Bulaşık Makinesi Servisi


Bulaşık Makinesi Servisi çağırmak mı istiyorsunuz ? Cihazınızda herhangi bir arıza gözlemliyor ve bunu çözmeye çalışıyorsanız, teknik destek yanınızda! Bizlere hemen Servis Numarası olan (0232) 475 01 38 üzerinden ulaşın, teknik servis sağlayın. Beyaz Eşya Servisi kapsamında, her ev ve yaşam alanında yer edinen Bulaşık Makineleri üzerinde profesyonel onarım hizmeti sunuyoruz. Bizlerle iletişime geçerek bu alanda profesyonel destekten faydalanabilirsiniz. Şimdi sizlerle hizmetimizin detaylarını inceleyelim.


Bulaşık Makineleri ev ve yaşam alanları dahil olmak üzere endüstriyel mutfak gibi bir çok alanda da düzenli olarak kullanılmaktadır. Kullanıldıkları alanlarda genellikle sürekli bir biçimde ve aktif olarak kullanılırlar. Bu cihazların kullanılma amacı belirli mutfak araç-gereçleri üzerinde hızlı ve hijyenik temizlik sağlamalarıdır. Makineler bu işlemi gerçekleştirirken yüksek elektrik enerjisi, yoğun sıcaklıkta su ve temizlik maddeleri kullanırlar. Özellikle son yıllarda birçok farklı özellik ve programa sahip bu ürünleri çalışma döngüleri hassas ve karmaşıktır. Dolayısıyla gerek elektrik gerekse diğer faktör aracılığıyla yoğun kullanımlarda arıza gösterebilmektedirler. Bizler bu olası arıza durumlarının en hızlı süreç içerisinde çözüme kavuşması için Bulaşık Makinesi Tamircisi ekipler aracılığıyla hizmet veriyoruz.

En Yakın Bulaşık Makinesi Tamircisi

En Yakın Bulaşık Makinesi Tamircisi‘ne ulaşmaya çalışıyorsanız, size bu konuda yardımcı olacağız. Bizler teknik servis hizmetleriyle arıza durumlarında hizmet verdiğimizi söylemiştik. Arıza anında en yakın servis ekibini arıyor olabilirsiniz. Genellikle internet üzerinden erişilen teknik ekipler yeterli bir hizmet veremiyor. Cihaz sahibi olarak sizlerin ise yeterli ve donanımlı bir hizmetten faydalanmanız gerekiyor. Fakat kullanıcılar bu aşamada bizlerle iletişime geçmekte bazı zorluklar yaşıyor. Nasıl En Yakın Bulaşık Makinesi Servisi‘ne ulaşabilirsiniz inceleyelim.

Bulaşık Makinesi Servisi
Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık Makinesi Servisi Nasıl Çalışıyor ?

Bulaşık Makinesi Servisi genel olarak profesyonel ve detaylı bir şekilde çalışmaktadır. Bunun en temel sebebi bu cihazların arızalarıyla donanımlı ve yeterli bir şekilde ilgilenilmesi gereğidir. Sizlere daha önce bu ürünlerin çalışma döngülerinin karmaşık olduğunu ve birçok özelliğe sahip olduklarını söylemiştik. Bu durum bazı arızaları gerçekten çözülmesi zor ve dikkatli bir hale getiriyor. Bu şartlarda uygulanacak servis hizmetinin mutlaka Beyaz Eşya Tamircisi tarafından uygulanması gerekiyor. Zira yetersiz ve yanlış işlemlerin uygulanması daha kötü sonuçlara sebep olabiliyor.

Bulaşık Makineleri üzerinde uygulanan onarım işlemlerinin yanlış yapılması mevcut durumu daha zor bir noktaya taşıyor. Karşılaşılan problem ufak bir arızadan kaynaklanıyor bile olsa, bilinçsiz müdahaleler bu problemi büyütebiliyor. Servis sürecini zorlaştırdığı gibi devamında cihazı tamamen kullanılamaz hale getirebiliyor. Dolayısıyla bu durum sizlere maddi kayıplar olarak geri dönüyor. Bu sebeplerden dolayı bizler profesyonel Bulaşık Makinesi Tamircisi ekipler aracılığıyla hizmet vermekteyiz. Şimdi gelin kullanıcıların merak ettiği servis sürecinin nasıl ilerlediğini inceleyelim.

