınız için aynı gün veya ileri bir tarihe servis talebinde bulunabilirsiniz.


Klima cihazları, temel olarak ortam sıcaklığını düşürmeyi veya yükseltmeyi hedefleyen, termoteknolojik ürünlerdir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için karmaşık ve detaylı bir çalışma yapıları bulunur. Bunun yanında hassas bir ürün olmakla beraber düzenli olarak Klima Bakımı gerektirirler. Çünkü ortam ısısını değiştirirken dış ve iç hava arasında sürekli olarak sirkülasyon sağlarlar. Bu da yoğun hava akışına neden olarak bazı arızalara sebep olabilir. Elektronik yapıda bulunun bu ürünlerin arızaları bir hayli önemlidir ve detaylı incelenmelidir. Bizler böyle durumlar için Aliağa Klima Tamircisi ekiplerimizle Aliağa bölgesinde teknik destek sağlıyoruz.

Klima Servisi Aliağa Bölge Hizmeti

Aliağa Klima Servisi aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Her bölgede bulunan teknisyen ekiplerimizle adreslere ulaşım sağlıyoruz. Bunun için yapılması gereken tek şey bize ulaşmak ve servis talep etmek. Ancak kullanıcılar çoğunlukla doğru ve yeterli servis hizmetini bulmakta zorlanıyorlar. Bununla beraber arıza anında bize ulaşmak konusunda da bazı problemler ortaya çıkabiliyor. Bu nedenlerden dolayı sizlere En Yakın Klima Servisi‘ne Aliağa ilçesinde nasıl ulaşacağınızı anlatacağız.

Aliağa Klima Servisi
Aliağa Klima Servisi

Aliağa Klima Servisi Nasıl Hizmet Veriyor ?

Aliağa Klima Servisi bölgesinde uzun yıllardır tecrübeye dayalı hizmet sağlamaktadır. Bu birikime dayanarak arızalarla detaylı ve ayrıntılı olarak ilgileniyoruz. Sizlere daha önce bu ürünlerin karışık bir iç yapıya sahip olduğunu söylemiştik. Özellikle yeni üretilen çoğu klima birden çok fonksiyona ve özelliğe sahiptir. Bu açıdan cihaza müdahale yapılması durumunda oldukça temkinli ve ayrıntılı incelenmesi gerekir. Problemin sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşması ve tekrarlanmaması için bu gereklidir. Ve bu adımların mutlaka profesyonel bir teknik servis tarafından yapılması gerekir.

İzmir’in Tüm İlçelerinde Klima Servisi; https://www.merkezservishizmetleriizmir.com/klima-servisi-izmir/

Klimalar üzerinde yapılacak işlemlerin ayrıntılı olması gerektiğini söyledik. Peki bunun sebebi nedir ? Açıklayalım. Cihaz üzerinde bir arıza meydana geldiğinde bunun çözümlenmesi için detaylı inceleme yapılmalıdır. Çünkü, arıza yanlış tespit edilir ve yetersiz işlem uygulanırsa bu durum problemi çözülmesi zor hale getirebilir. Ufak bir arıza bile yanlış müdahaleyle çözülemez hale gelebilir ve hatta cihaz tamamen işlevini yitirebilir. Bununla beraber yüksek maddi zararlara ve can sağlığına da tehlikeli olabilmektedir. Bunları göz önünde bulundurarak mutlaka Aliağa Klima Servisi tarafından destek almalısınız. Şimdi sizlere, servis hizmetimizin bu işlemleri nasıl gerçekleştirdiğini anlatacağız.

 • Servis işlemlerinin ilk adımı arıza tespitidir. Ölçüm ve test aletleriyle profesyonel arıza keşfi gerçekleştirilir. Bu adım onarımın sağlıklı sonuçlanması için oldukça önemlidir.
 • Ardından arızanın kaynağı öğrenildiğine göre 2 sebep vardır. Birincisi bakımsızlık, ikincisi ise bozulan iç aksamlardır. İlk durumda cihaza hijyenik ve detaylı Klima Bakımı gerçekleştirilir. İkinci durumda ise yedek parça temin edilir ve duruma göre cihaz atölyeye alınır.
 • Yedek parça takılacak olan cihaz arızaya göre evde onarıma uğrar. Bunun haricinde atölyeye alınan ürünler donanımlı ustaların elinde parça entegresine uğrar. Ardından performans testi ve periyodik bakımları gerçekleştirilir. Sorunsuz çalışan ürün Klima Tamircisi ekipler tarafından sizlere 1 Yıl Garanti ile teslim edilir. Teslim süreci ortalama 1-3 İş Günü sürmektedir.