 • Bulaşık Makinesi Arıza Tespiti; Teknisyen ekiplerin ilk gerçekleştirdiği işlem olan arıza tespiti, Bulaşık Makinesi üzerinde meydana gelen problemin kaynağını öğrenmek üzerine yapılır. Bu aşamada ölçüm ve test aletleri kullanılarak arıza keşfi gerçekleştirilir. Servis sürecinin sağlıklı ilerlemesi için bu adım oldukça önemlidir.
 • Bulaşık Makinesi Tamiri; Cihazın onarım işlemlerinin gerçekleştirildiği aşamadır. Bu adımda keşfi yapılan ve değişmesi geren Yedek Parça’lar temin edilir. Evde tamir gerçekleştirilebilecek durumda olan ürünlere adreste onarım uygulanır. Bazı durumlarda detaylı inceleme ve onarım için cihazlar donanım atölyelerine teslim edilir.
 • Bulaşık Makinesi Cihaz Teslimi; Bulaşık Makinesi Servisi kapsamında atölyelere teslim edilen cihaz Yedek Parça değişimi ve bakımları gerçekleştirildikten sonra performans testlerinden geçer. Sorunsuz ve verimli çalışan ürün 1 Yıl Garanti avantajıyla sizlere teslim edilir. Teslim Süreci ortalama 1-3 İş Günü kadar sürebilmektedir.

Göz Atın; Çamaşır Makinesi Servisi

Bulaşık Makinesi Tamircisi
Bulaşık Makinesi Tamircisi

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Bulaşık Makinesi Tamircisi ekiplerimiz bu alanda cihaz sahiplerine yönelik çalışmaktadır. Bu bağlamda kullanıcıların sıklıkla sorduğu ve merak ettiği konulara önem vermektedir. Genellik arıza anında sorulan ve sık merak edilen konulardan biri Bulaşık Makinesi Arızaları olmuştur. Kullanıcılar yaşadıkları arızanın sebebini ve çözümünü öğrenmeye çalışırlar. Bu sayede hem daha temkinli olabilir, hem de servis hizmetini kolaylaştırabilirler. Bizler epey süredir sağladığımız onarım hizmetlerinde birçok farklı model ve yapıda cihazın çalışma biçimini ve arızalarını inceledik. Beyaz Eşya Tamircisi olarak sizler bu bağlamda sık karşılaşın arızaları ve çözümlerini aktaracağız. Bu sayede hem bazı çözüm yollarını deneyebilir, hem de sorunun kaynağını öğrenip dikkatli davranabilirsiniz. Gelin sık karşılaşılan arızaları ve çözümlerini inceleyelim.


Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık Makinesi Su Almıyor ise akla ilk gelen temiz su hortumunun tıkanmış olma ihtimalidir. Vanadan gelen suyu makineye ileten bu parçala sorun meydana gelmesi arıza sebebi olabilir. Bununla beraber muslukta da problem olabilir. Su hortumunun musluğun iç kısmında bulunan tarafında yer alan su filtresinin tıkanmış olması su almamaya neden olabiliyor. Bunların haricinde en sık karşılaşılan sebep Su Giriş Valfi yani ventil parçasının arızalanmış olmasıdır. Bu parça makineye giren suyun iletimini ve yönlenmesini sağlar. Genellikle bu aksam arızalandığında bu problem ortaya çıkar. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz su musluğunu kapatmak olacaktır. Bulaşık Makinesi Servisi İzmir ekiplerinin bu durumda değiştirebileceği parçalar aşağıdaki gibidir.

 • Temiz Su Hortumu
 • Su Giriş Valfi (Ventil)
 • Su Filtresi

Bu arızanın çözülmesi için mutlaka teknik destek almalısınız. Evde üretebileceğiniz çözümler problemi sonlandırmayacaktır.


Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor

Su Kaçırma arızası bu ürünler için görülen en genel problemlerden biridir. Birden çok sebebi olabildiğini gibi çoğu zaman çok net bir arızadır. Çoğunlukla arka tarafta bulunan temiz ve pis su hortumlarından hasar görmesinden kaynaklanır. Öncelikle bu alan kontrol edilmelidir. Eğer bu alanda herhangi bir problem yoksa makinenin Su Pompasının arızalanmış olması muhtemeldir. Bu parça zamanla hasar görerek ve pislenerek tıkanabilir ve bozulabilir. Bunun haricinde kapakta meydana gelen kilit problemleri de makineni dışarıya su kaçırmasına neden olabilmektedir. Kullanıcı olarak su hortumlarını kontrol etmek yeterli olacaktır. Arızanın çözümü için değişebilecek parçalar aşağıdaki gibidir.

 • Su Pompası
 • Temiz Su Hortumu
 • Tahliye Hortumu
 • Kapı Kilidi

Bahsettiğimiz parçaların değiştirilmesi ve onarılması için mutlaka Bulaşık Makinesi Tamircisi tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir.


Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor

Bulaşık Makinesi Servisi olarak karşılaştığımız arızalardan biridir. Cihazın suyu ısıtmamasının en temel sebebi Sıcaklık Sensörü’nün arızalanmış olması olabilir. Bunun haricinde benzer işleve sahip olan Termostat parçasının arıza göstermesi de diğer bir nedendir. Bu aksamlar su ısıtmada görevlidir. Bunların haricinde Elektronik Kart üzerinde meydana gelen devre problemleri bu duruma sebebiyet verebilmektedir. Diğer bir ihtimal ise Rezistansın bozulması olacaktır. Bu durumda kullanıcı olarak servise başvurmanız mantıklı olacaktırç Bu durumun çözülmesi için aşağıdaki aksamların onarılması veya değişmesi gerekebilir.

 • NTC Sensör
 • Termostat
 • Elektronik Kart
 • Rezistans

İlgili parçaların onarımı için teknik servise başvurmalısınız.


Bulaşık Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Bulaşık makinenizin çok yüksek sesli çalışması elbette normal bir durum değildir. Eğer gıcırtı ve su akışı benzeri bir ses mevcutsa pompanın arızalı olduğunu söyleyebilir. Bu parçada meydana gelen bozulmalar bu sese sebep olabilir. Bunun dışında Motor parçasının arızalanması çalışırken gürültülü bir ses çıkmasına sebep olacaktır. Kullanıcı olarak bulaşık yerleştirirken dikkatli olmalısınız. Çünkü fazla veya düzensiz yerleştirilen bulaşıklar fıskiyelere çarparak takırtı sesine neden olacaktır. Makinenin iç düzenini kontrol ettikten sonra servise başvurmalısınız. Bu arızada problemli olabilecek aksamlar aşağıdaki gibidir.

 • Pompa
 • Motor
 • Fıskiyeler

Bulaşık Makinesi Tamircisi teknisyenler sizlere yardımcı olarak makinenin onarılmasını sağlayacaktır.


Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Makinin çalışmaması durumunda ilk kontrol edilmesi gereken elektrik bağlantısıdır. Genellikle cihaza elektrik gelmemesinden veya voltaj hatalarından ürün çalışmayabilir. Bunun haricinde Ana Kart parçasında meydana gelen herhangi bir yanma veya arıza çalışmayı engelleyebilir. Genellikle cihazda yaşanan su almama, suyu boşaltmama veya kapı kilidi gibi problemlerde de ürün arıza kodu vererek çalışmayı durdurabilir. Bu nedenden dolayı cihazın çalışmamasının birden çok sebebi olabilir. Ama genel olarak neden olabilecek parçalar Bulaşık Makinesi Servisi tecrübemize göre aşağıdaki gibidir.

 • Ana Kart
 • Elektrik Devresi
 • Motor

Yukarıda söylediğimizi aksamlar makine için fazlasıyla önemlidir. Müdahale etmek için mutlaka bir Beyaz Eşya Tamircisi çağırılmalıdır.

En Yakın Bulaşık Makinesi Tamircisi
En Yakın Bulaşık Makinesi Tamircisi

Bulaşık Makinesi Tamiri Hizmeti

Bulaşık Makinesi Servisi ekibi olarak bu cihazların karışık bir çalışma yapısına sahip olduğunu ve müdahale etmek için detaylı incelemek gerektiğini söylemiştik. Bu yapıyı ayrıntılı incelediğimizde; yaşanabilecek her arızanın farklı nedenlerden kaynaklanabileceğini görüyoruz. Bu sebepten dolayı mevcut arızaların nedenini öğrenmek için profesyonel arıza tespiti yapmak gerekiyor. Bu keşif işleminin sonucunda görüyoruz ki; teknik arıza birden çok parça veya aksamdan dolayı oluşabilir. Bunun haricinde bozulan bir parça birden çok arızaya sebep olabilir. Bu durumda uygulanacak tamir hizmeti, bozuk parçaya ve uygulanacak işleme göre değişkenlik gösterir. Yapılacak her onarım işlemi için farklı hizmetler uygulanır. Bulaşık Makinesi Tamiri hizmetlerin bazıları şunlardır;

 • Bulaşık Makinesi Kart Tamiri
 • Bulaşık Makinesi NTC Sensör Değişimi
 • Bulaşık Makinesi Yıkama Motoru Tamiri
 • Bulaşık Makinesi Rezistans Değişimi
 • Bulaşık Makinesi Pompa Motoru Tamiri
 • Bulaşık Makinesi Su Ventili Değişimi
 • Bulaşık Makinesi Kapı Kilidi Tamiri
 • Bulaşık Makinesi Su Sayacı Değişimi

Bulaşık Makinesi Tamiri Ne Kadar ?