Aliağa Klima Tamircisi Arıza Çözümleri

Aliağa Klima Servisi tamir süreci, sunduğumuz servis hizmetinin tamamında bulunan onarım sürecidir. Bu onarım süreci kapsamında cihaz sahiplerini bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Gözlemlerimize göre kullanıcıların en çok arızaların neden ve çözümlerini merak ettiğini tespit ettik. Genellik arıza anında klima sahipleri arızanın neden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini bilmek istiyor. Bizler bu bilgiler hakkında paylaşımda bulunarak hem aklınızdaki soruları gideriyor, hem de servis sürecinin çok daha rahat ilerlemesiniz sağlıyoruz. Tecrübemize dayanarak söyleyebiliriz ki; bizler her arızanın neden ve çözümlerine hakimiz. Buna bağlı olarak sizlerle Klima Arıza durumlarını ve çözümlerini paylaşacağız.,


Klima Soğutmuyor

Klima Arıza durumunda soğutma yapmıyor ise bunun birden çok sebebi olabilir. Akla ilk gelen klimanın bakımsız ve filtrelerin kirli olmasıdır. Cihazın ön kapağını açarak filtrelerini çıkartın ve suyla temizleyip kurutarak yerine takın. Bunun haricinde klima gazının bitmiş olması diğer bir soğutmama sebebidir. Bununla beraber klimanın iç ve dış fanlarından herhangi birinin arızalı olması da bu duruma sebep olabilmektedir. Son olarak kompresör parçasının arızalanmış olması soğutmama problemini ortaya çıkarmaktadır. Bu arızada değişebilecek parçalar ve yapılacak işlemler;

 • Gaz Basımı
 • Klima Bakımı
 • Kompresör
 • İç Ünite Fanı
 • Dış Ünite Fanı

Böyle bir arıza karşısında mutlaka Klima Servisi Aliağa ekibi müdahale etmelidir.


Klima Sıcak Üflemiyor

Klimanızın sıcak üflememe sebepleri arasında öncelikle filtrelerin kirli olması yer alır. Filtreleri dezenfekte etmeyi unutmayınız. Bunun haricinde genellik ısıtmama problemi yine kompresör parçasının bozulmasından kaynaklanabilir. İç veya dış ünitede bulunan kondenserlerin kirlenmesi de ısınmaya engeldir. Ayrıca tıpkı soğutma işleminde olduğu gibi klima gazının azalması veya bitmesi bu probleme sebep olur. Son olarak ısıtıcı sensörün arızalanması sıcaklığın algılanmasına engel olarak bu arızayı ortaya çıkarabilir. Bu durumda yapılacak işlemler ve değiştirilebilecek parçalar aşağıdadır;

 • Kompresör
 • Sıcaklık Sensörü
 • Klima Bakımı
 • Gaz Basımı
 • Kondansatör

Bu sorunun çözülmesi için mutlaka Aliağa Klima Servisi ekiplerinin detaylı müdahalesi gereklidir.

Aliağa Klima Tamircisi
Aliağa Klima Tamircisi

Aliağa Klima Tamiri Hizmeti

Aliağa Klima Servisi teknisyenlerden sağladığımız bilgilere dayanarak bu cihazların oldukça hassas ve bir o kadar karmaşık biçimde çalıştıklarını anlatmıştık. Bu yapıda bulunan cihazların arızaları da bir hayli karışık olabiliyor. Herhangi bir arıza birden çok parçadan kaynaklanabileceği gibi; tek bir iç aksam da farklı arızalara neden olabiliyor. Bu sebeple bu teknik arızaları çözümlemek ve nedenini öğrenmek için arıza keşfi yapmak gerekiyor. Tespit işlemi sonrasında uygulanacak tamir işlemi ve bozuk parçalar belirleniyor. Birbirinden farklı parça ve işlemler için ayrı hizmetler sunuluyor. Klima Tamiri için uygulanan hizmetleri sizler için listeledik.

 • Klima Kart Tamiri
 • Klima Kompresör Değişimi
 • Klima Fan Motoru Tamiri
 • Klima Step Motoru Değişimi
 • Klima Motor Tamiri
 • Klima Drenaj Pompası Değişimi
 • Klima Kondansatör Değişimi

Klima Tamiri Fiyat

Klima Tamiri hizmetinde fiyat bilgisi sağlamak için öncelikle arıza tespiti yapılmalıdır. Birbirinden farklı değişen parça ve işlemler için ayrı hizmetler bulunduğu gibi; fiyat tarifelerinde de değişkenlik oluyor. Kart, Kompresör, Fan Motoru ve Kondansatör gibi aksamların onarım veya değişim işlemine göre fiyatları değişmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak arıza çözüm yolu belirlenmeli, ardından net fiyat bilgisi sunulmalıdır. Profesyonel ekiplerden arıza tespiti hizmeti ve Klima Tamiri Fiyatı almak için hemen arayın; (0232) 326 31 21


Klima Neden Arızalanır ?