Bulaşık Makinesi Tamiri işleminde net bir fiyat belirlemek için öncelikle arıza tespiti yapılmalıdır. Yukarıda tamir hizmetinin parçaya ve uygulanacak işleme göre değişkenlik gösterebileceğini söylemiştik. Dolayısıyla bu hizmetlerde fiyat tarifesi de değişkenlik göstermektedir. Yıkama Motoru, Su Ventili, Rezistans ve Kart gibi parçaların değişim ve onarım fiyatları birbirinden farklıdır. Bu sebeplerden dolayı ilk olarak arıza kaynağı keşfedilmeli, ardından fiyat belirlenmelidir. Teknik servis tarafından hizmet almak ve fiyat bilgisi sağlamak için arayın; (0232) 475 01 38


Arçelik Bulaşık Makinesi Tamircisi

Bulaşık Makinesi Servisi olarak Arçelik marka cihazlarla oldukça sık karşılaşıyoruz. Bildiğiniz üzere Arçelik, en bilindik beyaz eşya markalarından biridir ve oldukça sık tercih ediliyor. Yenilikçi özellikleri ve dayanıklı yapıları ile öne çıkan bu ürünler, zamanla her elektrik ürün gibi belirli arızalar gösterebiliyor. Elbette böyle durumlarda cihazların uzun ömürlü olması ve sağlıklı bir şekilde onarılması için profesyonel bir teknik hizmet almak gerekiyor.

Arçelik Cihazlarınız İçin Hizmet Alın; https://www.merkezservishizmetleriizmir.com/arcelik-servisi-izmir/

Özellikle İzmir gibi bir şehirde oldukça yüksek sayıda Arçelik beyaz eşya kullanıcısı bulunuyor. Dolayısıyla arıza durumlarında kullanıcılar tarafından servisimize oldukça fazla talep ulaşıyor. Müşteri hizmetleri destek ekibimiz sayesinde müşterilerimizin tüm talepleri karşılanıyor. Arçelik cihazlar ve alanında uzman Bulaşık Makinesi Tamircisi ekiplerimiz sayesinde tüm arıza durumları çözüme ulaşıyor. Arçelik marka bir cihaza sahipseniz, ürününüzü uzun ömürlü kullanmanız gerekiyor. Bunun içinde teknik problemlerde profesyonel hizmet almanız öneriliyor. Teknik Servis olarak bizler, donanımlı ekibimizle hızlı ve etkili olarak tüm model cihazlar için hizmet veriyoruz.


Müşterilerimiz, hizmet almadan önce yaşadıkları arıza durumuna yönelik hizmetin mevcut olup olmadığını merak ediyor. Onarım için gerekli olan parça değişim ve tamir işlemleri de sıklıkla soruluyor. Bizler, tecrübe sahibi teknisyenlerimiz ile cihazların ufaktan büyüğe tüm teknik sorunlarını çözüme kavuşturuyoruz. Hizmet esnasında gereken tüm adımları detaylı olarak gerçekleştiriyor, Arçelik cihazlarınızı ilk günkü performansıyla teslim adıyoruz. Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi kapsamında aşağıda yer alan hizmetleri ve daha fazlasını sağlıyoruz.

 • Arçelik Bulaşık Makinesi Kart Tamiri
 • Arçelik Bulaşık Makinesi Ventil Değişimi
 • Arçelik Bulaşık Makinesi Pompa Tamiri
 • Arçelik Bulaşık Makinesi NTC Sensör Değişimi
 • Arçelik Bulaşık Makinesi Motor Tamiri
 • Arçelik Bulaşık Makinesi Kapı Kilidi Değişimi
 • Arçelik Bulaşık Makinesi Kapak Tamiri
 • Arçelik Bulaşık Makinesi Fıskiye Değişimi
 • Arçelik Bulaşık Makinesi Termostat Tamiri
Bulaşık Makinesi Tamiri
Bulaşık Makinesi Tamiri

Bulaşık Makinesi Arızalandı Ne Yapmalıyız ?

Bulaşık Makinesi Arızaları‘nın genellikle neler olduğunu ve çözüm yollarını sizlerle paylaştık. Gördüğünüz üzere bu arızaların çoğu sizlerin evde kendi imkanlarınızla çözebileceğiniz problemler değil. Dolayısıyla Beyaz Eşya Servisi ekiplerinin müdahalesi gerekiyor. Fakat cihaz sahipleri arıza anında ne yapacağını bilemeyerek bilinçsiz müdahalelerde bulunuyor. Bu da mevcut problemleri daha çözülmez noktalara götürüyor. Bizler böyle durumların önüne geçmek ve sizleri bilgilendirmek adına neler yapabileceğinizi anlatmak istiyoruz. Gelin yanıtlayalım; Bulaşık Makinesi Arızalandığına Ne Yapmalısınız ?

 • Makine üzerinde basit bir arıza kodu veya bağlantı hatası gözlemliyorsanız bunu resetleme yaparak çözebilirsiniz. Ürünü resetlemek, bazı ufak problemleri giderecektir.
 • Eğer bu şekilde arıza çözümlenmediyse lütfen cihaza elle müdahale etmeyin ve tamir etmeye çalışmayın.
 • Makineye gelen elektrik bağlantısını tamamen sonlandırın ve su bağlantısını musluğu kapatarak kesin.
 • Gözlemlenen arızanın net ve kalıcı çözümü için mutlaka İzmir Bulaşık Makinesi Servisi ekibini çağırın.

Bulaşık Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinelerinde bahsettiğimiz arızaların bir kısmı cihaza yeterli bakım yapılmamasından ortaya çıkmaktadır. Makinenin içinde biriken kireç ve yemek artıkları zamanla iç parçalara ulaşarak bu aksamların işlevini yitirmesine neden olabilir. Bu da dolayısıyla arızaya neden olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı düzenli olarak temizlik ve bakım yapmak cihaz sağlığı adına faydalı olacaktır. Bulaşık Makinesi Tamircisi ekiplerimizin tavsiye ettiği yöntemlerle sizlere bu işlemin nasıl yapılacağını anlatacağız. Bulaşık Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır ?

 • İlk olarak ürüne gelen elektrik bağlantısını sonlandırıyoruz.
 • Makinenin içinde bulunan bulaşık raflarını çıkartıyoruz.
 • Cihazın iç kısmını mikrofiber bez yardımıyla temizliyoruz.
 • İçeride alt kısımda bulunan filtreyi sökerek tazyikli su ve benzeri yardımıyla pisliklerden arındırıyoruz.
 • Ardından rafları yerleştirerek içeri Yarım Kutu Sirke , Karbonatlı Su veya Bakım Ürünü döküyoruz.
 • Makineyi fişe takıp yüksek sıcaklık derecesinde bir program içi boş bir şekilde çalıştırıyoruz.
 • Program sona erdiğinde bakım tamamlanmış olup %40 oranında performans artışı gözlemlenecektir.
Bulaşık Makinesi Servisi İzmir Yakınında
Bulaşık Makinesi Servisi İzmir Yakınında

Bulaşık Makinesi Servisi İzmir Yakınında

Bulaşık Makinesi Servisi İzmir Yakınında ve içerisinde her bölgede hizmet vermektedir. İzmir ilinde bulunan her ilçe ve mahalleye teknisyen ekipler bulunmaktadır. Bölgenize en uygun ve en yakın servis ekibine ulaşmak için telefon numarası üzerinden talep oluşturmanız yeterli olacaktır. Bu sayede Aynı Gün içerisinde teknik destek alabilirsiniz. Böylece arıza durumları hızlı ve kısa süre içerisinde sona erecektir.

Bulaşık Makinesi Servis Ücreti 2022

Bulaşık Makinesi Servis Ücreti 2022 yılı baz alındığında 100-200 TL bandında belirlenmiştir. Bu ücret, uygulanan arıza tespiti için talep edilmektedir. Teknisyen ekiplerimi ölçüm ve test aletleri kullanarak; zaman, efor ve yakut harcayarak profesyonel arıza keşfi gerçekleştirmektedir. Belirli giderleri karşılamak amacıyla bir miktar ücret sizlerden talep edilmektedir.


Bulaşık Makinesi Servisi Soru & Cevap

Bulaşık Makinesi Servis Numarası Kaç ?

Bulaşık Makineleri için servise ulaşmak istiyorsanız (0232) 475 01 38 telefon numarasını arayarak teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.


Bulaşık Makinesi Tamiri Ne Kadar ?

Bulaşık Makinesi Tamiri işlemi için net bir fiyat belirlemek için öncelikle Arıza Tespiti yapılmalıdır. Teknisyen ekipler cihaz üzerinde keşif yaptıktan sonra net bir fiyat tarifesi sunacaktır.


Bulaşık Makinesi Servisi Kaça Kadar Açık ?

Bulaşık Makinesi Tamircisi ekiplerden hizmet almak için çağrı merkezi 7/24 açıktır. Teknisyenlerimiz Pazartesi-Cumartesi günleri arasından hizmet vermektedir.