Aliağa Klima Servisi olarak bir çok arıza durumuna çözüm ürettik. Bu işlemleri gerçekleştirirken arıza sebepleri üzerinde de araştırmalar gerçekleştirdik. İncelemelerimiz sonucuna Klima Arıza durumlarının çoğunun bakım yapılmamasından kaynaklandığını gördük. Günümüzde oluşan arızaların %60‘ının bakım yapılmamasından kaynaklı olduğunu gözlemledik. Peki bakım yaptırmamak ürünleri nasıl bozuyor ?

Klimalar daha önce de söylediğimizi gibi hava ile sürekli ve yoğun temas içerisindeler. Devamlı olarak sirkülasyon sağlıyorlar ve bununla beraber sistem içerisinde su dönüşümü sağlıyorlar. Düzenli ve sürekli kullanım esnasında zamanla bu çalışma döngüsü devam ettikçe sistemin içinde pislikler, tortular ve kurumlar birikebiliyor. Zamanla, temizlenmediği takdirde bu pislikler parçaların iç kısımlarına ulaşıyor. Durum böyle olunca zamanla iç aksamlar işlevini yitiriyor ve cihazın çalışmamasına, arıza vermesine sebep oluyor. Ve muhtemelen Klima Bakımı ücretinin 4-5 katı daha fazla maliyete sebep oluyor. İşte bakımsızlık cihazları böyle bozuyor.

Klimalarınızın arızalanmaması, yüksek performansta çalışması ve yüksek maliyetlerden kaçınmak için mutlaka profesyonel bir Aliağa Klima Tamircisi tarafından 6-12 Ayda Bir Klima Bakımı yaptırmayı unutmayınız.

Aliağa Klima Servisi

Hizmetimize Göz Atın; Kombi Bakımı


Klima Arıza Durumunda Ne Yapmalısınız ?

Klima Arıza durumunda genellikle cihaz sahipleri ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bizler teknik servis olarak böyle durumlarda sizlere yardımcı oluyoruz fakat arıza anında genelde endişe oluşuyor. Bununla beraber bilinçsiz müdahaleler yapılarak durum daha kötü bir hale geliyor. Bu da sizlere maddi zararlar olarak geri dönebiliyor. Sizlere böyle durumlarda ne yapmanız gerektiğini ve hangi adımları izlemeniz gerektiğini anlatacağız. Şimdi gelin hep beraber neler yapmalısınız inceleyelim.

 • Klimada ufak bir bağlantı hatası gibi bir arıza mevcutsa bu durumda yapabileceğiniz en iyi işlem cihazı resetlemektir. Bu, ufak ve hata kaynaklı arızaları çözecektir.
 • Eğer resetleme işleminden sonra sorun düzelmediyse lütfen cihaza elle müdahale etmeyiniz.
 • Cihazı tamamen kapalı hale getirin ve gelen elektrik bağlantısını sonlandırın. İç veya dış üniteye herhangi bir işlemde bulunmayın.
 • Arızanın kesin çözümü ve sağlıklı bir onarım için Aliağa Klima Servisi ekibinden destek talebinde bulunun

Klima Servisi Aliağa Yakınında

Klima Servisi Aliağa bölgesi içerisinde her ilçe ve mahallede hizmet vermektedir. Her bölge için özel servis ekiplerimiz gün içerisinde veya talep ettiğiniz tarihte adrese hızlı ulaşım sağlıyorlar. En Yakın Klima Tamircisi‘ni çağırmak için bizlerle telefon numarası üzerinden iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Bu sayede sizlerde yaşadığınız arıza durumlarına olabildiğince çabuk çözüm üretebilir ve cihazınızı sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aliağa Klima Servis Ücreti 2022

Aliağa Klima Servis Ücreti 2023 yılını baz alırsak 150-250 TL aralığında belirlenmiştir. Bu ücret, cihazlara uygulanan ve bir hayli önemli olan arıza keşfi için talep edilmektedir. Teknisyen ekipler ürün üzerinde ölçüm ve test aletleri kullanarak profesyonel arıza tespiti yapıyorlar. Bunu yaparken zaman, efor ve yakıt harcandığından dolayı belirli bir gideri karşılamak için servis ücreti talep edilmektedir.


Aliağa Klima Tamircisi Soru & Cevap

Aliağa Klima Servisi’ne Nasıl Ulaşabilirim ?

Klima cihazlarınız için tamirci çağırmak istiyorsanız (0232) 326 31 21 telefon numarası üzerinden bir teknisyen ekip tarafından destek talep edebilirsiniz.


Klima Tamir Fiyatları Ne Kadar ?

Klima Tamiri işlemlerinde fiyat tarifeleri değişecek parçaya, uygulanacak işlemlere ve arıza boyutuna göre değişmektedir. Bu sebepten arıza tespitinden sonra net fiyat bilgisi sağlanmaktadır.


Aliağa Klima Servisi Kaça Kadar Açık ?

Klima Tamircisi çağırmak ve servis talebinden bulunmak için çağrı merkezi 7/24 hizmete açıktır. Pazartesi-Cumartesi günleri arasında uzman teknisyen ekipler aynı gün servis hizmeti sağlamaktadır.